530xd 2015gp sa 138k km


Recommended Posts

Pozdrav svima. Pronašao sa 530xd iz 2015 g sa 138000km za 21700€.  Auto je vozio direktor firme uglavnom otvorena cesta. Svi servisi radjeni u bmw. Zanima me Vaše mišljenje. Isplati li se kupovina i koliko je pouzdan. Planiram ga voziti bar 5 god. Godišnje prelazim oko 30 000. 

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od primanja tj. mogućnosti. Ako već imaš svoj krov nad glavom, sa platom/primanjima od 500e, kupovina auta veće vrednosti od 5000e nema smisla, ali ako imaš platu od 1000e i ako voliš automobile i voliš da voziš, ne verujem da ćeš gledati bilo šta jeftinije od 10.000 evra. Tako to nekako ide uz pokoje izuzetke...

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
On 6/23/2019 at 5:09 PM, Sigtran said:

Sve zavisi od primanja tj. mogućnosti. Ako već imaš svoj krov nad glavom, sa platom/primanjima od 500e, kupovina auta veće vrednosti od 5000e nema smisla, ali ako imaš platu od 1000e i ako voliš automobile i voliš da voziš, ne verujem da ćeš gledati bilo šta jeftinije od 10.000 evra. Tako to nekako ide uz pokoje izuzetke...

Meni ta matematika nije jasna :D ja dok sam imao platu od 1000e, nisam mogao da dobacim ni za auto od 2000e :). Tj, da ga lagodno odrzavam / servisiram i vozim :). 

Auto od 10.000e sa platom od 1000e je jako jako jako hrabro :D 

Link to post
Share on other sites

Za lagodan zivot troclane porodice (muz, zena i jedno dete) ti treba oko 150.000 din mesecno. To je cifra za normalan zivot, bez bahacenja, a i bez da se stiskas. Na to dodas i ratu za gajbu ko ima kredit. 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, dredger said:

Za lagodan zivot troclane porodice (muz, zena i jedno dete) ti treba oko 150.000 din mesecno. To je cifra za normalan zivot, bez bahacenja, a i bez da se stiskas. Na to dodas i ratu za gajbu ko ima kredit. 

 

10 hours ago, ilovebigasses said:

Jaaa bih ipak rekao oko 100 do 120 hiljada 😁

To sve zavisi od toga gde zivis i sta smatras normalnim zivotom :).

Za BG 150.000 + gajba moras vec da gledas gde sta trosis. U proteklih par godina, jako su otisli na gore operativni troskovi. Meni je infostan u zadnjih 5 godina otisao skoro 80% navise. Struja u zadnjih 10 godina tacno duplo. (ne kukam, samo konstatujem).

Jos ako ti klinci nesto i treniraju, idu u skolu ... sa 150.000 bi bas morao da pazis ;). Pritom, tesko da bi ista odlazilo u stek za vandredne troskove ... A nazalost, dobar deo populacije zivi sa mnogo manje od toga. Kako ti ljudi sastave kraj sa krajem, ja iskreno ne znam.

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ilovebigasses said:

Jaaa bih ipak rekao oko 100 do 120 hiljada 😁

Pogotovo ako vozis X5 hahahhHa

U Zrenjaninu zivim inace, mali je grad,  jeftiniji od Bg-a.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...