Recommended Posts

Skoro sam kupio bmw x1 i pri kupovini sam primetio tu vibraciju ručice menjača na leru, i kada se auto pali, primetim da se malo više pomeri levo desno. Pitao sam prodavca, on kaže da je tako bilo i kad je kupio sa nekih 60.000, potpuno isto. E sad mene interesuje da li to stvarno treba da bude tako ili ne, jer meni to užasno ide na živce..

Link to post
Share on other sites

Ako ti ovo smeta, ima nervni slom sa BMWom da dozivis :D Sve ce ti crvckati, pistati, zujati... Nije to mercedes ili VW :D

Da li pravi buku to vibriranje ili samo vizuelno? Ako pravi buku, resi to kao ja - skini rucicu, obnotaj izolir ttakom metalnu sipku, vrati rucicu (malo teze), i nece se cuti. Svi masovno menjaju izderane fabricke rucice pa ove kineske brzo podrhte.

Ako ti sama rucica jako podrhtava, jbg, to je dizel

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da normalno radi...Kako to mogu proveriti? Majstor je gledao oko menjača kaže da je dobar. Pošto sam imao malih problemcica sa autom u zadnjih mesec dana...Malo bljucnuo ulje, pa promenjen celi motor, turbo, set kvačila i još svašta nešto, i ja reko ajd kad je rasklopljeno da baci pogled...

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

Ja mislim da normalno radi...Kako to mogu proveriti? Majstor je gledao oko menjača kaže da je dobar. Pošto sam imao malih problemcica sa autom u zadnjih mesec dana...Malo bljucnuo ulje, pa promenjen celi motor, turbo, set kvačila i još svašta nešto, i ja reko ajd kad je rasklopljeno da baci pogled...

'malih problemcica' :DxD 

Link to post
Share on other sites

Je l' isto N47 ili? Ma izgleda da je to definitivno mnogo loše napravljen motor. Malo sam se pokajao što sam uzeo auto sa tim motorom, ali šta je tu je. Voziće se par godina sigurno, sledeće godine planiram lanac da mu promenim, za svaki slučaj, da ne bude opet zamena motora. 😂😂😂 Ovaj sad ima 120.000 ali što je sigurno, sigurno.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, njegovawisost said:

Ajd sad opet ce neko da kaze da je N47 odlican motor... Ovo se ni najgorem FIATu ne bi desilo

Kojem to najgorem fijatu puca lanac i motor?

Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Desmo said:

Kojem to najgorem fijatu puca lanac i motor?

Ni jednom 😂

16 minutes ago, Indorile said:

Ima onaj fijat sto se zapali sam od sebe jer je instalacija tako dobra :)

Kako da ne. Ne zezaj. Ovo s N47 ga kvalifikuje jednom od najgorih motora u zadnjih 30 godina proizvedenih. 2011. godiste auto... 

Nadam se da su sa B47 ispravili brljotine.

Link to post
Share on other sites

Da, ali to je fiat. Ja kad sam kupovao računam BMW je ipak ozbiljna marka auta, ne bi trebalo tako. Pre toga sam imao audi a4, i sad ga imam, doduše  benzinac ali nema bilo kakvih problema već 100.000 Definitivno izgleda da su mnogo zabrljali sa motorom, a ja to nisam znao pre kupovine i jbg, bolje da sam uzeo stariju peticu xdrive. Posle svega remontovanog, i stavljenog drugog motora od 120.000 km, nešto cvrkuce ujutru na hladno paljenje. I nakon popravke koja je koštala 5000e auto je sada opet u servisu, zbog dotrajalih španera izgleda. Iako su i jedan i drugi imali servisne knjige u Austriji, redovno održavani... 

Link to post
Share on other sites