530xd 2015gp sa 138k km


Recommended Posts

Definitivno pogrešna adresa. Oprostite na uznemiravanju. 
Taman posla, salu na stranu ja bi voleo da nam eto neko iz prve ruke kaze kakav je to auto i podeli sa nama to iskustvo. Mi ga jos uvek nemamo. Majka Srbija radi svoje pa vozimo sta vozimo ne iz preterane ljubavi prema kolima starim 20god nego sto se mora a od svih losih biramo najmanje lose

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Mladjo79 said:

Definitivno pogrešna adresa. Oprostite na uznemiravanju. 

Nemoj da se ljutis. Malo se svi sale. Bez sale, mislim da je prosek starosti kola ovde 15+god.

Vecina nas stvarno nema odgovor na to oko kupovine bmw-a par god starog.

Tako da se sprdamo. 

Link to post
Share on other sites

Da se ubacim i ja u raspravku. Takav auto je dobar ako imas para za nov letlji set guma, zimski, redovno korektno odrzavanje jer je jos uvek u garanciji. Onda zatim dolazi kasko osiguranje, + - neki ne predvidjen trosak. I ne znam dal si obavesten na X se menjaju po 4 gume od jednom. To ti je ono osnovno, e sad svaki auto ima mana to ne mozes da izbegnes ali mozes da popravljas. E tu posle nastaje onaj problem ma sta ce mu ovo, ono skupo je daj da iskuljucim na dijagnostku, skidaj fap, da ne odlazim dalje...srecna kupovina.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Poštovani,  hvala na.................................   Sve odgovore sam dobio u bmw servisu Frankfurt a. m.  X drive prosječno prelazi oko 250 do 330 000 km. Veliki servis na 530xd na 200 000 km. Sve u svemu odličan automobil. Pored svih info nisam ubjedjen da je bmw auto za mene. Do sada tri c klase bez problema samo redovni servisi. Četvrta pronadjena 220 cdi 2018gp za 26 500€. Za par dana slike. Hvala 

Link to post
Share on other sites

Pa na mercedesu tom je redovna inspekcija lanca na 120.000km. Vidim gde sve ovo vodi. Drzi se ti nemackog foruma i njihovog servisa koji menja ulje na 30.000km i onda motor kaput, samo to i znaju da kazu. Popravke ne vrse uspesno naravno. Svi se drze politike da auto prodje garanciju a onda ostavis brdo para kod njih, naravno ne odrade nista i auto zavrsava zna se gde i kod koga :)

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Mladjo79 said:

Do sad niko da kaze vozim takav auto ili slican. Ovo su mu mane a ovo vrline. Danas pronašao drugi auto. 520 xd 2018gp 34000€ sa17945 km.Ajd me prosvjetlite. 

Evo ja cu da ti kazhem, vozio sam F10 5 god, preshao sa njim 150 000km, nikakvih problema nisam imao, osim te zamjene lanca koja je obavezna na N47, ali poshto ti zhelish auto sa N57, to se na tebe ne odnosi. Uvijek redovan servis, uvijek original dijelovi, i ne brini nishta. Kako ga servisirash, tako cesh i da ga vozish. Ako slushash majstor Djuru, koji zna bolje od BMW inzhinjera i kazhe da ne mora to tako, necesh daleko dogurati. Elem, dosta je kvalitetniji od E60, ni poslije 8 godina (kad sam ga ja prodao), nishta mu se u unutrashnjosti nije izderalo, nije shkripalo, ogulilo, shto nije bio sluchaj sa E60, na kojem su se mnoge one gumirane plastike ogulile bile. Ta kilometrazha za njega je nishta, a ti sa tim stilom vozhnje koji pominjesh, (vecina autoput), apsolutno necesh imati nikakvoih problema i slatko cesh se navozati, sretna kupovina :)

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, StunterSM said:

Pa na mercedesu tom je redovna inspekcija lanca na 120.000km. Vidim gde sve ovo vodi. Drzi se ti nemackog foruma i njihovog servisa koji menja ulje na 30.000km i onda motor kaput, samo to i znaju da kazu. Popravke ne vrse uspesno naravno. Svi se drze politike da auto prodje garanciju a onda ostavis brdo para kod njih, naravno ne odrade nista i auto zavrsava zna se gde i kod koga :)

Frende ja zivim u njemackoj. Aute kupujem, vozim i odrzavam u njemackoj. Redovan servis na skoro svakom autu je 20 000 ili jednom godisnje. 

Edited by Mladjo79
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StunterSM said:

Ispravka isti je lanac na n47 i n57 xD 

Da, ali na N57 ne odlazi, vec na N47. Nije lanac u problemu, vec dizajn zupcanika, vodjice i shpaneri.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mladjo79 said:

Frende ja zivim u njemackoj. Aute kupujem, vozim i odrzavam u njemackoj. Redovan servis na skoro svakom autu je 20 000 ili jednom godisnje. 

A u moj servis bas stizu ti diferencijali i reduktori bas iz te tvoje nemacke. Ovde se rade i salju nazad. A radimo ih puno, bas puno.. A roba koju proizvodim, se bas prodaje u nemackoj i u celom svetu. Cak uskoro imam i cast da radim na automobilu koji se prodaje za 2.4 miliona eura, i krenuli smo u saradnju sa kompanijom iz Uk-a da im proizvodimo srce diferencijala za kit car, nesto slicno rodsteru kobri... Nisi mi rekao cime se bavis? 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, StunterSM said:

A u moj servis bas stizu ti diferencijali i reduktori bas iz te tvoje nemacke. Ovde se rade i salju nazad. A radimo ih puno, bas puno.. A roba koju proizvodim, se bas prodaje u nemackoj i u celom svetu. Cak uskoro imam i cast da radim na automobilu koji se prodaje za 2.4 miliona eura, i krenuli smo u saradnju sa kompanijom iz Uk-a da im proizvodimo srce diferencijala za kit car, nesto slicno rodsteru kobri... Nisi mi rekao cime se bavis? 

Miki, idol mladih 😀

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, StunterSM said:

A u moj servis bas stizu ti diferencijali i reduktori bas iz te tvoje nemacke. Ovde se rade i salju nazad. A radimo ih puno, bas puno.. A roba koju proizvodim, se bas prodaje u nemackoj i u celom svetu. Cak uskoro imam i cast da radim na automobilu koji se prodaje za 2.4 miliona eura, i krenuli smo u saradnju sa kompanijom iz Uk-a da im proizvodimo srce diferencijala za kit car, nesto slicno rodsteru kobri... Nisi mi rekao cime se bavis? 

Da li ovim hteo da nam kazes da je poskupela usluga. 😉 znao sam da je trebalo ranije da radim sper, sada je skocilo duplo... 😁

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, StunterSM said:

A u moj servis bas stizu ti diferencijali i reduktori bas iz te tvoje nemacke. Ovde se rade i salju nazad. A radimo ih puno, bas puno.. A roba koju proizvodim, se bas prodaje u nemackoj i u celom svetu. Cak uskoro imam i cast da radim na automobilu koji se prodaje za 2.4 miliona eura, i krenuli smo u saradnju sa kompanijom iz Uk-a da im proizvodimo srce diferencijala za kit car, nesto slicno rodsteru kobri... Nisi mi rekao cime se bavis? 

Kontrola dispozicije. A ti zf ili hanon magna

Edited by Mladjo79
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, StunterSM said:

Za nase ljude je cena simbolicna :) Za ove od preko kozu sa ledja skidam :D Pa se pronadji da li si svabo ili nas :D

Na njemačkim cestama se vrti oko 8 miliona BMW-a,  procentualno tvoj servis obradi cca 0.005?????? 

Link to post
Share on other sites

Sve je to dobro, bitno je da se svaki dan radi i da je svaki dan sve bolje. Ja ti pricam direktno iskustvo, ti ides po servisima i slusas neke druge ljude. Ne mozes da se pomiris da si otisao negde tamo misleci da je do drugih sto ti lose ide u zivotu.. Pa su sad bas ti ljudi krivi sto ti je zivot na kredit i nikad neces imati svoje dvoriste negde tamo, ali standard je standard!

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, StunterSM said:

Sve je to dobro, bitno je da se svaki dan radi i da je svaki dan sve bolje. Ja ti pricam direktno iskustvo, ti ides po servisima i slusas neke druge ljude. Ne mozes da se pomiris da si otisao negde tamo misleci da je do drugih sto ti lose ide u zivotu.. Pa su sad bas ti ljudi krivi sto ti je zivot na kredit i nikad neces imati svoje dvoriste negde tamo, ali standard je standard!

Vidiš, 1998 sam napustio prostor te sjajne drzave. Nisam otišao jer ko ode taj se i vraća. Kredit imam, ogroman, još sam dužan 1 450 000. Al jutros sam platio c klasu 19 000 plus moj auto. Kriv mi nije niko. Sam gradim svoju sudbinu i skro mi je ok. A što se tiče dvorišta, ne vrijedi pisati, morao bi vidjet. Ako te put nanese prema Frankfurtu dodji pogleda. 

Edited by Mladjo79
Link to post
Share on other sites