Recommended Posts

Ko da sam prorekao neko kvar.

Naime, pre nedelju dana uradio sam komplet reparaciju prednjeg trapa i letve volana. Sad je sve utegnuto, malo cvrsci je volan, tezi za motanje, al ne previse, i posle par dana je ok. Medjutim juce poce nesto da zvizdi... Tiho je, ne cuje se spolja, samo u kabini. Kad nategnem volan, i drzim ga, to cvicanje kao da stane nekoliko sekundi. Kad okrecem naglo volan levo desno, skripa prestane i/ili menja zvuk.

Moze li biti da letva nije dobro reparirana? Ili da odlazi servo pumpa zbog reparacije letve? Ili remenica ili kais na remenici? U utorak tek idem kod majstora pa razmisljam.

 

Dakle to se desi tek nakon sto se auto zagreje, tipa 10 minuta voznje, sto mi je cudno.

I nije kao kod svih ostalih, da se cuje kad se volan okrece, nego iskljucivo u mirnom stanju ili sporoj voznji, bez da diram volan.

 

BMW E87 2006 je u pitanju 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Vrlo lako moze da bude los kais. 

Ja sam pre par godina kupio nov 5PK Conti i Conti za klimu u nekoj lokalnoj radnji. 

5PK je pravio neki brundajuci zvuk dok je hladan, a od klime se prevrnuo i spao posle pola sata. 

Toliko o kvalitetu... 

Pogledaj kod majstora odakle zvuk, ali nemoj da te čudi ako kaze da je od novog kaisa, jer licno sam iskusio. 

Porucim ponovo Conti ali iz Bmw line-a, namestimo, ne čuje se a radi... 

Link to post
Share on other sites

Tek mogu u sredu kod majstora... Cudno se jako ponasa... Moguce da je i pumpa, bas cudan kvar - ako u leru krene da zvizdi ili u nizim brzinama (posle 5-6 kilometara voznje), prestaje samo ako okrecem volan ili dodam gas do 3000 okretaja 😮

Link to post
Share on other sites

“Поправљено”. Каква глупост, само сам спустио волан 1цм по висини, на нормалну позицију, био је затегнут на максимум, и то је то. Да не поверујем. Нема више хучања

Link to post
Share on other sites
On 6/24/2019 at 12:36 AM, njegovawisost said:

Jeste. Al gremlin. BMW i gremlini...

Pa kad ne znas da vozis BMW :). To se bre spusti volan u krilo (bonus poeni idu ako ne vidis cajgere :) ). 

Sala mala, bitno je da si resio "problem" :D

Link to post
Share on other sites