525d 3.0d f10 kupovina


Recommended Posts

Pozdrav svima, kao što naslov kaže u dilemi sam da uzmem pomenuti model iz 2011 godine. Auto ima 220000km i ful servisnu knjigu auto kupljen ovdje u Španiji. Pošto sam kupio subaru outback iz 2015 godine koji me je iskreno katastrofalno razočarao blago rečeno odlučih da se vratim starom "dobrom" bavarcu i 3.0d pošto sam imao 2 e46 I 2 e39 I 1 e60 koja takođe nije bila baš najpouzdanija. Za 520d znam problem oko lanca ovo je 3.0d što valjda ne bi trebalo da bude nekih problema oko toga? Htio bih da me uputite ima li još neki problem konkretno vezano za ovaj motor? 

 

Unaprijed hvala 

Pozdrav 

Link to post
Share on other sites

Našao sam na par stranih foruma da je i motor 3.0d oznake N57 znao da ima probleme sa lancem ali doduše ne tako ozbiljne kao N47. Ono što mene zanima da li je ovo velika km za ovaj auto? Moja prva e39ka je imala skoro 500000km na satu kad sam je prodao i radila je kao sat ali povučen iskustvom ova nova auta nisu ni približno kvalitetna kao ta stara pa me tih 220000km malo brine ali evo i ovaj subaru što imam ima "samo" 110000km pa mi već stvara glavobolje

Link to post
Share on other sites

Nisam stigao ranije, vozim pomenuti auto, evo iz iskustva

E ja sam imao problem s menjacem. Na kraju sam imao komunikaciju sa covekom i V.Britanije koji drzi licencirani ZF servis koji mi je rekao da na ovom modelu F10 je prva generacija ZF8 menjaca koja ima manu i to da var(mesto gde je zavareno) prvog kvacila(prve planete koja drzi brzine R,1,2) se odlomi na jednom od 10 primeraka. Meni je nazalost zapao takav primerak i nije problem bio do ne menjanja ulja vec to fabricke greske.

Sto se tice lanca, 95% slucajeva nemas problem ako je auto redovno servisiran. 

Sto se tice ostalih mana.

Trap - silen blokovi nazad, ramena napred - kao i sav potrosni materijal proadaju

Motor- izduvni sistem. Usisna grana - gumice stradaju, preporucujem ciscenje usisne sa menjanjem racve i gumica

          - DPF - ako vozis po gradu zna da ti auto bude manje startan jer sa zapusi. Kada ides na duze voznje sipas Wynns DPF cleaner u pun rezervoar i vozis normalno, lepo ocisti

          - remenica radilice zna da strada/bude naprslina na gumi, proveri pre kupovine jer nije jeftina rabota

Elektrika - ovaj model ima alnaser sa losim starterom/autopmatom koji zna da lepi, ovo je bila mana i na e60 i u ovim prvim modelima jos nije otklonjena

                - radi normalnog saltanja brzina -menjaca i celokupne price trebalo bi da proveris akumulator jer ako nije dobar kompjuteri znaju da brljave

 

Mozda nisam nabrojao sve ali procackaj po automobili clanova pa nadji temu s autom. Ima tu svasta nesto.

 

Link to post
Share on other sites