BMW F10 520d gasi se


Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima!

Skoro sam uvezao BMW f10, 2012. 520d, automatik, i ima jedan problem.

Naime, kada je hladan stalno se gasi-npr. krenem da se isprakiram sa parkinga u rikverc, stanem da prebacim za napred i ugasi se. Upalim, krenem, stanem na raskrsnici, semaforu, opet isto. I tako sve dok je hladan skroz dok ne krene da dize temperaturu, kao da nema snage motor.
Kada krene da dize temperaturu, onda prestane taj problem sa gasenjem, ali zato tada kada treba da se upali vergla po nekoliko sekundi.
I tako uvek sve dok ne dostigne radnu temperaturu-90stepeni. Kada je na radnoj temperaturi, nikakav problem. Sve radi kako treba.
Koliko mi se cini, ima preveliku potrosnju.
Ne izbacuje nikakvu gresku.
Da li je neko imao isti ili slican problem? Da li ima nekih ideja sta to moze biti?
Link to post
Share on other sites
Pozdrav svim forumasima!
Skoro sam uvezao BMW f10, 2012. 520d, automatik, i ima jedan problem.
Naime, kada je hladan stalno se gasi-npr. krenem da se isprakiram sa parkinga u rikverc, stanem da prebacim za napred i ugasi se. Upalim, krenem, stanem na raskrsnici, semaforu, opet isto. I tako sve dok je hladan skroz dok ne krene da dize temperaturu, kao da nema snage motor. Kada krene da dize temperaturu, onda prestane taj problem sa gasenjem, ali zato tada kada treba da se upali vergla po nekoliko sekundi. I tako uvek sve dok ne dostigne radnu temperaturu-90stepeni. Kada je na radnoj temperaturi, nikakav problem. Sve radi kako treba. Koliko mi se cini, ima preveliku potrosnju. Ne izbacuje nikakvu gresku. Da li je neko imao isti ili slican problem? Da li ima nekih ideja sta to moze biti?
Egr ventil je drugaru pravio identican problem. Zaprljan previse bio i nije otvarao i zatvarao lepo i isti problem imao. Treba prvo poci od krstene dijagnostike pa proveriti. Ali po simptomima istu stvar je momak imao zbog toga sto sam naveo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Probao...EGR I DPF bili na ciscenju. Sijaju kao suza. Nije to.

A univerzalna dijagnostika, delfi i slicno, na njima nije bilo nikakvih gresaka. Nije probano sa originalnom dijagnostikom.

Link to post
Share on other sites

Te kineske dijagnostike nisu merodavne kada je bmw u pitanju, tako da ti preporucujem da odes kod nekog ko ima alat da ti ocita greske. ;) 

Link to post
Share on other sites

235000prave km je presao. Ponekad kad se upali ujutru, kad je hladnije vreme malo dima baci, ali to je bas malo.

Da, i trosi ulje, to sam isto primetio a zaboravio da napisem.

Link to post
Share on other sites

Paaa brate, tu je motor gotov, zato i trosi, zato i tesko vergla, zato sve. Glava je verovatno kriva i sl. Znaci prvo dijagnostika, da se vide live parametri, dizni, mogla i bi i kompresija da se izmeri i onda da se to sve lepo rasturi u uradi...

Link to post
Share on other sites

hm...valjda nisam te srece...Nista, prvo onda dijagnostika pa ce mi reci sta dalje...Da li zna neko nekog dobrog majstora, da preporuci, a da nisu ovi ovlasceni servisi?

Link to post
Share on other sites

Ma ima nije to frka nego ko sto ti je burazer napisao gore ako on guta 2l izmedju servisa to nije dobro. Moze biti da je losa gradacija ulja al opet ne bi smeo tolko da trosi. Na finoj je kilometrazi obzirom kolko je taj motor iscedjen i slab inace sto se konstrukcije tice. Fala bogu nije te zadesilo ali ljudi su imali problema sa tim motorom mnogo pre 200k. Ti napisi ako vec nisi odakle si pa cemo videti ako neko ima nekog majstora krstenog blizu tebe da ti preporucimo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam licno dovezao auto iz nemacke, i receno mi je da se `ponekad` gasi kad je hladan, reko, ajde, mozda egr, dpf...i na putu je non stop izbacivao nema ulja, dosuo na pumpi i pici za Srb. i sto vise vreme prolazi sve se vise i vise ispoljava to gasenje. a nisam stigao puno da predjem sa njim, nekih 15ak hiljada. Odmah kada je registrovan auto je uradjen servis i za koliko sam presao otprilike je to to, oko 2l nesto mozda malo vise je pojeo. Iz Kikinde sam.

Link to post
Share on other sites
Ja sam licno dovezao auto iz nemacke, i receno mi je da se `ponekad` gasi kad je hladan, reko, ajde, mozda egr, dpf...i na putu je non stop izbacivao nema ulja, dosuo na pumpi i pici za Srb. i sto vise vreme prolazi sve se vise i vise ispoljava to gasenje. a nisam stigao puno da predjem sa njim, nekih 15ak hiljada. Odmah kada je registrovan auto je uradjen servis i za koliko sam presao otprilike je to to, oko 2l nesto mozda malo vise je pojeo. Iz Kikinde sam.
Meni je samo cudno da na toj kilometrazi trosi tolko uglavnom na 350k 400k trose toliko. Drugarov e90 se nije gasio ali je gutao tolko ulja i na kraju karicenje klipova, glava se ravnala, ventili srednivali turbo itd. Ali auto je imao 420k. To treba pregledati pod hitno. Javice se neko ko zna nekog iz Kikinde ja imam u NSu jedino pa ako na kraju ne bude bilo nikog onda cemo videti makar i da dodjes do NSa nije strasno

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

U Kikindi nema nikog ko se bas razume. Bio je tu kod par njih i niko ne zna sta je. Znam za jednog u NS, ustvari valjda je u Kamenici, ili okolina...njega kao hvale, ali meni bi vise odgovaralo da idem za BG, tamo imam i gde da budem itd...Ako neko zna nekog dobrog strucnjaka u BG neka me slobodno uputi. Receno mi je za BMW Bata...ovlasceni 3960dijagnostika i isto toliko i radni sat, tako da to ne dolazi u obzir...

Link to post
Share on other sites