530xd 2015gp sa 138k km


Recommended Posts

Pozdrav svima. Planiram kupiti 530xd iz 2015g, 138 000km. 21 700€. Auto je bio u firmi predpostavljam kod nekog šefa. Svi servisi radjeni u bmw servisu. Kilometraža stvarna, provjereno u bmw i tehničkom. Planiram auto voziti bar pet god. Prelazim godišnje cca 30 000. Isplati li se kupovina. Kakva su vaša mišljenja, preporuke. Unaprijed hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa sta znaci isplati? ako hoces da se isplati onda kupis punta 1.2 na plin i to se isplati 100% BMW i isplati ne ide ne u istu recenicu nego ne izgovaras te dve stvari u istom danu da ti se ljudi ne smeju :D

Vozis grad ili otvoreno? nesto blize napisi.

Ako imas dosta otvorenog onda mozes reci da se malko "isplati" ako si u gradu ona se ne malkooo NE isplati.

Link to post
Share on other sites

Od toga sa tim motorom i pogonom ne moze bolje. Mada za te pare nov Tucson moze biti isplatljiv. Bmw tesko haha [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prevedi na srpski, nemoj da psujes i palamudis 😁

google translate: Na 150.000km najcesce otkaze xdrive, reduktor i prednji dif.. mada sve se resi, i naspram cene automobila nije neka stavka. Lanac i veliki servis motora te takodje ocekuju na tih 150.000km

4000e 😂

Link to post
Share on other sites

Ma samo novo u garancijiiii ionako se pravr ko jogurt, cim napuni 5 god ili 100k samo krene kolaps. A krenes po majstorima ima ih kao malih Svetaca a pola pojma nema

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Just now, NikNS said:

Ma samo novo u garancijiiii ionako se pravr ko jogurt, cim napuni 5 god ili 100k samo krene kolaps. A krenes po majstorima ima ih kao malih Svetaca a pola pojma nema

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Evo moja firma radi xdrive i znam bar 5 dobrih ljudi i majstora koji bi uradili dobar posao oko motora

Link to post
Share on other sites
Evo moja firma radi xdrive i znam bar 5 dobrih ljudi i majstora koji bi uradili dobar posao oko motora
To ti kazem, malo je onih koji umeju trajno da rese stvar i kvalitetno odrade.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Na 150.000km najcesce otkaze xdrive, reduktor i prednji dif.. mada sve se resi, i naspram cene automobila nije neka stavka. Lanac i veliki servis motora te takodje ocekuju na tih 150.000km

Ispada da su Ford, Wv, i slični auti kvalitetniji od bmw. Kod forda veliki servis na 240 000. Wv 210 000 km a bmw se raspada na 150 000.

Link to post
Share on other sites

Mi smo ili robovi brenda tj onog sto je nekad bio ili ljubitelji nekih karakteristika pa onda trpimo sve lose.... Ali da je propao kao gigant tj pravi se komercionalno pa je sve postalo fus kao i kod drugih a osetljiviji je auto od navedenih. Ne misle dzabe ameri da bmw nije pouzdan auto na duzim putevima i sl vec se drze svojih marki i korejaca i japanaca.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mladjo79 said:

Ispada da su Ford, Wv, i slični auti kvalitetniji od bmw. Kod forda veliki servis na 240 000. Wv 210 000 km a bmw se raspada na 150 000.

A zamisli koja su tek oni govna. Sve je lakse u ovim novim motorima, tu je bmw kasnio za npr opelom. Opel od 150ks 2.0 je nekad kidao bmw-a iste kubikaze i konjaze. Smanjene su zamajne mase, koje su jako vazne za performanse automobila. A ti drugar ako si mislio da vozis auto od 60.000e i da odrzavanje platis kao za opel korsu, zajebao si se. Sto je vise opreme i sto su vece performanse odrzavanje i popravke su skuplje. Za audi sam imao priliku da vidim fakturu za kocnice 1.400.000din, preko 10.000e za kocnice na autu koji ima 15.000km na satu.. jel govno? Naravno da nije, ali gramaza karbonskog diska je otisla ispod minimuma. Ako nemas pare, ili nisi svestan sta kupujes da vozis, preskoci auto.

Link to post
Share on other sites

Slazem se i ja sa navedenim obrazlozenjem. Samo kod nas f10 malo malo puko blok ili menjac crko. Postala sala kao ako nisi menjao nenjac na f10 nisi ni vozio. I sve se gleda kao mana a malo ko otvori servisnu knjjgu i vidi da se odredjene komponente menjaju na 150k neke na 200. A kod nas se vozi do 600k i kad grune njemu na satu pise 198000 i on kaze ma to je mana na autu poznati su po tome... Kulturna i moderna kola su za kulturan svet sa kesom a ovde se kupuju i voze rage. Plus skoro svaki x6 ili nesto sto nema da kazem konkretnu svthu i klasu auta osim za kur*enje svi su na invalida, i celave gume, diskovi imaju duborez ko gusle i to se tako vozi samo da se ima da se pokaze... Ko hoce bmw da vozi treba imati za to i treba biti savestan i uredan sa svim i nikad ga nece ostaviti. U porodici se unazad 30 godina voze BMW auta i nikad niko nije ostao na putu ili slicno.... A ja sam u svoj ulozio skoro kolko sam ga platio tako da mogu reci da je pouzdan. A posle kad kazes nekom da prodaje les on se uvredi...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ovde tesko. Vidis da u zbiru vrednost kola svih aktivnih clanova vrednost kola ne prelazi tih tvojih 34000e [emoji16]
Promasio si forum.
Ja mu mogu reci samo da mi je u levoj traci blicao G30 da sam se sklonio desno i da sam zakljucio da lep auto i da jedva cekam da napuni 25 god da ga kupim hahahahahaha. Mada taj za 5 god kad krene da brljavi sa elektronikom nece stici do tih 25god hahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
E taj fazon.. [emoji6] 
Zaboravio sam da dodam da je i moj E46 slican sa njim, iste zabice za lajsne, senzor spoljne temperature, znak i verovatno ima jos nekih stvari [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites