BMW F30 320D pad obrtaja pri naglom ubrzanju


Recommended Posts

U pitanju je BMW F30 2012 godište. Motor N47, 6 brzina manuelni.

Od skoro imam problem da u 3oj i 4oj brzini u sport modu pri malo naglijem ubrzanju negde oko 3000 obrtaja motor izgubi snagu i broj obrtaja padne na skoro 2500, to traje sekundu i onda posle nastavi da ubrzava normalno.
Malo sam gledao na netu i nekom meni nejasnom logikom ljudi kažu da je najverovatnije kvačilo što meni nema logike jer bi valjda trebalo da bude suprotno. Doduše kvačilo malo visoko hvata.
Druga varijanta je da je u pitanju EGR zaprljan što mi opet nešto nije baš najjasnije.
Treća varijanta je da je filter goriva prljav, ali on je skoro menjan (valjda su ga zamenili u servisu), i sipam samo MaxMotion Diesel.

Da li neko možda ima neku ideju šta bi mogao biti problem? Napominjem da u prvoj i drugoj ne pravi ovakav problem, čak ima snage da zavrti točkove ako se isključi kontrola proklizavanja.

Hvala unapred.

Edited by MasterChief
Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Nema nikakve lampice. Nema check engine.

Prvobitna misao mi je bila da je možda kontrola proklizavanja, ali probao sam više puta pri nižim brzinama, i upali signalizaciju na tabli kad se ista aktivira, tako da nije to.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Vrlo vjerovatno da ti i jeste kvachilo, jer kazhesh da ti visoko hvata. F30 ima senzor proklizavanja kvachila i DME kad osjeti to, smanji snagu motora, tako da je vjerovatno to uzrok.

Kvachilo kad je loshe hoce da proklizava bash u tim situacijama koje si opisao, naglo dodavanje gasa u nekim obrtajima gdje motor ima veliki obrtni moment.

Link to post
Share on other sites
On 5/26/2019 at 8:49 PM, MasterChief said:

Malo sam gledao na netu i nekom meni nejasnom logikom ljudi kažu da je najverovatnije kvačilo što meni nema logike jer bi valjda trebalo da bude suprotno. Doduše kvačilo malo visoko hvata.

Nema logike za jugo :), ali za savremen auto ima.

Upravo ono sto je napisano - ECU prati parametre i detektuje proklizavanje.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Auto je prešao oko 190k kilometara.

Juče sam primetio da i u drugoj brzini ako baš junački dam gas ista situacija samo u blažem obliku. Zasad mi ne smeta toliko, ali planiram da kad ugrabim vremena odvezem kod Majstora da pregleda.

Link to post
Share on other sites

Uglavnom je vek trajanja kvacilu iz prve ugradnje oko 200.000km. Ako budes u mogucnosti, resi mu odma i zamajac, to je najbolje ceo set da se zameni.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ima li kakvih novosti oko resavanja ovog problema ? Isto mi se desava na 120d e87. Pri naglom potapanju gasa, na oko 3000obrtaja, auto izgubi pa doda snagu na po sekund i tako secka ali puni i dalje. Kvacilo je malo tvrdo. 

Link to post
Share on other sites

Ma auto vuce ko lud, ubrzava i puni do 5k ali od 3000 pocinje da secka ali ubrzava... Tokom voznje na dijagnostici se na onom grafikonu vidi da varira pritisak goriva i kolicina vazduha na usisu. Probali smo regulator pritiska, nije do njega. Sumnjamo na protokomer jer kada ga iskljucim, nikakve promene nema. Drugar ima isti auto, kod njega cim iskljucimo protokomer, na 3000 pocinje da secka isto. Njemu je auspuh beo, kod mene crn sto mi opet ukazuje na losu smesu plus sto moj auto vise trosi od njegovog i sve to mi ukazuje na protokomer. Planiram danas da uzmem od njega protokomer da probam..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Resena misterija DEFINITIVNOOO 🤩

Leva bregasta nije bila lepo uzubljena. Vraceno je sve na svoje mesto i tog seckanja vise nema... Problem je resio majstor Žuća iz Paracina - Sprint auto... 

Link to post
Share on other sites

A sta je bio uzrok tome da se bregasta pogubi, jel ti neko otvarao vec motor ili zbog lanca ili sta vec, mislim kako je doslo do toga da bregasta pomeri svoje leziste?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ponovo ja 🤦🏻‍♂️
seckanje se ponovo javilo samo u dosta blazem obliku. Citam od jutros po netu o vanosima itd i kontam da je problem verovatno bio u njima. Sta moze da se desi pa da on ponovo zeza ? Da napomenem, kao sto napisah iznad, ponovo secka samo ne onako jako, vec dosta slabije ali se oseca... 

Link to post
Share on other sites

Moram da zamenim i donji termostat jer nece da prebaci temperaturu preko 51c... posle toga da operem dpf masinski jer sada prijavljuje njega ba dijagnostici. Poludecu vise sa ovim autom. Zvacu popa definitivno 🙄🤦🏻‍♂️

Link to post
Share on other sites