Bmw 318i Problemi lambda sonda, izduvni gasovi


Recommended Posts

Pozz, imam BMW 318i, 2009 n43 motor. Odradio sam veliki i mali servis, ulje,lanac,bobine,svjecice zamjenio. Medjutim imam problem, ponekad ne pali baš iz prve treba mu vremena. Vozio sam na dijagnostiku, od grečki se pojavljuje lambda sonda i problem izduvnih gasova. Promjenio sam i gorivo, sipako sam 100 oktana al nije bilo nekih rezultata. Vozio sam majstoru i malo je pregledo auspuh i kaze da je loš, i da je katalizator izbijen. Isto tako kaze da bi trebao da mi sredi auspuh, da skine čitavu granu, da očisti i da onda neće biti problema sa paljenjem.
Išao sam prošli mjesec na more u Bugarsku prešao sam 2200 kilometara, upalio mi se check engine. OTišao sam kod majstora kaze opet labmda sonda, izduvni gasovi i da moram podhitno dovuci da mi auspuh skine i da ocisti granu. 
Sta vi mislite? Da li lambde sonde treba mijenjati, auspuh skidati, srednji lonac cackati ili? 

Link to post
Share on other sites

To se lako da videti, otkacis lambdu (samo konektor), vozis neko vreme tako i ako problem nestane to ti je.

Da je sace zatrpalo katalizator i to lako proveris, skines lambdu skroz i ako radi normalno lonac je zakrcen (jer ce sav pritisak da izlazi na rupu od lambde). Ili nabodes katalizator cekicem par puta i ako cangrlja eto ti.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
On 8/8/2019 at 6:50 PM, Indorile said:

To se lako da videti, otkacis lambdu (samo konektor), vozis neko vreme tako i ako problem nestane to ti je.

Da je sace zatrpalo katalizator i to lako proveris, skines lambdu skroz i ako radi normalno lonac je zakrcen (jer ce sav pritisak da izlazi na rupu od lambde). Ili nabodes katalizator cekicem par puta i ako cangrlja eto ti.

Kad otkacim lambdu zar mogu upaliti auto? Ja ih imam 4 valjda ... 

Link to post
Share on other sites