Recommended Posts

Pa to ja i pricam. Sve isto g drugo pakovanje. Tuga. A seti se onih starih menjaca do e46 modela. Ono 4brzine. Pa to je stvarno vecno. Vazi sto je neko i pomislio da menja menjac ili dif na 150000km na nekom E36 ili tih godina.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je vec druga dimenzija.... 

Tehnoloski sve ide jako brzo napred. 

U srednjoj skoli 2001godine sam za opkladu bacao sa treceg sprata erikson r310s i potapao ga u kriglu sa pivom, igrali fudbal na hodniku sa njim pre casa(nista mu bilo nije). A pre mesec dana sam ispustio nov honor 9 sa 30cm visine dok sam otvarao kapiju i puko je ko picka. 

Tako da je to odprilike to. 

Link to post
Share on other sites

Tehnologija napreduje nenormalnom brzinom zadnjih 20 godina, da bi se obrtale pare moraju da se teraju korisnici da kupuju novo na ovaj ili onaj nacin. Nije to nista novo, kola se prave da se vrte na lizing do isteka garancije i uzmes novo, sa belom tehnikom je slicna prica, telefone i kompove uslovljavaju novim softverom koji je sve zahtevniji, cilj je da zarade pare i prodaju proizvode konstantno a ne da ljudi akaju jednu stvar beskonacno.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Indorile said:

Tehnologija napreduje nenormalnom brzinom zadnjih 20 godina, da bi se obrtale pare moraju da se teraju korisnici da kupuju novo na ovaj ili onaj nacin. Nije to nista novo, kola se prave da se vrte na lizing do isteka garancije i uzmes novo, sa belom tehnikom je slicna prica, telefone i kompove uslovljavaju novim softverom koji je sve zahtevniji, cilj je da zarade pare i prodaju proizvode konstantno a ne da ljudi akaju jednu stvar beskonacno.

:D  

e30early323i.jpg

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zavisi za koji model. 

Ako pitas za e60, isti je menjac za 2.5 i 3.0d (zf 6hp26) razlika je ako je auto xdrive. 

Ako se menja komplet menjac, bukvalno skines sa jednog sve komplet i stavis na drugi ne treba reprogramiranje jer je EWS(kompjuter menjaca) u sklopu samog menjaca i zove se mehatronik(ceo sklop iznad kartera) sa plocom, solenoidima i kompjuterom. 

Ako menjas delove pojedinacno sa jednog na drugi menjac onda bi trebalo uraditi reprogramiranje(ponistava vrednosti pritisaka i vremena na solenoidima koje komp zadaje) i uraditi opciju ucenja. Komplikovano, ali izvodljivo. 

Link to post
Share on other sites

znas kako, pitam vezano za e60, moj je 2.5, ali nesto je krenuo da jebava, pa sam nasao u Cacku neki od 2.5d isti kaze decko extra sve, on ce da ugradi pa da vidim, a inace je drugar stavio na 2.5 od 3.5d i sve je pasovalo, a mnogi su pa i Bata iz Mirijeva rekli da to ne moze, medjutim uspeo je bez ikakve muke. sraf na sraf, cak je bolje menjao brzine, najbolje se vidi izmedju prve i druge mnogo je kraci prenos, dok sa 2.5 ga razvlaci kao slinu. elem moj je poceo da se otire ispod noge prilikom naglijeg kocenja, kao da treba da stanes a on hoce i dalje da ide, cimne se, pa imam utisak da nekad neku razvuce mnogo vise nego sto bi trebalo, pa klizne na prelazu iz 4 u 5 verv i iz 5 u 6, ono dotrajao je sta znam. cak mislim da i vandler ne radi lepo posao, kao da obrtaji malo variraju kad treba da presalta. 

Link to post
Share on other sites