Reparacija plinskih dizni valtec


Recommended Posts

Da li je neko sam radio reparaciju plinskih dizni valtec?

Deluje vrlo jednostavno to odraditi. Problem je kalibracija jer nemam komparator. Da li se komapratorm steluju dizne na 0.4 mm?

Nakon kalibracije dizni da li je potrebna neka dodatna auto kalibracija ili mapiranje? Ili se dizne tako kalibrisane komparatorom mogu ugraditi?

Link to post
Share on other sites

ja sam davno vozio alfi i imao sam LPG radio sam reparaciju dizne , sto kazes sve je veoma jednostavno gledao sam kako to rade ! ali bi ipak ostavio da mi to urade u servisu, jer od dizne ti sve zavisi :) 

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

Pa ne radi se o tome da li je skupo ili ne. Meni nije problem da platim ali hocu da bude kvalitetno odradjemo i da me niko ne potkrada. A u poslednjih nekolika dana, pukao sam 200 e kod raznih majtora kako bih resio problem i nista. E tek na kraju kad sam nasao krstenog mehanicara koji se setio da zavrne ventil plina na boci, tada smo ustanovili da je problem u plinu. A inace pre toga isao kod plinadzije, kaze ma sve okej, zeza ga struja. E pa dosta mi je takvih majstora koji nemaju pojma. E upravo zbog toga zelim odraditi sam ili uz eventualnu strucnu pomoc i konsultacije. A cemu onda sluzi forum ako necemo da delimo znanja i iskustva nego se vozamo od majstora do majstora? Hm?

Link to post
Share on other sites

E pa ljudi, resio sam problem. U pitanju su bile plinske dizne definitivno. Kupio sam set za reparaciju dizni (platio 660 din) kod istog majstroa koji mi je trazio minimum 150 e da mi resi problem. Sam sam izvrsio reparaciju plinskih dizni. Odneo kod tog istog majstora da mi odradi kalibraciju komparatorom i autokalibraciju kompjuterom, platio mu 1500 din ( i tu me zeznuo jer mi je prvo rekao da ce me kostati 500 din al ajde nema veze, mada ja sam sam skidao i montirao plinske dizne). I evo ga, sada auto radi kao sat, lepo prima gas, nema da se gusi,lepo vuce, lepo radi i na plinu i na benzinu. Za sada je tako, pa cemo videti koliko ce trajati. Nego, pitanje, ko je ovde ispao lud i glup? Mogao je taj majstor ladno da me odere za 150 -200 e ali za staaa? Kad sam resio problem za 3 000 din. U pitanju je majstor Dora, u Ns, na Podbari. Mislim covek zna znanje ali je kao i vecina majstori teska lopuza. Cast izuzecima, ako ih ima.

Link to post
Share on other sites

Inace, svakog koga zanima kako se vrsi reparacija plinksih dizni valtek ima da nadje na youtube. Za motor od 85 kw buse se rupe precnika 2mm, a hod klipa se steluje komparatom na 0.43 -0.45 mm. Sve ove dimenzije zavise od snage motora. Set za reparaciju iznosi oko 600 do 850 din, zavisi gde nadjete. 

Link to post
Share on other sites