Recommended Posts

Pozdrav svima, interesovalo me je da li mi predlazete da probam 10w40, u pitanju je 320d 2003godiste od 110kw/150konja.

Primetio sam da mi motor nekako bucnije radi u odnosu na druge 320d motore... Nisam nikad nesto preduzimao pa rekoh da vas pitam ovde, da li ce nesto promeniti ako mu sipam 10w40 ulje, da li ce raditi tise i imali nekih negativnih dejstava po sam motor.
Za sad mu dajem Eneos 5w40 ful sintetiku i ne nemam problema, nit trosi nit nista bez eto taj malo jaci zvuk rada.

Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima, interesovalo me je da li mi predlazete da probam 10w40, u pitanju je 320d 2003godiste od 110kw/150konja.
Primetio sam da mi motor nekako bucnije radi u odnosu na druge 320d motore... Nisam nikad nesto preduzimao pa rekoh da vas pitam ovde, da li ce nesto promeniti ako mu sipam 10w40 ulje, da li ce raditi tise i imali nekih negativnih dejstava po sam motor.
Za sad mu dajem Eneos 5w40 ful sintetiku i ne nemam problema, nit trosi nit nista bez eto taj malo jaci zvuk rada.
Probaj 5w40 samo motul ili castrol. 10w40 uglavnom svi uzmu kad krene da trosi ulje ili predje 300k. Ja sam buku resip zamenom svih nosaca motora tj oba i nosac motora i one plastike iznad motora lepo fixiroa i zamenio dotrajale pa vise nista ne klepece

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Probaj 5w40 samo motul ili castrol. 10w40 uglavnom svi uzmu kad krene da trosi ulje ili predje 300k. Ja sam buku resip zamenom svih nosaca motora tj oba i nosac motora i one plastike iznad motora lepo fixiroa i zamenio dotrajale pa vise nista ne klepece

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Pre par meseci sam se odlucio pa sam mu zamenio ceo set kvacila i nov LUKov P. zamajac, sa sve nosacima motora i remenicom radilice, to je sve ok, al opet mi nekako bucnije radi od drugih :P
Mekse radi posle zamene ulja mada opet posle nekoliko hiljada kilometara se vrati na staro :P Ne verujem da je toliko lose ulje, lik uzima ENEOS direktno od uvoznika za srbiju u buradima :P
A na satu mu je 228 hiljada, kod mene je od 204k... Mada na papirima sa carine posto je uvezen pisalo je 304 hiljade... tako da sam bog zna koliko je stvarno presao.. Sigurno preko 300hiljada mada mene to ne otperecuje :) Ne trosi ulje jos :D

I jos jedna stvar, secam se drugar je uvezao kompakta 2004to 318d to mu dodje isti motor samo mapom smanjena konjaza sta vec nebitno... Nego sam hteo da kazem da je u njemu bilo 10w40... iz nemacke je stigao sa 10w40 uljem u motoru i dosta je lepse radio(tisi i mirniji rad motora)

Edited by Nikolangg
Link to post
Share on other sites
Pre par meseci sam se odlucio pa sam mu zamenio ceo set kvacila i nov LUKov P. zamajac, sa sve nosacima motora i remenicom radilice, to je sve ok, al opet mi nekako bucnije radi od drugih [emoji14]
Mekse radi posle zamene ulja mada opet posle nekoliko hiljada kilometara se vrati na staro [emoji14] Ne verujem da je toliko lose ulje, lik uzima ENEOS direktno od uvoznika za srbiju u buradima [emoji14]
Ne mora da znaci da je losije ulje razlog, meni je ovaj momak objasnio da pored gradacije svako ima to svoje nesto, meni je mnogo tisi motor recimo kad sipam OMV Max Motion ili Shell premium dizel nego kad na Molu sipam njihov zeleni ili Premium crni dizel. Svi su mi pricali pa i prijatelj kao nemoj se tripovati nisi Fandjo pa da osetis tako razliku, nema sanse da se to oseti itd itd, stavim ga u kola provozam, odemo skinemo rezervoar ocistimo jer sam hteo da sav mulj izbacim, iz kanistera sipam 10l Max Motiona sto smo uzeli pre toga i auto mnogo mirnije radi, kad otvori turbo jer je stari tip da ne kazem mehanicki turbo udari zavali te u sediste bas, motor oce kroz haubu :D Istrosili to fala bogu brzo sipali na Molu auto prepolovio snagu, ide on al nema udarac taj nego nekako vuce i vidis kazaljku al nema ostrinu. I tad je priznao da ipak i on oseti kod mene razliku a na njegovom E90 ne oseti... Ne znam do cega tu moze biti samo znam da bolje ide al vise trosi, sa Molom vise predjem al zato kad stanem na semaforu kontam ljudi misle da je Ferguson pored stao haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, NikNS said:

Ne mora da znaci da je losije ulje razlog, meni je ovaj momak objasnio da pored gradacije svako ima to svoje nesto, meni je mnogo tisi motor recimo kad sipam OMV Max Motion ili Shell premium dizel nego kad na Molu sipam njihov zeleni ili Premium crni dizel. Svi su mi pricali pa i prijatelj kao nemoj se tripovati nisi Fandjo pa da osetis tako razliku, nema sanse da se to oseti itd itd, stavim ga u kola provozam, odemo skinemo rezervoar ocistimo jer sam hteo da sav mulj izbacim, iz kanistera sipam 10l Max Motiona sto smo uzeli pre toga i auto mnogo mirnije radi, kad otvori turbo jer je stari tip da ne kazem mehanicki turbo udari zavali te u sediste bas, motor oce kroz haubu :D Istrosili to fala bogu brzo sipali na Molu auto prepolovio snagu, ide on al nema udarac taj nego nekako vuce i vidis kazaljku al nema ostrinu. I tad je priznao da ipak i on oseti kod mene razliku a na njegovom E90 ne oseti... Ne znam do cega tu moze biti samo znam da bolje ide al vise trosi, sa Molom vise predjem al zato kad stanem na semaforu kontam ljudi misle da je Ferguson pored stao haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Hahaha :D Isti sam ti, i to sa gorivom si upravu... nije svuda isto

Link to post
Share on other sites
Hahaha [emoji3] Isti sam ti, i to sa gorivom si upravu... nije svuda isto
Brate ubedjuju me svi da je isto da lupam gluposti i zato sam i obavio taj experiment. Jednostavno motoru najvise prija max motion dizel jer je najmasniji, mol je ok za potrosnju stvarno vise predjem ali kao da je suv pa motor smirgla onako. Eto ti i ja nek smo ludi al makar znamo da je i to razlog haha. E90 od drugara sa rasklepetao od kako je koristio engine cleanere i one proizvode za dizne i to. Sve one plastike drndaju na njima, pogotovo ako je labavo kod usisa tj filtera vazduha, mnoooogoo ce bucnije da radi i nekako ceo motor bude nemiran. Ja zamenio vakum creva i sve to do usisa da nigde nije fals vazduh auto ide 3 puta bolje i jako se malo cuje, u kabini jedva da se cuje. Ili ako nista snimi pa ubaci video da vidim kako se cuje. Mada to su nijanse verovatno si vec snimao pa na snimku bude kako treba a uzivo pravi poznavalac dizelasa moze da skonta hahahha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Posle godinu dana jos ne mogu da se naviknem na dizela. Povremeno uhvatim sebe kako osluskujem i pitam se da li je sve ok... sve mislim raspada se. A ono sve ok. Samo vozim dizel ?

Link to post
Share on other sites
Posle godinu dana jos ne mogu da se naviknem na dizela. Povremeno uhvatim sebe kako osluskujem i pitam se da li je sve ok... sve mislim raspada se. A ono sve ok. Samo vozim dizel [emoji16]
Meni na sve to odem sipam na Molu pocne volan da trese ko da vozim golf 2. Ljudi me gledaju misle imam Parkinsonovu bolest... jos od kako sam zamenio kvacilo i zamajac sad se remenica disbalansirala pa se i ona cuje [emoji1787] Sednem kod kolege u Audi A6 2013 benzinac neki drzim 3 minuta ono dugme za start nisam skontao selja da se upalio [emoji1787] cudno mi bilo sto ne cujem kutnjake u glavi kako udaraju od vibracija hahaha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites