E 60 520 d lc iskustva


Recommended Posts

3 hours ago, marko13 said:

Ako mislis na one kosilice 1.2 turbo ne hvala. Trosi ko 2.5 a morao bih da ga vozim u jacim obrtajima nego sto vozim Yamaha 1.0 motor. Jajebi me toga.

kosilica VS traktor = macka VS miš

Probaj n26 ili b48, pa onda daj sud🙂

Link to post
Share on other sites

Nisam probao. Mada jedno znam. Da su najbolji na svetu ok su samo 100k posle gotovo. To nije pravljeno da traje. A na zalost jedina sansa da ja vidim kolia sa manje od 100k na satu je da slucajno prodjem pored.

Link to post
Share on other sites

F10 sam kupio sa 100 000 km, za 5 godina preshao sa njim josh 170 000, prodao sa ukupno 270 000km, bez ikakvih problema, ne rachunajuci zamjenu lanca jer je to obavezno na N47.

Pustite priche od komshije Djure, ili shta ste chuli od nekoga, to vam je iz prve ruke info. Slichna stvar i sa kolegom, bez problema na F10, a preshao puno km sa njim.

Generalno, puno kvalitetniji auto od E60, koji sam takodje imao 5 godina pre F10.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Kakav to ležaj skikne na n47, pa ostane bez ulja, upropasti motor.. 2 takva kvara imamo prijavljena na forumu? Semering neki wtf, kako ne primete da pusta ulje??

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mzex said:

F10 sam kupio sa 100 000 km, za 5 godina preshao sa njim josh 170 000, prodao sa ukupno 270 000km, bez ikakvih problema, ne rachunajuci zamjenu lanca jer je to obavezno na N47.

Pustite priche od komshije Djure, ili shta ste chuli od nekoga, to vam je iz prve ruke info. Slichna stvar i sa kolegom, bez problema na F10, a preshao puno km sa njim.

Generalno, puno kvalitetniji auto od E60, koji sam takodje imao 5 godina pre F10.

A koja je km i godina bio e60?

Mislim da zavisi od godista, i od jos puno faktora. Ja imam pricu iz moje familije , nije od komsije djure. F10 520d prva godina 2010 kupljen NOV u delti, nakon 105k zamena menjaca, nakon 40k druga zamena menjaca, na 180k pucanje lanca i havarija, 2 dizne takodje u nekom trenutku zamenjene, EGR ventil pravio problem, trap osetljiv ali to zavisi i od vozaca verovatno i tipa guma, i poceo da se guli lak na a stubu. Covek 20 godina vozio uglavnom BMW modele i to do par godina stare i ovaj mu se toliko ogadio da je za sva vremena presao na mercedes. Moguce da je losa proizvodnja bila u tom trenutku, u tom danu ne znam ali ga je auto mnogo razocarao. P.S Auto je 80% km napravio na otvorenom putu.

Link to post
Share on other sites

Slicnu pricu sam ja cuo isto za F10

Kada se covek iskopao iz tog djubreta i zamene menjaca, jos brdo preskupih gluposti prodao F10 i presao na ovu poslednju skodu superb. Prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Manualni mjenjach je bio moj F10, pre toga E60 koji je bio 3 g star kad sam ga kupio. E60 se ogulio sav unutra u kabini na 200 000km, F10 izgledao kao novi sa 270 000 km kad sam ga prodao

Link to post
Share on other sites

Imao sam E61 LCI sa M47 I F11 N47 agregatom. F11 je dosta bolji auto ali daleko od toga da je E61 los. 

 

F11 je imao sport automat i najjaču verziju N47 agregata od 218ks i prodao sam ga nedavno sa 210hkm. Sve na njemu je bilo fabricko I radio je kao da je sada izašao iz fabrike. 

 

Link to post
Share on other sites

Vlasnik sam e60 nekih 2 i po meseca, 520d, 2006god., m47 150ks, fleet edition valjda. Predstavicu auto u temi kad nadjem malo vise vremena. Zasad me sluzi odlicno, pre dva dana sam dosao s mora, prvo duze putovanje. Ukupno sam presao nekih 4, 5 hiljada otkako sam ga uzeo. Na autu je sve fabricki, ima solidan paket opreme, manuelni menjac, svaki prekidac, lampica radi. S obzirom da sam presao iz mnogo nize klase auta u BMW serije 5, nije ni za ocekivati da cu pronaci neke zamerke, pogotvo tako brzo. S ovim motorom i snagom auto definitivno nije za trkanje i neko jurcanje, ali daleko od toga da ne moze da potegne kad treba, za mene sasvim korektno ide, ali to je individualna stvar. I sto je nekima bitno, a i meni, potrosnja je smesna za to sto auto pruza, po bordu na 1144km, do cg, malo po lokalu dole i nazad 5.8, sve i da laze bord, nije vise od 6l, ovako neke moje svakodnevne voznje (uglavnom gradske, ali bez preterane guzve) trosi nekih 6.5.

Jedno pitanje, 

da li je normalno da skripi kad se koci, s obzirom da sam pre tog puta u CG stavio nove zadnje plocice (ATE)??
Imao sam slicna iskustva i sa drugim autima kad radim plocice, ali uglavnom je prestajalo u roku od par dana.

Izvinjavam se za malo off topic.

Link to post
Share on other sites

Mozda ti skripe prednje? Neke plocice jednostavno znaju da skripe, mozda nisu bas tako dobre, to nikada ne mozes da znas.

Imao sam ja isto jedno ATE koje su mi skripale. A opet neke ne....

Link to post
Share on other sites
On 8/1/2019 at 11:26 AM, marko13 said:

Mozda ti skripe prednje? Neke plocice jednostavno znaju da skripe, mozda nisu bas tako dobre, to nikada ne mozes da znas.

Imao sam ja isto jedno ATE koje su mi skripale. A opet neke ne....

Mozda su i prednje, ne mogu da ocenim tacno, ali je simptomaticno to sto je skripanje pocelo kad sam zadnje zamenio. VIdecu kako ce biti kroz nekoliko dana.

Link to post
Share on other sites
On 7/29/2019 at 1:57 PM, marko13 said:

Slicnu pricu sam ja cuo isto za F10

Kada se covek iskopao iz tog djubreta i zamene menjaca, jos brdo preskupih gluposti prodao F10 i presao na ovu poslednju skodu superb. Prezadovoljan.

e90 sam imao 4 od toga tri saltaca, od toga jedan 320si(oni su svi saltaci) i jedan lci 2012 autom. sa 184ks. Pre njih e60 530xd lci automatik i trenutno vozim f10 2011 automatik. BMW jeste imao problema sa lancem na 2.0d do 03.2011, motori posle tog datuma ne bi trebalo da imaju taj problem. Da se drzimo tog autom menjaca, ni sa jednim nisam imao problem, e60 265000 i sad vozi drugar i nema nikakav problem a vozi papuca do poda. e90 184ks autom. 217 000 nikakav problem sa menjacem ali lanac malo se zacuje u paljenju kad je hladan. F10 520d  06.2011 autom. 254000km, apsolutno nista na autu sem ulja plocica i senzora dpf-a nije menjano, trap jos uvek stoji. Pricamo o pravim km naravno.

Sale-Sombor 177ks ako nije menjan lanac moras menjati i ulje obavezno na 10 000km, sto se tice menjaca ti menjaci su dosta bolji nego oni pre restajl al sve zavisi od km naravno.

Link to post
Share on other sites

Mozes i na 5000 da menjas al ako onaj pre tebe nije menjao ista sudbina. 

Sale Sombor ako budem imao jos neki dobar e90 ja cu ti punuditi da ti ne bi drugi nudili moj auto za 9500. Inace pre tog sam imao bolji e90 320xd 2008g vrhunska oprema 175 000 prava km servisna knjig isto crn kao i onaj 2012 i ista velika navi. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djukicc said:

Mozes i na 5000 da menjas al ako onaj pre tebe nije menjao ista sudbina. 

Sale Sombor ako budem imao jos neki dobar e90 ja cu ti punuditi da ti ne bi drugi nudili moj auto za 9500. Inace pre tog sam imao bolji e90 320xd 2008g vrhunska oprema 175 000 prava km servisna knjig isto crn kao i onaj 2012 i ista velika navi. 

Ne bi ja e90 🙂

Ali ako budes imao neki dobar e39 ili e60 posalji mi slobodno, to me zanima 

Link to post
Share on other sites

Lanac 500e i od mana drugih nema nista,sve ostalo su sitne boljke, koliko ja znam. Menjace i zamajce necemo racunati sve je to nesto sto se trosi sa vecom km. Svi bi BMW a niko nece da plati odrzavanje....

Edited by djukicc
Link to post
Share on other sites