Recommended Posts

Imam problem sa ventilatorom klime,radi jedno vreme duva vazduh na sve brzine,i onda samo prestane da izduvava vazduh,kao da ga vrti samo unutra,i posle mu treba vremena da opet krene da duva...sta moze biti?

Edited by danijel90
Link to post
Share on other sites

Pa mozda rashladi na podesenu temperaturu pa stane sama, a onda kad senzor ocita da se ugrejalo opet krene da hladi. Tako bar kod mene funkcionise. Kad stavim na automatsko sam podesava ventilator, pojacava i smanjuje brzine.

Link to post
Share on other sites

Ja ga sam podesavam na kojoj brzini da bude,i na bilo kojoj da je,posle nekih 10 minuta samo prestane da duva,a sve je ukljuceno i dalje,ali ne duva vazduh,jel moguce da se nesto pregreje,ili sta vec ima,nisam bas upoznat sa ovim..a dolazi leto bez toga ne moze 😁

Link to post
Share on other sites

Jez 100%. Ako imas malo vestine, nije komplikovano. Pre vracanja plastika proveri da li sve radi, pa tek onda vracaj, da ne moras vise puta da otvaras. I pazi na one iglice na jezu, one zamenske su mekse i mogu da se pomeraju, da se ne dodiruju i bice sve ok.

Link to post
Share on other sites

Reostat tako i zeza. Odes kod majstora i sve ok. Barem je tako meni bilo na pezou. Zamenio to i sve ok. E sad, naravno da je bespotreban trosak ako tebi sada sve radi. Ali.... radi kako mislis da treba. Koliko je nov?

Link to post
Share on other sites

Tako je. Njegov problem je sto ne radi uvek kako treba, nekad je sve ok, a nekad brljavi, radi sam kako mu dodje...ako bude opet brljavio, zameni reostat i resices problem. Za e46 bio oko 50e nov.

Link to post
Share on other sites

Kad tako stane, probaj da udaris rukom levo od kasete, kod suvozacve leve noge. Ako pocne da duva ponovo definitivno je reostat. Uglavnom imaju hladan lem i od toga crkavaju, a realno udarac popravlja skoro sve :D

Link to post
Share on other sites

Bolje menjaj odmah, jer zna u nekim slucajevima da se prespoji sam unutra i da upali ventilator da duva nonstop. 

Po marfiju to se obično desi uveče kad parkiras auto, do ujutru isprazni akumulator. 

Link to post
Share on other sites