Bmw x1 xdrive n47 problem sa pustanjem nafte.


Recommended Posts

Ovako, skoro sam pisao da sam primetio naftu oko dizni, i to baš mnogo nafte, koju sam primetio i na donjoj plastici ispod motora. Auto normalno pali, normalno ide, ne pali lampice, jedini simptomi su puštanje nafte i povećan nivo ulja u motoru koliko sam primetio preko max, i naravno auto kad se baš zagreje dimi ispod haube samo tako, i iz ventilacije izlazi dim.. Šta bi moglo biti otprilike, i koliko bi koštala popravka, jer u ponedeljak auto ide u servis, pa čisto da znam šta može da me čeka? Hvala

Link to post
Share on other sites

Meni na motoru slicne konstrukcije su bila prelivna creva upravi isti simptomi. Pogotovo kad dignes haubu se osecao na naftu ko da sam otvorio poklopac na pumpi onaj za istakanje. Bilo je potrebno skidanje usisne grane da se zamene i vakumi o jednom trosku kao i prelivna creva. Materijal tj creva su kostala 500 dinara jer sy obicna gumena a ruke 3000 jer je potrebno poskidati sto sranja malih da se lepo pridje i kulturno odradi poso

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je to onda taj problem...Jedino me čudi zašto je digao nivo ulja. Vodu ne gubi, merač sam mirisao, i ne smrdi mi na naftu...Jer da su dizne otišle verovatno bi slabo palio, više trošio....Ma ja ne moram ni da otvaram hehe, to miriše ko pumpa 😂😂😂

Link to post
Share on other sites

To sto smrdi i curi ispod haube nafta su prelivi al usput izmenjaj i creva. 

 

A to sto podize nivo ulja stim se nemoj igrati. To znaci da neka dizna mnooogo naliva, moze da ti sjebe motor tako razredjeno ulje i da progori klip na tom cilindru gde dizna naliva. Bilo je slika po forumu kako izgleda klip na koga je dizna mnogo nalivala, da neverujes, prosecen ko laserom

Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije to sa klipom, jer sam prešao preko 1000 km tako...Znam da hoće da podigne kad dpf ne može da odradi regeneraciju, a ja sam ga tih dana vozio baš non stop po strašnim guzvama. Je l' ima nekih simptoma kad je klipo otišao? Jer auto skroz normalno radi i pali i troši..Znači ili je pumpa ili nešto oko injektora, treće nema šta...

Link to post
Share on other sites

Što znači do ponedeljka samo mali gas, i polako dok se ne utvrdi šta je. 😂 Jer pre 3000 km sam mu zamenio motor, ako bi i ovaj otišao mogo bi samo da ga prodam i da kupim biciklu... 😂

Edited by stefan.bmwxdrive
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

Što znači do ponedeljka samo mali gas, i polako dok se ne utvrdi šta je. 😂 Jer pre 3000 km sam mu zamenio motor, ako bi i ovaj otišao mogo bi samo da ga prodam i da kupim biciklu... 😂

Ma samo benzinca u buducnosti I Bog da te vidi. 

Link to post
Share on other sites

Samo benzin, ili V6. 😂 A 2.0 može ali samo kad je nov, ovako samo glava boli od njega...Razlog prethodne zamene je da se ležaj na radilici valjda okrenuo, pa pocepao semering, pa su neki parčići valjda od ležaja uleteli u turbinu pa i nju zajebali...I u motoru je isto neka velika šteta bila, bio je u garanciji pa nisam ni pitao šta je sve otišlo...To se desilo pre nekih mesec i po dana, pa se sad ja razmišljam da li taj majstor možda nešto nije sklopio kako treba, pa da se zbog toga ovo sad dešava...

Edited by stefan.bmwxdrive
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

 😂pa se sad ja razmišljam da li taj majstor možda nešto nije sklopio kako treba, pa da se zbog toga ovo sad dešava...

Bas zbog toga sam i pitao. 

Jer mozda je uzrok i dalje nesto oko motora. Jer unistilo je jedan motor, a sad je na putu da sjebe i drugi. 

 

Nek taj majstor dobro utvrdi sta je uzrocnik, posledicu znas i ti i on motor rikavela

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

Samo benzin, ili V6. 😂 A 2.0 može ali samo kad je nov, ovako samo glava boli od njega...

Mislis redni 6 kod BMW-a ? Kod Audija je V6. Nema greske ni kod Audija kada su benzinjare u pitanju.

Link to post
Share on other sites

StunerSM, napisao sam iznad gore. Ja mislim da je uzrok prvog crkavanja bio neredovna zamena ulja, po meni, jer izgleda prethodni vlasnik nije održavao kako treba, ili remenica radilice. Jer kad mi se to desilo sa autom, bila je pukla ona guma, a ja sam to primetio tek kad sam video ulje ispod auta, jer ništa nije signaliziralo na to, niti lampica, niti bilo kakav specifičan zvuk remenice, moguće da je prvi put ta remenica zeznula ležaj...Ćale ima A4 onaj najslabiji benzinac 1.6 prost ko pasulj, nema ništa, ni plivajući, ni turbo, samo sipaj i teraj 😂 Doduše dosta je slab, ali su troškovi stvarno niski...

Link to post
Share on other sites
On 8/15/2019 at 5:38 PM, stefan.bmwxdrive said:

Što znači do ponedeljka samo mali gas, i polako dok se ne utvrdi šta je. 😂 Jer pre 3000 km sam mu zamenio motor, ako bi i ovaj otišao mogo bi samo da ga prodam i da kupim biciklu... 😂

Kakav bre mali gas, ako ima nafte u ulju, nema tu ni malog paljenja da odradi a ne malog gasa. Skini prvo dizne i odnesi da ispita to neko ko se ozbiljno bavi tim.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li su prebacili pumpu, jer je to radio mehaničar od ovog što mi je prodao auto, on je o svom trošku popravljao. .Ali mislim da je pumpa ostala, samo su drugi motor ubacili, turbinu remonovali, crevo iberlaufa zamenili, dpf očistili, ulje i filtere promenili...Ne znam sad šta su radili sa injektorima, da li su ostali stari, ili ne. Ali auto normalno pali, normalno radi, ide kao lud, nema vibracije, danas sam ga baš terao malo žešće, osećaj u vožnji je standardan. Doduše vozio sam po gradu kratke relacije...Meni se čini da kad se vozi malo duže i kad se zagreje da ponekad odjednom nafta izadje negde i od temperature se ugreje i zato se dimi ispod haube. Mislim da je to jedini problem, ali opet stoji da je nivo ulja podignut, bez ikakvih simptoma da je nešto sjebano...

Link to post
Share on other sites

To je prvo na spisku. Za vikend neću voziti, u ponedeljak imam termin u servisu. Oni planiraju da operu motor pa da ga voze, pa da vide gde pušta. Reći ću im da prvo pogledaju tu pumpu..Nadam se da kad to budem rešio neću imati problema bar duže vreme, jer generalno sve mu je živo izmenjano od kad sam ga uzeo, svakih nekoliko dana novo iznenadjenje. 😂 Ali najjače je to što u zadnjih nekoliko dana čini mi se da imam najbolji osećaj u vožnji. Izgleda da sam se privikao na to kako se vozi bmw...Nekako mi je stvarno skroz drugačije od drugih auta...Ljudi, hvala...Čim budem saznao šta je, pišem ovde...Samo da ne bude cifra ko pola auta 😂😂😂

Link to post
Share on other sites