Da li se menja ulje u manuelnom menjacu kod BMWa?


Recommended Posts

interesantno je kod x5 na prednjem diferencijalu, mijenjacu i zadnjem diferencijalu stoji naljepnica LIFE-TIME-OIL  NO OIL CHANGE , dok na reduktoru to nema i preporucuje se zamjenja ulja ??? e sad majstori kazu to se mijenja obaveznao ovo , ono , ako ne curi neznam sta je problem ???? 

viber-image-2019-06-12-08-22-33.jpg

 

Link to post
Share on other sites

JBT ne tvoj life time vec mislie na life time tvojih kola odnosno tog menjaca koji je verovatnopo njima istekao jos pre 10god.

Sto se fabrike tice to je dok je u garanciji i za njih je menjac zamenski deo kao akomuator. Kada crkne kupis drugi! Ako nisi u fazonu da kupis drugi onda lepo menjas ulje.

 

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko13 said:

JBT ne tvoj life time vec mislie na life time tvojih kola odnosno tog menjaca koji je verovatnopo njima istekao jos pre 10god.

Sto se fabrike tice to je dok je u garanciji i za njih je menjac zamenski deo kao akomuator. Kada crkne kupis drugi! Ako nisi u fazonu da kupis drugi onda lepo menjas ulje.

 

😀😀 slazem se u potpunosti sa tobom 😁 i ja sam misljenja da bi se trebalo osvjeziti ulje gdje god ga ima !!!!!!!! 

 

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, pesimista said:

Ja sam bio ispod mog menjača pre 10 dana, oznaka ulja je MTF LT1, 2003. E46 320D 110kW.

Za tu oznaku odgovara i MTF LT-2 jer je napredniji standard, tako da bilo koje ulje koje ispunjava tu normu odgovara. Api-GL 4 standard. Najčešće je to 75w-80 gradacija. Ima da se nadje originalno BMW ulje, a moze i Liqui Moly, Ravenol, Shell itd... 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, pesimista said:

Ja sam bio ispod mog menjača pre 10 dana, oznaka ulja je MTF LT1, 2003. E46 320D 110kW.

Pozeljno da je da bude ta oznaka na ulju, odnosno koje je alternativa original BMW menjackom ulju.  U tvom slucaju to je MTF LT1 gradacije 75w80. E sad, probaj da se raspitas koja je gradacija to ulje koje si sipao.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
On 6/11/2019 at 10:56 AM, pesimista said:

Postoji: spreme se pare za drugi menjač (polovan) i pomoli bogu. Ako pri odvrtanju šrafa ne pukne dno menjača, odlazak u kafanu i pijanka do 100 evra. Ako pukne, tih 100-120 evra odu na polovan menjač i montažu.

Eto,sve je lako i moguće ;)

Samo da kazem da sam danas uspeo da odvrnem sraf. :)  Trebalo je samo malo vise grejanja i na kraju je popustio. Zamenio sam komplet ulje.

Inace na magnetom srafu za ispustanje nije bilo nikakvih tragova opiljaka. Kocka je tata!

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Da i ja dam svoj doprinos temi.

Svakako da pise na menjacu da je Time Life ulje u menjacu ali time nije receno da je to 300.000-400.000 km, npr.

Zamena ulja u menjacu ne moze da skodi, novo sveze i cisto ulje samo produzi radni vek menjaca.

Ulje u menjacu se u principu ne moze zaprljati, svi kotrljajuci delovi su metalni i sa njih (kad je sve ispravno) nista ne otpada. Ako ima nekih opiljaka to je znak da je nesto malo naceto ili okrznuto. I to sto su se pojavili opiljci ne mora uvek da znaci da ce se to nesto pokvariti u buducnosti tako da se ne sekirate puno.

Ja licno preferiram FUCHS ulja i koristim ih uvek kad izbor pada na mene.

Ovde cu vam navesti FUCHS-ove oznake i preporuke koje ulje da koristite za manuelni menjac.

Konkretno, kad je u pitanju GETRAG GS6 menjac, sestobrzinski, koji mnogi imamo, FUCHS "kaze" da u njega ide FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W-80 i to za inicijalno punjenje 1.4 litre a prilikom zamene 1.3 litre.

Kad smo vec kod transmisije da navedem i ulje za diferencijal, posto se ne koristi isto.

U diferencijal ide FUCHS TITAN SINTOPOID SAE75W-90.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja nisam nikad na kraju odgovorio na ovu temu. Zamenio sam ulje, stavio Swag, cini se da je lakse za nijansu menjanje brzina. Naravno na mojoj E87 nisam previse odusevljen menjacem, al posto je to izgleda boljka kompletne serije (kucati na engleskom “E87 notchy gear change”) pomirio sam se sa sudbinom :) 

 

Mislim iskreno da treba zameniti jer je trosak zaista zaista smesan, a tecnoat koja 15 godina ide od debelog minusa do debelog plusa u celzijusima sigurno ne moze biti kao nova. Polovni menjaci, kako neko rece, barem kod BMW mogu jeftino da se nadju (mada vidim da stranci kukaju za manuelac kod novijeg F10, kao i da je mnogo tesko popraviti isti, al to je druga tema).

Link to post
Share on other sites

Ulje u menjacu je pozeljno menajti nakon 5-6 god ili 60-80.000 km. Mali trosak a ne moze da skodi, smanjice se vibracije, buka i svakako produziti radni vek. Ja sam na mom zamenio i osetila se razlika kod saltanja, malo manje buke kada je auto pod klimom i nsto manje vibracija. Planiram opet da ga zamenim nakon 60.000 km i to je to. Isto to i za diff i servo ulje, to su neki intervali. Renomirana ulja, ispravna gradacija i mirna glava i lepa voznja. ;)

Link to post
Share on other sites