Recommended Posts

Imam problem sa motorom n42. Pri naglom davanju gasa desi se da zatrokira bilo da li je na leru ili u voznji. Kada se daje polako gas, ne trokira. Pali na pola kljuca, mirno i lepo radi na leru. Znaci jedini problem je sto zatrokira pri naglom i jacem gasu. Sta bi mogao biti problem? Stavio sam nove svecice ali sam primetio da su masne od ulja i da ima ulja u glavi u lezistu svecicea. Da li to moze biti problem?

Link to post
Share on other sites

Pa jbga, desava se. Ne verujem da su bombine, kad mi je jednom prilikom crkla jedna lepi mi je komp pokazao na nju a i bio je problem i na leru. I ja kapiram da je dihtung ali koji? Jer ovaj na poklopcu glave ili bas izmedju bloka i glave?

Link to post
Share on other sites

Kako mislis poklopcu ventila? Mislis bas na poklopcu glave? Kod valvetronika?

Pa kad se rako naglo da gas i zabrljavi, tj. zatrokira pokazuje gresku da nema varnice i ubrizgavanje goriva u nekoliko cilindara...tipa ovako nesto P1341 BMW - Multiple Cylinder Misfire With Fuel Cut-off

Link to post
Share on other sites

Probio ti je dihtung ventil dekle, to ti govori covek. Ako imas malo znanja i alata promeni i dihtung i svecice i bobine. Onda vidi kako se ponasa. Ako nastavi da te muci, pravac neki dobar majstor jer ce suster taj motor da ti upropasti. A imas na forumu i @La Haine on se dobro snalazi sa tim motorom pa ili cekaj da se javi ili mu pisi na pm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

"Kada sam menjao svecice i bobine primetio sam da mi na cetvrtoj bobini ima ulja a uzrok je bila losa plastika svecice. Te plastike narucene u Delti, komada 2, danas zamenjene i kostaju nesto malo preko 1000 dinara. E sada, da bi se zamenili ti dihtunzi, tj. plastike, mora da se skida poklopac ventila, pa sam zbog toga kupio i zamenio dihtung istog koji je nedavno stavljen nov.

Preporuka za sve one koji menjaju dihtung poklopca ventila da ovom prilikom kupe i zamene te plastike svecica. Ne kostaju puno a pustice na njima kad tad. Da sam znao, kupio bi ih jos onomad i ustedeo 50 i kusur eura, koliko kosta dihtung poklopca ventila, plus majstorske ruke.."

 

 

Citirao sam sam sebe od pre par godina. Mozda ce ti pomoci. ;) 

Link to post
Share on other sites