Recommended Posts

Pozz ekipa, imam problem sa bmw e39 530d 2001 142kw. Auto je pocelo da gubi snagu malo. Ide on ali ne kako bi trebao i kako je isao do sada. Poceo je da čadi kada stisnem kick down ili uopste malo jace gas. Kada je drug spojio dijagnostiku cini mi se sa je izbacilo gresku boost pressure nešto. E sada sta bi moglo da bude, da li je ko imao sličan problem sa ovim? Planiram izmjenjati crijeva vakuma i eletro ventil vakuma ili kako bi da se zove. Tako sam dobio infor. da je moguce da je to u pitanju. Hvala unaprijed [emoji16]

 

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Pogledaj kada otvoris haubu levi(suvozacev) koš, pa ispod njega prema motoru.

Liči mi da ti je puklo crevo koje ide sa turbine. Malo kratko crevo sa krivinom. Zna da pukne pored same šelne pa da se ne primeti. 

Ali, istestiras ga uvece neko sedi u autu i drzi gas na oko 3.000rpm a ti sa lampom gledas okolo, jer obicno bude dima, ulja i uljnih isparenja.... 

Link to post
Share on other sites

Hvala, moracu sve po redu da pregledam nema druge. Moram tonda rijesil, ali zanimljivo je sto on ide ali ne bas punom snagom. Pa odjednom jos malo izgubi snagu. Ali turbina se cuje stalno, tako da je bar ona u redu.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Proveri ovo sto sam ti napisao i javi utiske. 

 

Meni se desilo na putu iz Grcke. Kad god ga ocepim on baci dim pozadi, a performanse lose. Nisam stajao da gledam usput, vec kad sam dosao kuci otvorim haubu i da nije bio mastan levi kos nikad nebih nasao. 

Crevo puklo pored same selne i kad radi na leru sve normalno, ali kad mu nabodes gas, naduva ga pritisak i pokaze mesto na kom je puklo. 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...