Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obavezno dok ne bude kasno,kod bilo koga mozes ko ima masinu oko 300e te izadje 100e karter sa filterom,10l od 100-150e zavisno od ulja i 50e ti vecinom za ruke uzimaju

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Stefan L. said:

S obzirom da na satu imam 270000k, i verujem da ulje nikad nije menjano, da li predlazete zamenu ulja i filtera i kod koga ? 

Mogu da preporucim BMW Drinjak, BMW Radic sa njima imam iskustva i znam da rade date stvari pedantno i kvalitetno, e sad Drinjak su bolji po meni i jeftiniji al se duze ceka, Radic je odlican majstor, ne bas toliko dobar za saradnju i skuplji. Ako neko ima jos neku preporuku, sacekaj pa vidi. cene bi trebalo da budu 300-400e. Trazi ZF ulje da ti stave jer je najbolje. Karter se kupuje zajedno s filterom, tj isti je integrisan u karter. Bitna stavka je da isperu menjac pre upumpavanja novog ulja. 

Link to post
Share on other sites

Pitam posto i ja vec znam neke cak sam i te neke preporucio drugima ali neki moji drugari koji su isli nedavno nisu tim nekima bili zadovoljni, pa sam se i ja sad uzentao nesto.

Svakako bih ispirao menajc onom masinom nego me brinu ti neki opiljci od samog menjaca dal ce ih biti itd, da mi se posle menjac nesto ne pogubi 

Link to post
Share on other sites

Vec smo pisali bas to. Mislim da ako si imao problem da je tu svakako. Ne vidim kako servis losa stvar.

Pisao sam kako mi je na motoru tako posle promene kocionog ulja propisao zadnji kocioni cilindar. Prosto je gumice drzao mulj i gusto staro lose ulje. 

Kada sam izbacio staro novo proteralo i propisao.

Nije ga pokvarilo novo ulje, vec je bio za zamenu. 

Gledaj to ovako, makar ako treba da crkne crkne tu pred tobom odmah pod tvojim uslovima a ne negde na moru ili u sred noci!

Link to post
Share on other sites

Pa nije bitno koliko kosta servis. Dao sam ti primer kvara posle servisa. Samo da kazem da je kvar bio samo prikriven. Ali postojao. A tvom drugaru se ta treca verovatno i drzala na mulju ko i meni kocioni. Budi siguran da mu treca nije crkla od servisa i novog i cistog ulja.

Link to post
Share on other sites

Bolje zameniti pa i ako se pokaze kvar da se resi a ne kao ja da ostanes u kvaru kod Predejana u vreme Sv.Ilije....mnogo losa kombinacija ? Novo ulje moze samo da prija menjacu ako je sve ok

Link to post
Share on other sites

Istina.Meni je zveknuo na 217000,nije bio BMW u pitanju pa se tesim da sa ovim nece biti problema..ali u junu radim servis menjaca pa kako bude bude.

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, marko13 said:

Pa nije bitno koliko kosta servis. Dao sam ti primer kvara posle servisa. Samo da kazem da je kvar bio samo prikriven. Ali postojao. A tvom drugaru se ta treca verovatno i drzala na mulju ko i meni kocioni. Budi siguran da mu treca nije crkla od servisa i novog i cistog ulja.

Znam ja dobro od cega je riknula a od cega nije. Koliko sam ja ukapirao oko 5000e je ulaganje ako kupis bas dobar e90/1/2/3 da bi auto bio “siguran” i “nov”. Samo da ti kazem ova auta nisu bila sigurna ni kad su bila nova. Tako ti je kod bmw-a, samo u ovoj recenici ide nov i siguran zajedno!

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, marko13 said:

Sve znam, e90najgori bmw ikada. 

Tako da trazi uvek neke pare.

Al’ sto kaze onaj Hercegovac “lipuškasto je to auto, ali je govno”?

Link to post
Share on other sites

E90 i kada je izasao sa trake nije bio puska ?

Na temu, ja da sam kupio automatik radio bih odmah servis pa sta bude!

Na mom sam manuelnom promenio set kvacila, zamajac i ulje i sad sta mu bog da.

Link to post
Share on other sites

Ne pratim trojke te serija e90... 

Ali drugar je kupio e90 325i saltac, pre 2 godine... Zaboravio sam koja je oznaka tog motora valjda n54... 

 

Uglavnom auto je top gledajuci spoljasnost, on ga platio 8000e

Ali ga je motor unistio, bukvalno. Decko kupuje sve premijum kvalitet za auto, od guma, felni, ulja itd... 

Motor su otvarali 5 puta, jer se bregaste cuju,hidropodizaci, vanosi, menjali porucivao novo, pakovali, zupcili jebavali, uzas... 

Uglavnom on je stigao do cifre od 8000e za sve do sada 4nove felne 19,4 nove gume, sva ta prcanja oko motora..... 

Znaci kostao ga do sada 16.000e za 2 godine. 

Nismo se videli odavno, uglavnom mislim da to neko zveckanje jos uvek nije resio. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...