Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

47 minutes ago, StunterSM said:

Kod tebe na atc400 ne ulaze nutovi kardana u reduktor vec imas 4 srafa. Tako da to nije moguce na x3 tvom. Problem je lanac i kvacilo kod tebe ~800e sa uljnom pumpom. Kompletan remont je 950

Kod mene je atc 500 x5 e53 2004 FL

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, StunterSM said:

Onda mozes imati problem sa luftom u nutovima i u pocetku je lupanje, na kraju izgubis pogon kad proklize i to je to

jucer sam se vozao na novim gumam tj. dimenziji koje po fabrickim standardim, (255-50-19 i 285-45-19 na 9J prednja 10J zadnje felge) i danas sam ga prikljucio na bmw scanne i promijenio mi je gresku ?

ABS*  ->  5DEB/A0 - Info: clutch gearbox-ECU: reduction torque intervention because of to high tire size tolerance.

kad sam uradio brisanje greske vise mi se nije javljalo ? 

odo sutra da uradim optiku trapa posto sam nove gume stavio da i to provjerim pa cu ga opet prikopcati da vidim dali sta izbacuje.

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

Pozdrav, vratio sam se sa optike trapa posto sam nabacio zadnje nove gume i evo sad rezultata podesavanje zadovoljan :) 

viber-image-2019-05-18-15-38-38.jpg

uzeo sam ponovo onaj bmw scanner da ocitam greske ali sam dobio nesto cudno uopste mi vise ne ocitava ABS kaze nije nadjen (takodjer mi ne ocitava i multi funkciju volana sa tempomatom isto kaze nije nadjen a sve ima i sve radi perfektno cudno) dali je to nesto sad do ove dijagostike ?

viber-image-2019-05-18-15-38-29.jpg

Auto ima blagi trzaj u 1 stepene nekad u 2 ako nema u 1 bude u 2 stepenu prenosa ? , 

i dalje imam blagi luft u malom kardanu ! prepostavljam da je ovaj trzaj od kardana i nutova, sad sta da radim dali da nadjem kakav zdrav kardan ili nesto drugo  kontam ako uzem kardan kakvi su nutovi u reduktoru dali je bolje onda adapter od StunterSM. Hvala

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
On 5/18/2019 at 3:45 PM, Mirsad said:

Pozdrav, vratio sam se sa optike trapa posto sam nabacio zadnje nove gume i evo sad rezultata podesavanje zadovoljan :) 

viber-image-2019-05-18-15-38-38.jpg

uzeo sam ponovo onaj bmw scanner da ocitam greske ali sam dobio nesto cudno uopste mi vise ne ocitava ABS kaze nije nadjen (takodjer mi ne ocitava i multi funkciju volana sa tempomatom isto kaze nije nadjen a sve ima i sve radi perfektno cudno) dali je to nesto sad do ove dijagostike ?

viber-image-2019-05-18-15-38-29.jpg

Auto ima blagi trzaj u 1 stepene nekad u 2 ako nema u 1 bude u 2 stepenu prenosa ? , 

i dalje imam blagi luft u malom kardanu ! prepostavljam da je ovaj trzaj od kardana i nutova, sad sta da radim dali da nadjem kakav zdrav kardan ili nesto drugo  kontam ako uzem kardan kakvi su nutovi u reduktoru dali je bolje onda adapter od StunterSM. Hvala

Nesto se umrtvio forum ?

Link to post
Share on other sites