BMW F30 320D pad obrtaja pri naglom ubrzanju


Recommended Posts

Imas kod mene temu kako je moj imao turbo rupu i posle remonta turba i kako se gasio i sve, svi bili u fazonu da je pumpa vp, dizne a na kraju ecu je bio problem [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Menjali su i kompjuter i turbinu i sve one senzore za gorivo, regulatore na railu, protokomer, map senzor... auto je radio 10-15 dana i poceo je da zeza ponovo.

na leru je pritisak 30mb, a za ostalo, ako se dobro secam, u blokadi je bio 300-400mb, a  za 2000 ne znam kako bese. 
 

da li je moguce da se to desava zbog dpf-a ? 
evo npr probali smo da iskljucimo kabl sa turbine i tada se ne to seckanje ne javlja. Sto znaci da nesto gasi turbinu na sekundu pa je aktivira i sve tako u krug...

Link to post
Share on other sites

Necu da se pravim pametan, ali auto bi ti jako lose isao da je tu nesto mehanicki, sve sto trza i secka i desava se uvek u slicnim uslovima da ne kazem istim je elektronika mrtva. Bukvalno nesto na mapi ne odgovara diznama i svemu i brljavi stalno. A zeznuce i mehaniku tim drndanjem turba. Ja sam isto bio na ivici zivaca ali eto resih fala bogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Juce sam uzeo auto od majstora, rece mi da su ocistili dpf nekom njihovom metodom i evo sada radi bez greske ponovo, ide kao raketa, nema vise seckanja. 
Majstor mi rece da je sada prijavio gresku Oxygen sensor, valjda lambda sonda i da bih to trebao da zamenim. Ali do sada nije prijavljivao nikada tu gresku. Ne znam kako se to bas sada desilo , tj bas posle ciscenja dpf-a... i da li je moguce da je zbog te sonde izduv na kraju auspuha crn, a  valjda treba da bude bez garezi ??

koliko je pametno staviti polovnu sondu i kako mogu da znam da li je ta polovna ispravna ili ne ?? 
Danas sam proveravao u prodavnici, oko 25.000din  se krecu sto mi je bas previse s’ obzirom da sam u proteklih mesec ipo dana sjebao blizu 700€ oko auta dok sam mu sve doveo na nulu, da sve radi. 

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Boban_m said:

Zato za ruke naplacuju kozu s ledja.

I za kablovsku televiziju i Internet :) Mada, baš sam juče pričao sa kolegom, menjao je šoferku u Denveru. Tražili mu 750$ za šoferku i ruke u servisu, a našao kod mehosa za 180$ :). Ima i ovde alternativa :D

Link to post
Share on other sites

I tih 750 na tom standardu nije puno. Dosta ljudi ovde ima 35000 i to se satro vodi kao ok a kod mene u firmi vecina soferku se vrti oko 100e pa ti vidi kolko udara po dzepu ovde i tamo [emoji3] a tamo ce te 10 puta zaustaviti i sugerisati da zamenis pa opomenuti pismenimo pa tek onda kazna a ovde odma 5 hiljada ili 2 crvene dok vraca dokumenta [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, NikNS said:

I tih 750 na tom standardu nije puno. Dosta ljudi ovde ima 35000 i to se satro vodi kao ok a kod mene u firmi vecina soferku se vrti oko 100e pa ti vidi kolko udara po dzepu ovde i tamo emoji3.png a tamo ce te 10 puta zaustaviti i sugerisati da zamenis pa opomenuti pismenimo pa tek onda kazna a ovde odma 5 hiljada ili 2 crvene dok vraca dokumenta emoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni je na ovom rentalu zveknula soferka pre 3 dana ... linija po sred i siri se :). Niko me ne dira ... cimao ove iz HERTZ-a, kazu ako ti ne smeta teraj dok ne vratis auto i to je to. Danas sam bas pricao sa ovim mojima sto zive ovde, ni ne radis tehnicki (tj nije obavezan za registraciju). Obavezan im je jednom u 2 godine test za izduvne gasove za vozila starija od 7 godina. A i to "moezs" da izbegnes, ako si 2x godisnje prosao pored nekih mobilnih meraca tih gasova ili sta vec (nisam dobacio do kraja).

A konkretno, prosek plata u Denveru je oko 70k godisnje bruto po domacinstvu ... nije bas da padaju pare sa neba i u US. Slazem se, daleko je bolja situacija u US i samo ako si zestoko pglu i lenj ne mozes da uspes ovde ... ali ima dosta i ovde sveta kojima je borba od pocetka do kraja meseca. 

Link to post
Share on other sites

Od sonde odosmo na soferku 🤣

Stavio sam polovnu, bas mi se ne daju 25.000 za novu... i naravno, danas uzeo da zamenim i vidim da je stara ostecena jer su je verovatno skidali kada su ubrizgavali nesto za ciscenje dpf-a... popizdeo sam.. ostavis auto da ti poprave jedno, oni ti sjebu drugo. Strasno. Razocaran sam pun gas... Srbijo konzervo 🤦🏻‍♂️

Link to post
Share on other sites

Kako bih mogao da proverim sondu da li je ispravna ? Ima 5 zica... koliko sam uspeo na netu da nadjem, pin 3 i 4 su grejac i njega sam probao unimerom, on radi...

Link to post
Share on other sites