Recommended Posts

Ja ovo moram ovde... Inace, mislio sam da precutim, al su ga preterali.

 

Ajde negde prosle godine odem na da kupim 4 gume. Vise se ne secam koje sam trazio, al znam da su mi kao “naivcu neiskusnom) uvalili gume koje su bile tipa 2000 din jeftnije. Nisu lose ni te sto su stavili Kleberke, cak sto vise odusevljen sam njima zimus bio po najvecem haosu, al dzaba. Srecom pa sam pogledao na licu mesta - otisao, i ostao jedno pola sata dok mi nisu smanjili racun. Naravno o popustu ni govora. Izvinjavali su se oni fino.

E sad kupim letnje gume, na Vracaru kod Dobrijevica. Super nove gume letnje. Poucen Prethodnim iskustvom, gledam sta mi rade. I da, ladno su mi drpili u BeoCaru senzore za pritisak. I cudio se ja sto mi se ni jednom nije ono upozorenje pojavilo kao ranije, ja fa samo jednom initiate i to je to. Reko nove gume pa nisu izdusivale. 

 

Cuvajte se i za cetvero oci, a nadam se da ce gazda Beo Cara da malo proveri sta njegovi radnici rade. Sto se mene tice, tamo vise nikad. 

Naravno sad 7-8 meseci kasnije sam nemocan da se zalim i optuzujem bilo koga, al zamisljam sta bi uradili mom bratu ili sestri koji znaju od auta da auto ima volan i gume.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, njegovawisost said:

Moja E87mica :D Sto je relevantno? :D

Da li si siguran da tvoj auto uopste ima TPMS - iliti senzore? Ako su felne imale metalne ventile, i skalameriju unutra imao je senzore, ako nije onda ima proveru po visini pneumatika, i to kada stavis drugu dimenziju gume i napumpas, inicijalizujes i auto zapamti visinu, a kada se ispumpa, odnosno padne visina, javlja ti da je neka od guma(ne kaze konkretno koja) niza i da je manji pritisak. Nisam siguran da E87 uopste ima TPMS osim ove varijante s visinom pneumatika.

Link to post
Share on other sites

 Ajde onda gresim dusu, da izbrisemo temu? :D Admin? Neka mi citaoci oproste i vlasnici :D Ovo za gumu ostaje istina :D

 

Moguce. Al me cudi da ranije je radilo, i bas posle te zamene guma mi se nikad Tyre Pressure warning nije pojavio, pa mi se ucinilo

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Kod mene na f20 je samo jednom tu gresku izbacio, a recimo padne za 0,2b kad proveravam i dopumpavam. Matora kola su to sve, sto manje elektro gluposti to laksi zivot

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pre restajlinga e87/e90 koriste FTM tehnologiju koja radi preko abs senzora mereci rotaciju sva 4 tocka. Naduvas gume na zeljeni pritisak, aktiviras ucenje i provozas se i to je to. Posle se koriste senzori da bi se pare uzimale, ali kodirao sam ljudima na restajlingu ovaj sistem da ne bi bacali pare na senzore za zimski set ili letnji. Tako da u sustini senzori nisu potrebni, i stvarno radi. Videces nekad kad copavac namontoras sta ce se desiti..

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Na E90 savršeno radi pokazivač pritiska. Dva puta mi je pokazao znak za izduvanu gumu, ja u početku nisam obraćao pažnju. Ali oba puta su stvarno bili problemi: prvi put šraf drugi put ekser u gumi. Toliko je malo bila izduvana, i vozio sam normalno da nikad u toku vožnje čovek ne bi primetio tu malu razliku.

Link to post
Share on other sites