Bmw e46 316 ti compakt


Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam e 46 316 ti, n42, 85 kw, benzin plin. Imam problem pri ubrzanju, auto se gusi, jedva ide, desava se isto i na plinu i na benzinu. Na leru radi lepo i mirno. Proveravao sam bombine, stavio nove svecice, proveravao katalizator, cistio benzinske brizgaljke, isao na servis plina, kazu sve okej. Primetio sam da kad skinem protokomer, auto "prodise", ide, vuce, samo je malo bucniji pri dodavanju gasa. Menjao protokomer kad ono isti problem. Majstor mi kaze mozda je treca bregasta. Sta vi mislite? 

Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima. Imam e 46 316 ti, n42, 85 kw, benzin plin. Imam problem pri ubrzanju, auto se gusi, jedva ide, desava se isto i na plinu i na benzinu. Na leru radi lepo i mirno. Proveravao sam bombine, stavio nove svecice, proveravao katalizator, cistio benzinske brizgaljke, isao na servis plina, kazu sve okej. Primetio sam da kad skinem protokomer, auto "prodise", ide, vuce, samo je malo bucniji pri dodavanju gasa. Menjao protokomer kad ono isti problem. Majstor mi kaze mozda je treca bregasta. Sta vi mislite? 
Kako je majstor ustanovio da je treca bombina? Mislim kako on moze da misli, ti imas pravo da mislis i da diskutujemo svi sta moze da bude, a on bi trebao da ustanovi stvarni kvar nekom krstenom dijagnostikom pogotovo sto kazes da se auto unormali kad skines protokomer. Probaj naci nekog iz tvog mesta ko se bavi iskljucivo dijagnostikom da lepo poveze auto i vidi sta te zeza. [emoji4]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, NikNS said:

Kako je majstor ustanovio da je treca bombina? Mislim kako on moze da misli, ti imas pravo da mislis i da diskutujemo svi sta moze da bude, a on bi trebao da ustanovi stvarni kvar nekom krstenom dijagnostikom pogotovo sto kazes da se auto unormali kad skines protokomer. Probaj naci nekog iz tvog mesta ko se bavi iskljucivo dijagnostikom da lepo poveze auto i vidi sta te zeza. emoji4.png

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Ne treca bombina vec treca BREGASTA. Pa on kaze mozda a da se to utvrdi je dosta posla. A pre ciscenja katalizatora imao sam gresku p0420, i nako ciscenja drugi majstor mi je ocitavao gresku i sredjivao parametre ali nista. Auto i dalje nece najbolje da prima gas ali vise NEMA GRESAKA, nista ne prijavljuje. Jedino kada je protokomer spojen i pri dodavanju gasa nakon nekog vremena pocne da treperi lampa "check engine" ali ne upamti gresku. Bez protokomera nista ne registruje a bolje radi. Kod majstora mi se vise ni ne ide, niko nema pojma, samo nagadjaju. 

Link to post
Share on other sites
Ne treca bombina vec treca BREGASTA. Pa on kaze mozda a da se to utvrdi je dosta posla. A pre ciscenja katalizatora imao sam gresku p0420, i nako ciscenja drugi majstor mi je ocitavao gresku i sredjivao parametre ali nista. Auto i dalje nece najbolje da prima gas ali vise NEMA GRESAKA, nista ne prijavljuje. Jedino kada je protokomer spojen i pri dodavanju gasa nakon nekog vremena pocne da treperi lampa "check engine" ali ne upamti gresku. Bez protokomera nista ne registruje a bolje radi. Kod majstora mi se vise ni ne ide, niko nema pojma, samo nagadjaju. 
Izvini na to sam mislio, misli mi nesto odlutale na seriju Slozna braca haha. Nema pojma 80posto majstora to glavu mogu da dam. Drugar na astri G je to resio ciscenjem protokomera i klapne gasa. Ti mozes pokusati isto uzeti onaj sprej za ciscenje maf senzora i na dzeku malo kontakt spreja staviti mozda nesto zeza i vratiti. Kazem ti zato jer je moj 320d 136 konja isao kao prebijen ker, kupio nov protokomer pierburgov stavio auto radio 2 dana ko lud i opet isto, i reklamiram protokomer daju mi drugi kad ono sad ide ko furija. Cesto ni nov ne znaci ispravan nazalost.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa palo je i meni na pamet da uzmem taj sprej, to se zove maf cleaner i da tako odradim. I verovatno hocu jer mi vise ovi majstori idu na k***c, nemaju pojma a samo lupetaju i kradu. Svaka cast izuzecima. Al i dalje ne mogu da verujem da neko sumnja da je treca bregasta, pa valjda da je losa onda auto ne bi isao ni kada je protokomer skinut, odnosno jos gore bi isao. Po nekoj logici.

Link to post
Share on other sites

Pa ovaj motor n42 ima 2 bregaste u glavi, jedna za usis a druga za idzuv. I to jeste tako ali kad mi je majstor pomenuo i trecu malo sam se zbunio. Ali onda mi jos par ljudi spomenulo tu trecu. A ta treca valjda regulise paljenje. 

Link to post
Share on other sites

Treća reguliše otvaranje ventila na usisu, tj 1. i 3. zajedno, sistemom klackalica, to je valvetronik zapravo. 

Treću pokreće elektro motor koji zna da crkne, tj četkice se potroše, može da se servisira.. Može i treća bregasta da se pojede zbog lošeg podmazivanja... 

Ako je do toga.. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Treća se ne vrti, puž je okreće samo pola kruga, u zavisnosti koji položaj joj treba.. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Taj prefiks P ispred broja znači da je  dijagnostika univerzalna.. meni je jedna takva kompletno lažirala kvar ranije, tj najebo sam.. 

Link to post
Share on other sites

E pa da, to znam, upravo kako si napisao valvetronic pokrece trecu bregastu i regulise rad. Ali kako da znam da je to problem i kako ispitati? Kako se manifestuje kvar? Auto normalno pali, lepo radi na leru. Jedino taj problem kod primanja gasa pri ubrzanju, s tim da kad se skine protokomer totalno druga prica. Trenutno mi ne izbacuje nikakvu gresku, vozim ga tako bez protokomera (dok ne nadjem kvar ).

Link to post
Share on other sites