Recommended Posts

Pozdrav svima...treba mi pomoc u vezi paljenja...ako ova tema postoji negde već,kazite gde je,da ne otvaram istu...izvinjavam se adminima...evo problem...sinoć otišao na posao,jutros seo u kola,dai kontakt on nista...tabla ne sija...radio se nemože upaliti   ništa...probao preko kablova ista stvar...akumulator mi je dobar...pregledao osigurače,svi ispravni...jel ima neko neki savet??da napomenem...nekad ne mogu da ga odmah uoalim,cakće aki nece da sastavi...jutros nista

Edited by goksy bmw
Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, goksy bmw said:

Pozdrav svima...treba mi pomoc u vezi paljenja...ako ova tema postoji negde već,kazite gde je,da ne otvaram istu...izvinjavam se adminima...evo problem...sinoć otišao na posao,jutros seo u kola,dai kontakt on nista...tabla ne sija...radio se nemože upaliti   ništa...probao preko kablova ista stvar...akumulator mi je dobar...pregledao osigurače,svi ispravni...jel ima neko neki savet??da napomenem...nekad ne mogu da ga odmah uoalim,cakće aki nece da sastavi...jutros nista...NAPOMENA:E36 325TD...94 GOD.

 

 

Edited by goksy bmw
Link to post
Share on other sites

moguće...kad hoću da upalim,nekad samo cakće anlaser,neće da sastavi...sad mi reče jedan,možda mije akumulator crkao,jer uopšte ne svetli tabla...kaže da direktno sa drugog akumulatora na kablove stavim struju,da obiđem moj akumulator,,,i to ću probati sutra...hvala Elvire na pomoći...

Link to post
Share on other sites

Pogledaj i kabal sa alternatora (crveni) ... nisam siguran da moze da upali ako se on "skine". Imas 2 komada, jedan deblji i jedan tanji. Oba treba da budu tu kako treba. 

I u kutiji sa osiguracima pogledaj (prob lampom ili jos bolje unimerom), da li imas napona na velikom crvenom kablu sto ulazi u kutiju osiguraca. Onda nadji unutra neku zelenu zicu (cisto zeleno), daj kontakt pa pogledaj da li ima tu "struje". Ako imas na crvnoj, a nemas na zelenoj, verovatno je brava ... 

I naravno, probaj ovo sa akumulatorom, (mada da je do akumulatora, sa kablovima bi morao da upali).

Imas i jos jedan osigurac ispod volana od 40A (mada iskreno ne verujem da je on riknuo, ali mozes i njega da proveris).

Link to post
Share on other sites

evo ovako ljudi...sinoć došao do kola,da upalim ništa...i dalje ne reaguje...skinuo struju sa mog akumulatora i sa drugog preko kablova diektno na moju struju...upali od prve......radio je tako minut,vratio struju na moj akumulator,ugasio,i opet upalio normalno...neznam šta mu je bilo,ali je upalio...hvala vam svima drugari na pomoći i savetima...veliki pozdrav za vas...

Link to post
Share on other sites

Otiđi kod nekog dobrog električara ili u neki akumulator servis da ti istestiraju akumulator. Možda je problem malo dublje u akumulatoru, pa se ne vidi na prvi pogled...

Link to post
Share on other sites