Bmw x1 xdrive n47 problem sa pustanjem nafte.


Recommended Posts

Ma ni spolja ne curi malo, to u naletu kad se zagreje napravi se bara izmedju dizni, i ispod motora po plastici bara... Čudno, ali na meraču ne mogu da osetim miris nafte nikako, ali nema šta drugo da bude, jer vodu ne gubi ni malo...Samo da dodje taj ponedeljak da se ustanovi šta je..

Link to post
Share on other sites

Ostavio auto u servisu u ponedeljak. Dijagnoza je bila da su valjda dizne u pitanju. Nisam ga baš najbolje razumeo jer slabo pričam nemački, a majstor je Švaba..Uglavnom rekao mi je da će da košta otprilike 700e.  Kad odem po njega znaću tačno šta je bilo u pitanju, pa ako se nekome slično desi da zna šta je...I da, pre nego što sam ga odvezao u servis, proverio nivo ulja, sam se vratio na normalu, šta li je bilo ko zna...

Link to post
Share on other sites

Danas uzeo auto...Jedna dizna je valjda bila skroz otišla, a dve su popravljene...Motor opran, ulje nisu menjali, kažu ulje skroz u redu. Čim sam ga uzeo pravac otvoreni put, pustio malo da se zagreje, i onda pun gas, šaltanje na 3500, 4000 obrtaja nekih 20 km, nema dima, nema ničega..Posle pola sata proverio ulje, malo ispod maksimuma kako je i bilo, šta se desilo to ne znam. Jedino što je sad problem, to je što mi kvrcka plastika ona kod kilometar sata... 😂😂😂

Link to post
Share on other sites

Ljudi, opet problem. Auto i dalje dimi kad se zagreje. Ptimetio sam da sad dim izlazi samo iza motora, mislim da je to izduvna grana. Dim tačno izlazi iza one pletenice i ide nagore. Gledao sam ispod auta, ima neko crevo tu koje je vlažno.. Bukvalno skarabudženo skroz. Tu preko njega ide neka izolacija koje uopšte nema...  Neki majstor ga je opasno skarabudžio. 😂😂 Evo kako to izgleda...Zanima me čemu služi to crevo? 20190824-170501.jpg

Link to post
Share on other sites