X3 znacenje pojedinih dugmica


Recommended Posts

 S obzirom da ne umem preko telefona da upload-ujem sliku radi lakse prezentacije, potrudicu se da to opisem slikovito recima. 

Naime, interesuju me tri stvari, nesto sto nisam mogao da proguglam:

1. Da li bi neko mogao da mi kaze za sta sluzi dugme koje se nalazi iza menjaca a pored levog tastera za grejanje sedista i iskljucivanje DTC-a? Na dugmetu je nacrtan tempomat i auto kao na nekoj nizbrdici.

2. Da li se na instrument tabli pojavljuje lampica kada se upale kratka svetla? Ja kad upalim kratko svetlo nista ne svetli na tabli ( mislim da bi trebalo da svetli zelena lampica kao i kod svih drugih auta ), samo kad upalim dugacka zasvetli plava lampica...

Da li je do pregorevanja sijalice koja radi kao indikator pokazivanja ili je nesto drugo u pitanju?

3. Postoji li mogucnost da tempomat ne radi, ili da radi a da ne pokazuje lampica na instrument tabli? To jos nisam probao jer mi je auto na servisu, a secam se da kad sam pritiskao dugmice na volanu za "cruise control" da se nista nije palilo na tabli.

 

Hvala unapred na odgovorima...

Link to post
Share on other sites

Prvo ti je dugme za spustanje nizbrdo, auto sam odrzava odredjenu brzinu, ne moras da kocis i da dajes gas, da najprostije kazem. 

Lampica za svetlo se ne pojavljuje, osim za duga i maglenke kad se upale. 

 

Sto se tice tempomata trebalo bi da kad ga upalis na volanu, da se upali i na tabli lampica. 

E sad desava se da nasi uvoznici ako ima neki problem sa autom, a kod X3 uglavnom problem sa reduktorom da bukvalno rastave tablu i zalepe crni traku preko lampice i onda se ne moze videti. Leon iz Nisa je imao dosta takvih slucajeva, da dodju ljudi sa problemom, na tabli se ne pali lampica, a kad se otvori tabla lampice prelepljene sa trakom da ne bi svetlele... 

Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru...prekontrolisacu ja tablu, skinucu je i videti ima li nekih takvih malverzacija, mada za sada ne vidim naznake da sa reduktorom imam problem. Tacnije i ne znam koji su simptomi kvara tog dela automobila.

Ako neko zna dobrog BMW servisera ovde kod mene u Nišu neka mi ga preporuci a da nije skup i da nije Mitić Company  oni deru pa rasturaju. Jeste da su ovlasceni servis ali mnogo biju sa cenama.

Link to post
Share on other sites

Jel je taj covek clan koji se tako potpisuje ovde na forumu ili mu se tako zove servis? Taksista sam i nisam cuo za servis pod tim imenom... Ako je clan kontaktiracu ga ovde... Ili jos bolje, neki kontakt telefon ili adresa servisa ukoliko ga ima...

Link to post
Share on other sites

Hvala puno!

Resavam sutra to sta imam. 

Ovaj jedan majstor kaze da pali na sprej i da ima dovod goriva ali da nece da upali i ceka coveka da ga stavi na dijagnostiku. A to ce pitaj boga kad da bude....pa da preuzmem slucaj u svojim rukama.

Hvala jos jednom!

Link to post
Share on other sites