Recommended Posts

Opet ja sa svojim Stevo Zigon zvukovima.

Nakon sto sam reparirao celi prednji trap, i pozadi amortizere, konacno smo utvrdili da su mi skripale gumice zadnje balans stagle. 

Sreckovic ce biti buduci vlasnik ovog auta kad ga budem prodavao, koliko sam ga utegao :D E sad pitanje.

Znam da su jeftine, al su mi u Bati rekli da su ih jako retko menjali i da misle da treba celi trap da se razvaljuje za zamenu, al sa ce proveriti...

Zanima me vase iskustvo - koje gumice, i koliko orijentaciono moze cena zamene da bude? Da li zaista mora celi trap da se skida da im se pridje?

Link to post
Share on other sites

Naprskaj "malo"silikonskog spreja, bem li ga, ako menjaš stavljaj original, jeftine gumice čitam procvile brzo. 

Mene zezao stabilizator 2 dana, rasturih ga ja na sred Ulcinja, nadjoh sranjce koje nije bilo stegnuto valjano. 

Link to post
Share on other sites

Ja sam ladno mislio da mi je pukla balans stangla koliko je lupao, terao sam ga offroad do nudističke 2x dnevno😁

Probaj silikonski sprej, wd nagriza metal, nije dobar za te stvari. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Znaci ubicu se. Skripa iz zadnjeg dela i dalje dolazi. E pazite sad.

Zamenjna 2 zadnja amortizera kod Bate.

Kaze solje amortizera dobre.

Zamenje zadnje gumice balans stangle.

Ceo prednji trap sredjen, repariran.

Ovo i dalje - SKRIPI! Kad pritisnem gepek jace. Cini se pozadi desno. Gde god pritisnem drugo tipa napred - nista.

 

E sad. Skontam ako mi je smotan pun desni volan da se - nista ne cuje nikakvo skripanje ako pritiskam gepek. Na pun levi se malko cuje.

 

Ikakve ideje? Tesko mogu do Bate da idem tek za 15tak dana. 

 

Dakle cuje se kao trubica bukvalno preko lezecih :D

Link to post
Share on other sites

Ma kakve gumice i amortizeri, do silen bloka jE donje viljuske. Desi se da pukne guma i odvoji se od unutrasnje caure i sad auto kad ide gore dole guma stoji caura se okrece i skripi. Znaci nije vise iz jednog dela 

broj 9

34-DF4-AA2-D6-D2-4-EDA-8-C3-B-B49-FEB215

Link to post
Share on other sites

Videces. Ljudi svi drndaju ono sto moze da se zameni i prolaze kao i ti :) Jedino sto kazes da si reparirao zadnji ceo trap,  a u stvari samo 4 ramena si promenio. Ima tu jos svega bar x2 da uradis..

Link to post
Share on other sites

Ne ne ne, prednji sam reparirao :( Zadnji nema lufta ni malo. Al ovo skripi... Ako dva leva tocka navucem na trotoar, ne skripi, kao da se nategne desna strana. Takodje kad u ravni smotam skroz desno tocak. Ako upravim, haos skripa.

 

 Moze li biti nesto drugo?

 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, StunterSM said:

Videces. Ljudi svi drndaju ono sto moze da se zameni i prolaze kao i ti :) Jedino sto kazes da si reparirao zadnji ceo trap,  a u stvari samo 4 ramena si promenio. Ima tu jos svega bar x2 da uradis..

Uf... Mnogo zivaca pogubih i sve izmenjah al i dalje skripiiii xD Zadnje sam samo amrotizere.

 

Je li komplikovana zamena ovog silen bloka?

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Mogu li biti plivajuce kugle? Ko kanom ga je moj majstor podmazivao spricem i nista. Stavio je majstor na ono za kontrolu trapa, cima auto levo desno, ono i dalje 😂 Pravim zurku kad i ako ovo napravim. 

 

Cudno mi je sto ako je auto nagnut u desnu stranu - onda nista.

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, StunterSM said:

Dobije trenja caura od gumu. Ne znam da li si skapirao sta tacno skripi i zasto?

Nisam, nemam ja u BgD kuda da se zavlacim ispod auta :(

 Videcu jos koji dan kod ovog trapadzije, rekao mi da provozam malo auto pa da dodjem ponovo... Znaci, sve sto sam utvrdio - novi amortizeri, solje amortizera dobre (Bata Mirijevo), gumice balans stangle nove (to sam se zeznuo, originalne bile kao nove), ceo prednji trap repariran tako da ne moze od tamo zvuk dolaziti... 

 

Da da, bas je kao metal o metal (zapravo kao metal o gumu, mozda cak i opruga kao neka da se nateze...), al majstor (Djole servis Karaburma) kaze nije silen blok... Prskao bas, skripi 😂 I to sto je cudno, auto kad je naget na desnu stranu (leva podignuta), nista 😮 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Ti si lud, rekao sam ti gde skripi. Jebeni silen blok pukne i metal od gumu struze i proizvodi taj zvuk. Ako mislis da je naucna fantastika ili nemoguca misija da iko to nadje, tako ce ti i biti. Problemu se ne pristupa tako. Ne kazu ljudi dzabe kakve su ti misli takav ti je i zivot! Uzmite taj trap i  razjebite, a ne napamet da po forumu pisete i menjate ispravne delove. Drugo nista osim njega ne moze da proizvede taj zvuk. Ni kugla, ni amortizer. 

Link to post
Share on other sites