Sign in to follow this  
njegovawisost

Da li se menja ulje u manuelnom menjacu kod BMWa?

Recommended Posts

Jbt zovi mass i pitaj. https://www.motul.com/rs/sr/lubricants/recommendations/67da3af7bc4886cec5c0109fdb218b4c?mileage=high

interesantno je kod x5 na prednjem diferencijalu, mijenjacu i zadnjem diferencijalu stoji naljepnica LIFE-TIME-OIL  NO OIL CHANGE , dok na reduktoru to nema i preporucuje se zamjenja ulja ??? e sad majstori kazu to se mijenja obaveznao ovo , ono , ako ne curi neznam sta je problem ???? 

viber-image-2019-06-12-08-22-33.jpg

JBT ne tvoj life time vec mislie na life time tvojih kola odnosno tog menjaca koji je verovatnopo njima istekao jos pre 10god.

Sto se fabrike tice to je dok je u garanciji i za njih je menjac zamenski deo kao akomuator. Kada crkne kupis drugi! Ako nisi u fazonu da kupis drugi onda lepo menjas ulje.

5 minutes ago, marko13 said:

JBT ne tvoj life time vec mislie na life time tvojih kola odnosno tog menjaca koji je verovatnopo njima istekao jos pre 10god.

Sto se fabrike tice to je dok je u garanciji i za njih je menjac zamenski deo kao akomuator. Kada crkne kupis drugi! Ako nisi u fazonu da kupis drugi onda lepo menjas ulje.

😀😀 slazem se u potpunosti sa tobom 😁 i ja sam misljenja da bi se trebalo osvjeziti ulje gdje god ga ima !!!!!!!! 

Edited by Mirsad

9 hours ago, pesimista said:

Ja sam bio ispod mog menjača pre 10 dana, oznaka ulja je MTF LT1, 2003. E46 320D 110kW.

Za tu oznaku odgovara i MTF LT-2 jer je napredniji standard, tako da bilo koje ulje koje ispunjava tu normu odgovara. Api-GL 4 standard. Najčešće je to 75w-80 gradacija. Ima da se nadje originalno BMW ulje, a moze i Liqui Moly, Ravenol, Shell itd... 

9 hours ago, pesimista said:

Ja sam bio ispod mog menjača pre 10 dana, oznaka ulja je MTF LT1, 2003. E46 320D 110kW.

Pozeljno da je da bude ta oznaka na ulju, odnosno koje je alternativa original BMW menjackom ulju.  U tvom slucaju to je MTF LT1 gradacije 75w80. E sad, probaj da se raspitas koja je gradacija to ulje koje si sipao.

Ja sam prosle godine mijenjao na svom autu, i poslije malo istrazivanja sam uzeo Castrol Syntrans B 75W. Uzeo sam 2L, stalo je oko 1.6

Sign in to follow this