Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Nije bio u kvaru,vec imam lose iskustvo sa proslim autom a otkud znam da li je radjen bilo kada servis.Karter sa filterom i ulje,plus neka gumica kod turbine je losa pa zamenio,sve ukupno 325 evrica.Za sad nema neke razlike u ponasanju menjaca sto bi trebalo da je dobro,lepo menja

Link to post
Share on other sites

Auto servis Individual,Hazarska ulica u Beogradu,kod njih sam sve radio do sad.Sve rade kako treba i sto je meni najbitnije tacni su nema zovi sutra nego tad i tad i tako i bude.Oterao auto u 10 u 13h vec poziv da je gotov auto,to volim.

Link to post
Share on other sites
On 5/26/2019 at 11:15 AM, marko13 said:

Sve znam, e90najgori bmw ikada. 

Tako da trazi uvek neke pare.

Da li je bolja situacija sa kvalitetom i sa kvarovima kod serija 3 F30. Citao sam da su im problemi veliki sa automatskim menjacem ali za motor i ostalo nisam cuo pa pitam kakva je situacija sa ostalim kvarovima.

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo brdo BMW-a ima problem sa automatskim menjacem. Ne znam kako i sta ali je tuga u boji.

Bolji je automatik na E36. Jeste spor, dosadan ali brate radi!!!!!

A ovi mega-giga brzi pa mega brzo u servis i jos mega brze u banku po kredit da popravis djubre :D

Generalno ne znam sta da ti kazem za kvarove na F30 ali kacio sam skoro negde clanak gde su istrazivali u EU kvarove na 100 automobila.

I tu je BMW najgore prosao. Na 100 BMW vozila je bilo 180 kvarova 😂

Pezo na 100 automobila 80 kvarova!!!!

Toliko o tome.

BMW se kupuje srcem a ne glavom. To je kao kada biras zenu djokom a ne glavom. Pa onda kada ozenis kafansku pevaljku onda te opstina sahranjuje...

 

Link to post
Share on other sites

A dobro nije bas tako,mislim da je vise do primerka koji je pregazio ozbiljnu kilometrazu bez bilo kakvog odrzavanja.BMW ima korektan menjac skroz.Sto se tice ostalog ,manje trazenja delova po netu za minimalnu cifru i nema brige.

Link to post
Share on other sites

Ovo sve sto ja navodim su informacije iz EU ne kod nas. E90 je preko proglasen jednim od najgorih automobila ne ovde.

A ovaj podatak o 180 kvarova na 100 BMW automobila je isto preko gde nije prosek starosti 20god. Tako da Oooo da, bas je tako!

BMW je kafanska pevaljka! 😁

Link to post
Share on other sites

Ma da bre, lazu dusmani da nas zavade... jbt to su neka istrazivanja koja se rade u civilizovanim zemljama. To sto se ovde ne zna ni koliko imamo stanovnika pa nam je neshvatljivo ovo jbg...

Prosto tamo sve gledaju. A tebi moze da se svidi i ne mora... Ako ti je za utehu ni jedan premijum brend nije prosao mnogo bolje. Audi i mecka su isto lose prosli ali BMW je bio najgori. Na 1 auto 1.8 kvarova!!!

Link to post
Share on other sites

Ta istrazivanja su bar za mene nebitna stvar.Sva 3 brenda koja si naveo napravise imperiju zato sto su krsevi?Tesko.Ako smo mi paljevine bar taj"civilizovan" svet nije pa bi kupili valjda nesto sto je dobro...

 

Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Ivan M said:

Ta istrazivanja su bar za mene nebitna stvar.Sva 3 brenda koja si naveo napravise imperiju zato sto su krsevi?Tesko.Ako smo mi paljevine bar taj"civilizovan" svet nije pa bi kupili valjda nesto sto je dobro...

 

Pa napravise imperiju na brendu. Kokakola je zasecerena vodica i djubre pa je imperija....

Pa pogledaj malo lisu zadovoljstva potrosaca i EU i US pa vidi. Uglavnom su prva mesta Japanci. Proteklih 10god je u nemackoj Toyota br1 po svemu.

Tek skoro je ponovo nemacki brend u prvih par mesta.

Inace u vreme kola koje mi sada vozimo i kujemo u zvezde E90/60 je najnize pao BMW brend u ocima ljudi po kvalitetu i svemu!

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, marko13 said:

Pa napravise imperiju na brendu. Kokakola je zasecerena vodica i djubre pa je imperija....

Pa pogledaj malo lisu zadovoljstva potrosaca i EU i US pa vidi. Uglavnom su prva mesta Japanci. Proteklih 10god je u nemackoj Toyota br1 po svemu.

Tek skoro je ponovo nemacki brend u prvih par mesta.

Inace u vreme kola koje mi sada vozimo i kujemo u zvezde E90/60 je najnize pao BMW brend u ocima ljudi po kvalitetu i svemu!

Vecina tih E90/60 su uveliko izgazeni preko i kao takvih dovezeni kod nas. Jbg, nema smisla porediti na taj nacin niti generalizovati. Generalno, bilo koja BMW serija/generacija imala je uspesnu prodaju u vecini delova sveta. Toyota jeste popularna u EU ali svakako da popularnost nije na nivou one prodaje koju brend ostvaruje u Americi. Toyota modeli su jeftiniji u startu, tradicionalno nude proverenu pouzdanost/sigurnost kao daily vozilo i to je sve. Sve drugo je na strani BMW-a, vozna dinamika, zavrsna obrada, hi-tech features, izbor motora... odnosno sve ono za sta su kupci sa dubljim dzepom spremni da plate .Nisu Toyotini inzenjeri slucajno izabrali BMW platformu za izradu Supra modela. Eventualno je Lexus uporediv sa BMW- u okviru slicnog cenovnog ranga.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Isto i 6hp i 8hp zf

Iste probleme kao i na bmw_u tako i na ostalima.. 

Na vezi sam sa nekim rusima sto rade zf, ugradjivano na dosta marki automobila... Isti menjaci isti problemi. 

I isti uzrocnik, neodrzavanje... 

Inace mehanicki sklop ZF-a je skoro pa neunistiv. Problem u 90% slucajeva nastaje u valve body(hidroblok u koji je integrisan EGS kompjuter automatakog menjaca) i sa solenoidima zbog opiljaka, starog ulja sprzenog, sistema hladjenja ulja za menjac.... 

 

Ali menjac kao menjac je svemirska tehnologija... Mnogo ispred ostalih ali je na losem glasu zbog neodrzavanja... 

Link to post
Share on other sites

Kog odrzavanj? Znam ne ja vec svi za slucajeve crkavanja istog sve ispod 200k nvo kupljeno kod nas. Znaci ne ne polovno pa kazes presao 100000000 vec novo.

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, marko13 said:

Kog odrzavanj? Znam ne ja vec svi za slucajeve crkavanja istog sve ispod 200k nvo kupljeno kod nas. Znaci ne ne polovno pa kazes presao 100000000 vec novo.

Moj dobar drug je kupio Audi Q5 2,0 motor 177 konja sa automatskim menjacem pre četri godine nov . Sa autom je presao do sada oko 130000.0 km . Sve servise je radio u prodajnom salonu gde je auto i kupio ,od prvog do poslednjeg servisa uključujući i servise menjača.Pre 2 meseca mu se dešavaju prvi simptomi podrhtavanje prednjih vrata i auto kod šaltanja automaskog menjača iz prve u drugu brzinu. Na početku slabije posle sve više. Pozvao je servisera pošto nije u Kragujevcu servis na prvu mu je šef servisa  rekao mehatronik. Cena popravke 4800 evra. Posle toga je otišao u servis pa su mu govorili možda nije to pa ajde dizne proveri, pa ovo, pa ono i na kraju je izbacio grešku i bio je mehatronik.

 Da ponovim auto je kupljen nov sa 0 kilometra nije bio test vozilo, debelo plaćen i sve je redovno servisirano. Dodao bih da se sa autom nikad nije manijačilo niti je ikada primio gas u patos niti se vozio brzinom većom 140 km/h. 

Link to post
Share on other sites

Odrzavanje u smislu, ako je nov auto servis menjaca na 100K km, posle svaki sledeci na 50K km. 

Zato sto je skoro kod svakog proizvodjaca 100K km= LIFETIME

Ali kod nas kaze bmw je propisao dozivotnooo. I tu je kraj svakoj raspravi. 

Ili u prevodu, lipši ždrebe do zelene livade. 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites

Ma isti djavo i Audi i bmw manje vise. Zato i jesu kvarljivi. Napravili su super dobre/brze menjace. Trose malo, menjaju brze nego rucno bla bla...

A onda platis sve to za 100K duplo.

Plakacemo svi za onim starim dobim automaticima ono 4 brzine plafon 5 brzina. Trza brate uvek ali ide zauvek :D

 

Link to post
Share on other sites

100.000 km svaki predje i malo preko to je sigurno..alo ljudi pa mi pricamo o autima sa najmanje 150.000 do 250.000 predjenih km, pa on izasao iz garancije posle 100 hiljada. Kraj, moze da crkne, raspadne se on je svoje odradio...to sto smo mi u fazonu presao tek 130.000 (laznih) to je sto se zamajavamo...on svoje odavno odradio 😂

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Ljudikao bivis vlasnik bmw-a jedan zakljucak mogu da izvedem ili je bnw toliko sranje I nekvaliteta ili kod nasstizu rage kojima je uzeta dusa. Pa toliko kritikovana Alfa,imao Sam dve je imala mnogo manje problema.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Bitno je da moze da se resi taj problem, imas vozila gde ne moze da se resi, dodje ti da ga zapalis. Sve je to novo isto sranje. Eno Porse kajen 2013, njima stalno odlazi prednji dof, mecka ima luftove nedaj boze, a bmw trza i bruji. Zovu ljudi svaki dan za sve i svasta i sve novija kola

Link to post
Share on other sites