Bmw 318 i, saveti i par pitanja


Recommended Posts

Cao ljudi planiram da odem da pogledam i mozda kupim auto ako je sve kako kaze covek, za nekih 2500e. U pitanju je bmw 318i 2002 godiste 2.0 143ks motor, benzin gas. Odavno imam zelju uzeti jedan takav bmw, ali nisam imao prilike voziti ga nazalost pa se i ne razumem nesto preterano oko njih. Kakav je auto, motor itd ako mi neko moze pojasniti ukratko. Sta je da kazem najbitnije pogledati na autu jel ima neke mane koje bih trebao pregledati. On trazi nekih 2500, treba mu se srediiti reostat, jedna plinska dizna i nesto nestabilno radi na leru, ne zna do cega je. A inace je kako kaze menjao dve lambda sonde, set kvacila, sve 4 bobine i jos po nesto. 

Motor je koliko sam skapirao na lanac pa nema veliki servis ali kako se opet odrzava taj lanac? Koja je cena malog servisa i odrzavanje predpostavljam da je pristupacnije dosta nego do pre par godina? 

Ima na dosta mesta oznaku M, unutra na menjacu, na tabli pri dnu kao plocica m performance i spolja napred i nazad m oznake. Po cemu se razlikuje m performance od obicnog i kako znati da li je to samo eto tako stavljeno iz fore ili ima neke veze sa m-om. Nadam se da cete razumeti tekst 😂

Edited by Njegoss
Link to post
Share on other sites

Imao taj motor, filter goriva za njega ti je 50e ako hoces kvalitetan i ne menja se na svakom servisu, ostala 3 i dobro ulje sa rukama 110e. Meni je lepo radio i na plin i na benzin, nisam imao problema a svi se zale na taj motor. Malo je trom na nizim obrtajima, a na visim i ne ide bas nesto spec [emoji23]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam moj e46 coupe sa tim motorom 2002 god prodao za 3 soma bez dinata ulaganja, sa sredjenim trapom, velikim i malim servisom, full servis plina itd. I to jedva je otisao, a ima ga na forumu, nije bas da je les bio...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, hermes said:

Taj motor i kad radi savrseno, potencijalni je uzrok velike glavobolje.

A ovaj koji gledas vec ima neku muku....preskoci ga. A i mnogo je jeftin da bi bio dobar...

Pa sta je problem sa tim motorom konkretno i po cemu si zakljucio da ima muku, jer ne radi stabilno na leru? Sta uopste moze da bude razlog tome

Link to post
Share on other sites

Ja jedino sto sam ovako na nevidjeno siguran je da nit je m paket, a jos manje je m performans. 

Ti motori hoce da se greju, imao je sigurno problem s tim cim je menjao ekspanzionu posudu i racve. To ti je jedan problem manje.

A to sto nestabilno radi na leru je nesto sto je vlasnik pokusao da resi menjavsi bobine, ali nije uspeo. Ti benzinci bas hoce da jedu govna.

Inace, imas na forumu kolegu @La Haine, on voli da se brečka sa tim motorima ovako online. Cekaj on da se javi da da svoj sud.

 

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, dredger said:

Ja jedino sto sam ovako na nevidjeno siguran je da nit je m paket, a jos manje je m performans. 

Ti motori hoce da se greju, imao je sigurno problem s tim cim je menjao ekspanzionu posudu i racve. To ti je jedan problem manje.

A to sto nestabilno radi na leru je nesto sto je vlasnik pokusao da resi menjavsi bobine, ali nije uspeo. Ti benzinci bas hoce da jedu govna.

Inace, imas na forumu kolegu @La Haine, on voli da se brečka sa tim motorima ovako online. Cekaj on da se javi da da svoj sud.

 

On kako kaze stavljao je sve kvalitetno, sad ko ce ga znati. Znaci sad ne bi trebao imati problema sa tim rashladnim sistemom? 

Pa moguce da je to M cisto iz fore stavljeno, napred ima koliko ja znam dosta lepsi branik nije klasican, nazad nesto nisam obracao paznju, a ne znam ni koje su razlike sve u pitanju. Sad da li je to M branik ili sta vec ne znam bas. Na oko preko slika izgleda odlicno prvo bih malo vise da se informisem pre nego sto predjem 100 i kusur kilometara da odem da pogledam auto. Ne znam sta bi moglo biti kad vec nisu bobine. 

I ako bih ga uzeo sta mi predlazete da odradim radi svoje sigurnosti, zamenim ulje, taj lanac motora da se pogleda, i kakva je situacija sa tim Vanosom sad jel ima nekih resenja. 

I predlozite mi bmw servis u bgu koji zna sta radi

Edited by Njegoss
Link to post
Share on other sites

Vanosi hoće da zezaju ler! Lanac ide na 80-100 000

plin nikad nisam imao u autu, tako su me učili, drzim se toga ko pijan plota, plin hoće da pravi velike muke, a taj je motor pun elektronike, zajebi to..kaze drugar izmenjao mu sve, i jos ima izostanak paljenja na jednom cilindru, auto ima plin..nzm dal ga je opravio..taj motor radi lepse nego motori starije generacije, al je skup za odrzavanje.

Link to post
Share on other sites

Samo da dodam vezano za plin, caletov poznanik pre 10ak godina je hteo da zapali pljugu u autu, valjda je rezervoar u gepeku pustao malo plina... upalio se na sred ulice..plin je muka

Link to post
Share on other sites

Kolika je cena sad za Vanos i kako njega pregledati na autu sta kako ako neko moze da objasni. Kako dolazi do tog pregrevanja motora, meni realno ne treba za trke, do posla i nazad, po bgu, nekad na otvoreni put bez divljanja. 

8 minutes ago, zoki_doshs said:

Jeli realno da ljudi toliko kude 4-voro cilindricne bmw motore? To je n42 blok ( izvinjavam se ako gresim)?

Da n42

Link to post
Share on other sites

E sad sta je bolje raditi, ako je to do vanosa sto na leru ne radi kako treba. Kupovati novi ili sredjivati taj postojeci i koja je razlika kad je fixni vanos, jel bolje i dugovecnije? 

Sve u svemu deluje mi po prici i citanju vise tema da je ok motor ako je koliko toliko dobro odrzavan. Nekome je dobar nekome ne. 

Link to post
Share on other sites

Pa moze da se vozi normalno, ali ima ne baš odličan ler. ..

Mogu da se izdžekaju vanosi, ostanu zaključani, ako hoće da se zakjučaju, to je to npr.. a mogu da se rasture i zavare svi pokretni delovi unutar lancanika.. 

Uzimaš nekretninu, zajebi to, iskreno ti kažem. 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

A na stranu onda taj auto, ima jedan 318 e46 sa 1.9 motorom i 118ks, koja je to oznaka motora i kakav je u odnosu na taj n42. Isto ima vanos? 

Edited by Njegoss
Link to post
Share on other sites

Nema vanose, M43 je to, N42 ima 2 vanosa. Polako gledaj ne žaleći se, nadji dobar.. Diferancijal da ne lupa pri šaltanju, lanac da ne tandrče kad ga pališ, dobar ler da ima, da ne puškara na auspuhu naročito na dodavanje gasa...skupa je to igračka

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Da li vredi imati u vidu kako tako sacuvanog E46 iz tog ranog perioda sa M43 motorima. Kontam da se radi o nasledju iz E36 i samim tim nema drkanja sa vanosima, prostiji je  rashladni sistem i slično...negu u odnosu na restajling i N42.

Link to post
Share on other sites