Recommended Posts

 U pitanju je bmw e46 sa m43 .Sta mu dodje ovo tacno ... Nalazi se iza levog fara (vozaceva strana) IMG-20190702-172818.jpg

Edited by blonda
Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, StunterSM said:

Jedino sto moze da nije ok da se greje pa je plastika otisla u k***c.. Ako se greje ima los kontakt, tj malu kontaktnu povrsinu

Za sve konektore su plastike preko tih FAN cesljeva, osim za masu neka glupava guma koja puca. Ali da, generalno treba proveriti da li se greje. Ako je negde losiji kontakt, i manje povrsine zbog same fizike, grejace se vise.

Link to post
Share on other sites

Hvala . Da ne otvaram drugu temu ... 

Izasao ja iz smene i hajd reko da ostavim prozore otvorene do pola sunce je i ja zaspim. Kad sam posle ustao i otisao do auta sve mokro od kise . Znaci glavni problemmi je taj da su svetla pocela da blinkaju primetno svako . Jel mogla kisa dipreti do unutrasnjosti modula za svetla ili sta ... 

Link to post
Share on other sites

Moguce, mada moze biti svasta. Ako ti je bio mokar prekidac za svetla moguce da je usla voda u njega. To je ujedno i LCM (light control modul) na e46 cini mi se. Ono sto bih ja uradio prvo, skinuo, sve zivo rasklopio, prosusio lagano i sve isprskao elektronik sprejom. Vratio i probao.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Pa ok je ako je JEADN kontakt odnosno gde ne spajas vise funkcija. Ako kapiras sta hocu da kazem.

Naprskaj wd da napravis baricu pa probaj unimerom da vidis jel provodi.

Link to post
Share on other sites

Aha , Isto imam pozitivna iskustva sa contact sprejom, ispari brze nego alkohol a ocitsti normalno nije provodnik i plus ne prscem dok je u radu . Bas mi je to bilo cudno . Nemam ni jedan u blizini modul . Sutrq cu videti dal' ce sta pokazati na dijagnostici . 

hvala svima na odgovorima

Link to post
Share on other sites

Prodao onaj bmw scanner sad cekam inpu... 

Nasao sam oksidaciju na ploci asli skroz malo . Ovistio sam to prelemio hladne lemove prikovcao na auto ono opet blinka ugadim ga vcrs usao u njega ni tepnuo nije za 4h upotrebe ... Nesto je tu drugo dok mi ne stigne dijagnostika nista... 

hvala svima za pomoc 

Ima li kakva tema na forumu u vezi i bus citaca za komande volana sa arduino uno ili nano za android uredjaje

Link to post
Share on other sites