Nešto se čuje ispod haube.


Recommended Posts

Ovako, ujutru kad upalim auto dok je motor još hladan, nekih 2-3 minuta nešto se čuje, otprilike se čuje (ćvik, ćvik, ćvik), Odvezao sam ga kod majstora, zamenio španere, nisu oni, zamenio vodenu pumpu, nekih par dana se nije čulo, sad se opet čuje, ali malo manje, ne znam šta bi moglo biti. Uglavnom ne čuje se iz motora, valjda...

Link to post
Share on other sites
Ovako, ujutru kad upalim auto dok je motor još hladan, nekih 2-3 minuta nešto se čuje, otprilike se čuje (ćvik, ćvik, ćvik), Odvezao sam ga kod majstora, zamenio španere, nisu oni, zamenio vodenu pumpu, nekih par dana se nije čulo, sad se opet čuje, ali malo manje, ne znam šta bi moglo biti. Uglavnom ne čuje se iz motora, valjda...
Remenica alternatora zna da zeza a zna i remenica radilice... Proveri i to...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve je to novo stavljeno pre nekih mesec dana...Kad je stavljen i drugi motor, jer je prethodni otišao u ku*ac. Taj drugi motor ima 120.000 i majstor je sve isproveravao na njemu. Ne znam da li nije nešto u motoru, tipa lanac.. 

Link to post
Share on other sites

Ne mogu nikako da ocenim da li je tu jer prenosi svuda. Dva majstora su gledala, nisu sumnjali na lanac, svi sumnjali na španere i vodenu pumpu, ali to je zamenjeno, zvuk ostao...Jedino ja mislim da možda dok je hladan treba vremena da ulje prodje kroz sistem pa se lanac čuje par minuta, ali na drugom motoru to se uopšte nije čulo...

Link to post
Share on other sites

Ako ce da te utjeshi, nije se meni tako chuo kad sam mjenjao lanac. To kod tebe vishe zvuchi kao da shkripuce neshto, nego kad se chuje lanac, koji je jasan klik, klik, klik zvuk.

Link to post
Share on other sites
Remenica neka po meni[emoji106]
I to alternatora, ili radilice samo one prave tako iritantan zvuk. A i pogledaj koji spaner ili vodena pumpa je stavljena da nije neka fus jer mi je to bas nelogicno doteram kola a oni izmene pumpu ovo ono tek tako...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa jedino to...To je jedan Turčin radio, jer ovaj što mi prodao auto servisira kod njega, a auto je u garanciji, i on ga sve tamo vozi jer ovi ovlašćeni servisi po Austriji ljušte. 😂 A meni se čini da ovaj Turčin može napraviti više štete nego koristi, jer izgleda nema adekvatnog znanja o tome, ali ja šta ću. Ako ga ja vozim kod majstora gubim garanciju...Sad ću im opet voziti auto pa neka rešavaju...

Link to post
Share on other sites
Pa jedino to...To je jedan Turčin radio, jer ovaj što mi prodao auto servisira kod njega, a auto je u garanciji, i on ga sve tamo vozi jer ovi ovlašćeni servisi po Austriji ljušte. [emoji23] A meni se čini da ovaj Turčin može napraviti više štete nego koristi, jer izgleda nema adekvatnog znanja o tome, ali ja šta ću. Ako ga ja vozim kod majstora gubim garanciju...Sad ću im opet voziti auto pa neka rešavaju...
Pa ne daj boze da vrisne nesto na putu na 40 stepeni sa zenom i decom pored puta dzabe i garancija i sve. Trazi krstenog majstora i ne zali para


Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To se već desilo, pisao sam o tome. Tu sam imao velike sreće u nesreći, da nakon pređenih 1300 km 'ladno ode motor na ulasku u dvorište kuće.. U pravu ste, tako ću i da uradim. Lepo kod pravog majstora, i biću miran, ovako je sve mačka u džaku. Čak mislim da je taj Turčin i sjebo prošli motor sa lošim ili neadekvatnim uljem koje je sipao...

Link to post
Share on other sites