Recommended Posts

Pozdrav drugari

Kao sto pise u naslovu, auto mi trese prilikom kocenja. Najvise se primjeti na vecim brzinama, ali se moze osjetiti i na manjim. Prednji diskovi i plocice su promijenjeni ali ostao je isti problem, tako da pretpostavljam da su zadnji diskovi iskrivljeni. Takodje kada vozim bas sporo sa otvorenim prozorom, mogu cuti "struganje" kocnica, ne znam kako da objasnim, ali kao da u jednom okretaju tocka jedan dio vremena struze, jedan ne

I da jos jedna stvar, volan mi ne trese ni malo, samo papucica i auto uopsteno :D Takodje, bio sam na pregleldu trap nema nigdje lufta 

Sta vi mislite o ovome, jesu li zadnje kocnice ili bi trebalo jos nesto prije prekontrolisati

Link to post
Share on other sites

Diskovi, dal samo zadnji ili prednji treba proveriti, moj savet ako si u BG u javljaj, drugar ima neku pro cut masinu za obradu diskova kao i sve ostalo sto je potrebno da idealno naleze. Oko 30e je po osovini cini mi se ali kida. Svaki dan ima u proseku po 5 auta. Resice ti sve probleme.

Link to post
Share on other sites

I ako su novi stavljeni a nisu ATE ili neki malo ozbiljniji a recimo kocis i uletis u baru negde kad su ove kise iskrivi se disk ko nista tako da fino ti je resenje ponudio neka ti da broj odes proveris sve i miran si

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Tako je brat Zimerman diskove zamenio posle 3dana. Odmah se pokrivili.

Ali ja tipujem na zadnje diskove. Ima nekoliko stvari sto hoce da skripi, hoce ona zastitna oplata koja je iza diska da se iskrivi pa mozda kaci.

A hoce i kada se ne stavi ona karbonska mast izmedju plocice i cilindra.

A hoce i od losih guma da trese.

Link to post
Share on other sites

Treba proveriti zadnje diskove obavezno, hoce da trese ako je samo jedan disk kriv. Drug uzeo ATE diskove i plocice za BMW 640d i prezadovoljan je.

Link to post
Share on other sites
Je l ko probao ove Jurid diskove/plocice? Mislim da se u Indjiji proizvode [emoji50]
Neka ga stavlja onaj sto je u Indiji. Ja bih to stavio na sparka tastinog hahah. Salu na stranu, bmw je zbog specifikacija motora, zadnje vuce, tezine ozbiljan auto ti nema zezanja gume moraju biti premium kao i kocioni sistem. Ako nista misli na voljene kad sa 150 moras naglo kociti kako ce ti biti zao sto nisi dao 5-6 hiljada dinara vise

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sa 160 na autoputu sam morao nabosti do panja kocnicu stao je ravno ko strela a ne da je bila hitna situacija nego gore njje moglo biti. Bukvalno da sam metar dalje otisao bus koji je preticao kamion iznenada bi me zguzvao u ogradu... od tad o parama ne razmisljam kad su kocnice u pitanju... plus svake godine izluftiram sistem i menjam ulje staro ate izlazi sioa se novo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, NikNS said:

Ja sa 160 na autoputu sam morao nabosti do panja kocnicu stao je ravno ko strela a ne da je bila hitna situacija nego gore njje moglo biti. Bukvalno da sam metar dalje otisao bus koji je preticao kamion iznenada bi me zguzvao u ogradu... od tad o parama ne razmisljam kad su kocnice u pitanju... plus svake godine izluftiram sistem i menjam ulje staro ate izlazi sioa se novo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Ja menjam svake dve godine (imam reminder u Sprit monitoru). Da stane, auto mora ... a da ide .. mogu da tolerisem neki dan i da se pokvari :D

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, NikNS said:

Ja sa 160 na autoputu sam morao nabosti do panja kocnicu stao je ravno ko strela a ne da je bila hitna situacija nego gore njje moglo biti. Bukvalno da sam metar dalje otisao bus koji je preticao kamion iznenada bi me zguzvao u ogradu... od tad o parama ne razmisljam kad su kocnice u pitanju... plus svake godine izluftiram sistem i menjam ulje staro ate izlazi sioa se novo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Tako sam na E30 spalio i poravnao sve 4 gume. Auto put BG-NS izleti ludak..

Prednje su se poravnale do zica ali stvarno do zica, danje onako. Ali sve je otislo u kantu.

Najbitnije od svega svi citavi 😊

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ilovebigasses said:

Diskovi, dal samo zadnji ili prednji treba proveriti, moj savet ako si u BG u javljaj, drugar ima neku pro cut masinu za obradu diskova kao i sve ostalo sto je potrebno da idealno naleze. Oko 30e je po osovini cini mi se ali kida. Svaki dan ima u proseku po 5 auta. Resice ti sve probleme.

Radio je drugar pre neki dan  na toj masini diskove na x5,zvog istog problema,odlicna stvar,preporuka.

Edited by Ivan M
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, NikNS said:

Neka ga stavlja onaj sto je u Indiji. Ja bih to stavio na sparka tastinog hahah. Salu na stranu, bmw je zbog specifikacija motora, zadnje vuce, tezine ozbiljan auto ti nema zezanja gume moraju biti premium kao i kocioni sistem. Ako nista misli na voljene kad sa 150 moras naglo kociti kako ce ti biti zao sto nisi dao 5-6 hiljada dinara vise

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Imam nove novcijate zimske i nove novcijate letnje gume, srednje klase... Dakle ona B oznaka kocenja. Nije premium, al kakav mi je kraj, Michelin bi bio mamac za lopove.

 Sto se diskova tice i plocica, moracu u dogledno vreme da zamenim zadnje, al toliko sam se nacitao i naslusao o fake ATE diskovima, tako da kontam sto bi neko Jurid kopirao, jer nije zvucni ime, ako je ozbiljna firma (a na par mesta sam cuo da su zadovoljni...)

Link to post
Share on other sites

Prednji stavljeni brembo diskovi i plocice, gume nove isto, tako da sumnjam da je nesto od toga. Znaci nema druge nego mijenjati i zadnje sada. A daleko sam od Beograda za to, sa druge strane Drine sam :) Ne paraju zastite, bas kao da je hrapav i kriv disk pa zapne za plocicu u toku rotacije. Htio sam sa vama da vidim ima li nesto da prekontrolisem prije kocnica posto je ostalo jos dosta mesa pa reko da ne zamijenim bez potrebe

Link to post
Share on other sites

Smirglu u ruke i ravnaj plocice za pocetak, i pogledaj da li onaj klin moze slobodno da se krece tj da odvaja plocice lepo i sabija. I celjust samu kod cilindra da negde nije zardjao pa da se ne uvlaci skroz pa ti celjusti ostanu blago zatovrene pa cese. U mnogo slucajeva taj pin bude problem.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Tako cu vjerovatno i uraditi, srediti plocice, obraditi diskove i sve ocistiti i podmazati kako treba. Ako se ispostavi da je to bilo problem vjerovatno ce u nekom doglednom vremenu leci neki novi set zadnjih diskova i plocica :) Hvala svima i javljam kako je proslo

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Savo brate, daj broj od tog drugara, trebam da prekontrolišem ručnu paćenu na BMW-u, pa ako treba da se radi da nosim. Ako radi to uopšte, mada ne znam što ne bi...

Link to post
Share on other sites

Kupio pre neki dan pakne ate i diskove drugar, namontiramo profi izracimo sistem, trese lupa haos, kad ono fabricki imao feler prednji levi disk. Tako da mi u Serbistanu najbolje da kupujemo nove pa da ih nosimo strugaru hahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, NikNS said:

Kupio pre neki dan pakne ate i diskove drugar, namontiramo profi izracimo sistem, trese lupa haos, kad ono fabricki imao feler prednji levi disk. Tako da mi u Serbistanu najbolje da kupujemo nove pa da ih nosimo strugaru hahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Jeste li sigurni da je original? Pa valjda imaju neku kontrolu kvaliteta...

Link to post
Share on other sites
Jeste li sigurni da je original? Pa valjda imaju neku kontrolu kvaliteta...
Ima ali uvek moze biti da je ispao sa visine neke vece ili nesto. Kutija je bila skrnava prilicno. Iskreno nisam puno zagledao ali kutija je ista spolja kao ja kad sam uzimao moje.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo prica i prica al eto ovu sam uzivo svedocio... jbg ne znam vise ni sam sta uzimati... Jedino delti skinuti cega i dati da nas j sa njuhovim marzama al znas sta dobijes

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites