Recommended Posts

E36 compakt, kako ga popularno zovemo " poluproizvod". Ahgo je 98 god. M43b16 motor. Crvene opruge, felne su et 20 od E34modela, protocni auapuh, BMW sportski volan, lip i spojler na gepeku su rucno pravljeni, predja maska od novijeg modela itd.

20190802-143318.jpg

20190803-180503.jpg

20190808-202013.jpg

Edited by Ligadzentlmena
Link to post
Share on other sites

Hocu baki nema frke. 🙂

https://youtu.be/ae07KLkLstw

Idem sad na posao pa cu pisati detaljnije i o autu i o prepravkama. 

Sad sam bas menjao altenator pa ako koga zanima napisacu i proceduru. 

Poravnao sam. Pisem kasnije sad moram na posao.  Da crtam i aute. Pogledaj stranu na yutubu. 

Edited by Ligadzentlmena
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

BMW je 98 godiste. Uzet je od drugog vlasnika koji je bio mehanicar ali je auto lose bio odrzavan. Oda sam za tri godine koliko imam auto, se sto sam mogao promeniti, promenio. Bukvalno svaki deo da bi auto vratio u dobro stanje. 

Zamenio sam vise seta felni ali sam skontao da mu najbolje pasuju Et 20 15 tice od E34, sa niskim gumama 205/50. 

Uglavnom sa tim setupom smanjio je potrosnju i dosta se ubrzao, rasterecen je dosta.

Spojleri su: prednji je odradjen od prednjeg branika fiat punto 2, zadnji je od SABB turba. Zeleo sam CLS gepek da odradim, a posto su BMW delovi preskupi odlucio sam se za jeftinije varijante, koje mogu da se uklope. 

Auspuh je protocni i daje mu onaj trkacki zvuk. Zamenio sam svecice, kablove, filtere, od tad je auto smanjio potrosnju i mnogo bolje ide. 

Opruge su crvene, auto ima fabricke minuseve, retrovizori su M- ovi. Ugradio sa BMW sportski volan koji sam pazario za 25 e. Uglavnom najbolje je kupovati delove od ljudi koji imaju po jedan dva rasturena BMW - nego oni koji imaju mnogo vise. Oni su preskupi sa delovima. Rucica menjaca je prohromska, inace skinuta iz tramvaja.

Uspomena iz Yuga.

Tabla je od IS -a.

U planu imam sedista da menjam, i jurim kadice iz RX - 8 mazde. Ugradio sam ksenove kratke i led dugacka svetla. A na pozicijama sam ugradio ledke pa mi sad one sluze kao dnevna svetla. 

Pozadi su distanceri od 5 mm. Pa pozadi sad je guma do ruba. 

To je to za sad pa idemo dalje. 

Auto smo ofarbali. 

Link to post
Share on other sites