Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
23 minutes ago, dredger said:

Kakav imas siber? Sta je problem?

Mehanički, ne radi od kad sam kupio auto, po meni mislim da je mehanizam sjeban, a našao sam povoljno šiber+mehanizam pa bi da mi upasuje to neko kako treba.. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Imao sam kocku sa el siberom, pa reko ako je neka sitnica da probamo da resimo. Ali radio je perfektno mehanizam. 

Nešto kao da preskače, ne znam, deluje mi kao pipavo da je pa ne bih da izjebem dodatno pa da se zezam sa vodom posle.. 

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da postoji neko da se bas bavi siberima. Ako imas malo vestine i zivce, raskupusaj ga sam. Ima sigurno na netu crtez sibera sa mehanizmom. Ovde na forumu najaktivniji kockas je @Elvir i ako neko zna sta se tu desava, on je taj!

Link to post
Share on other sites
On 7/14/2020 at 9:27 PM, dredger said:

Ne verujem da postoji neko da se bas bavi siberima. Ako imas malo vestine i zivce, raskupusaj ga sam. Ima sigurno na netu crtez sibera sa mehanizmom. Ovde na forumu najaktivniji kockas je @Elvir i ako neko zna sta se tu desava, on je taj!

I moja je kocka je sa mehaničkim šiberom koji je zaglavio. Nisam imao strpljenja da sa bavim time, jer podrazumeva skidanje neba. Plus, cureo mi je kada pada kiša. Uzeo sam fino silikon i zatvorio šiber i Bog da me vidi.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

I moja je kocka je sa mehaničkim šiberom koji je zaglavio. Nisam imao strpljenja da sa bavim time, jer podrazumeva skidanje neba. Plus, cureo mi je kada pada kiša. Uzeo sam fino silikon i zatvorio šiber i Bog da me vidi.

Kontam da je ta situacija bila i kod nekog od prethodnih vlasnika. Raspitacu se ovako da li je neko inace radio sibere i to, ne bih da razdrndam nesto, mada uvek silikon resava sve u ovom slucaju..

Link to post
Share on other sites

Meni bi steta bila siber da mi ne radi, pa nista bolje od sibera nema na kolima. Jos taj ide i u krov, a ide i na kant. Ja sam moj koristio maksimalno.

I garantujem da se siber resava u 100e. U to racunam dobro nebo novo 60e i popravku mehanizma plafon 40e. Nema tu sta da crkne, nego se nesto pojelo ili otkacilo.

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites

Skupih nesto literature sto se sibera tice, pokupih korisne savete od ljudi sto su se baktali sa tim, pa cemo se u narednom periodu pozabaviti time. Delovi su tu, pa ono dobe volje i strpljena.. Iskreno greota mi je da nesto stoji na autu a da se ne osposobi za rad ako je moguce..

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Zamenjeni diskovi (TEXTAR) i pločice (ATE). Tako da je priča što se trapa napred tiče kompletirana. Treba pozadi da pretresem čini mi se da diferencijal ima lufta u ležištu negde.Whats-App-Image-2021-05-17-at-18-55-33.jWhats-App-Image-2021-05-17-at-18-55-38.j

Edited by Rajko034
Greška u kucanju
Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 10:04 PM, dredger said:

Fino, fino 👍 Kako napreduje priča oko šibera?

 

Sačekaće to još malo, raspitao sam se malo je veći posao i mora skidanje neba i još što šta, a nemam vremena da mi auto stoji, dok se ne uzme nešto drugo. Delovi šibera su spremni tako da videćemo kada će se potrefiti vreme 

Link to post
Share on other sites