E39 2.0d da li je vakum?


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, potrebna mi je mala pomoc, mozda se neko vec susreo sa slicnim problemom.

Naime, auto mi se vec neko vreme ponasa cudno, nema snage, pa ima i sve tako u krug. Desava se da ga upalim i da vozi sasvim normalno, turbina radi kako treba, sve ok i odjednom osetim nedostatak snage pri ubrzanju, kao da ode u safe mode, ili slicno. Pratio sam ekonomer i primetio sam kada je sve normalno kazaljka u prvoj i drugoj brzini pri normalnom ubrzanju ide do 25l, u trecoj ide do 17-18l, cetvrta i peta su ok dok kad se desi taj gubitak snage prva i druga kao da zakucaju na 18-19l koliko god ja stisnuo papucicu gasa, a treca ne moze da predje 12l i povlacenje je bukvalno bez turbine, tada mu je potrebna vecnost da ubrza. Majstor mi je skidao rezervoar i cistio ga, takodje je pregledao i pumpu u rezervoaru i sve je u odlicnom stanju, zamenio sam i protokomer novim bosch-ovim, egr je iskopcan odavno, takodje sam menjao i tu "glavnu" diznu dva puta da bi bili sigurni da nije do nje. Moze li biti da je elektro ventil vakuma los pa nekada radi kako treba, a nekada zakuca posto mi nije logicno da je neko crevo puklo jer bi onda gubitak snage bio konstantan, a ne samo povremeno(pretpostavljam).

P.S. Nekad je grublji rad kada ga upalim, a nekada sasvim miran. Imaju li vakumi na nosacima motora veze sa tim.

Pozdrav i izvinjavam se na ovako dugackom postu, ne znam kako bih krace mogao da opisem ovaj problem.

Link to post
Share on other sites