Recommended Posts

Planiram da pazarim Bmw serije3 od 2005 godine.
Gledam iskljucivo 320d od 163ks(M47) limuzinu ili karavana, sta naleti i u kakvom stanju.
Interesuju me konkretno automatik.
E sad interesuje me kako su se pokazali ti menjaci u njima posto ne mogu pronaci nikakve informacije o njima???[emoji2][emoji2][emoji2]
 
Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
 


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Marinkovic Nemanja94 said:

Planiram da pazarim Bmw serije3 od 2005 godine.
Gledam iskljucivo 320d od 163ks(M47) limuzinu ili karavana, sta naleti i u kakvom stanju.
Interesuju me konkretno automatik.
E sad interesuje me kako su se pokazali ti menjaci u njima posto ne mogu pronaci nikakve informacije o njima???emoji2.pngemoji2.pngemoji2.png
 
Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
 

 

Ja sam uzao  upravo taj model prosle godine.Isto sam se raspitivao o menjacu.U principu svi su rekli isto,da je dosta kvalitetan menjac i da ne bi trebalo da bude problema,za sada i jeste tako,lepo radi.Kada budes uzimao auto proveri na one standardne nacine..uzbrdica,cimanje izmedju prve i druge,generalno cimanje kada prebacuje,ako je sve ok nema sta,mislim da je i faktor srece tu posto uci u trag koliko je realno presao auto je jako tesko.U svakom slucaju spremi somica evrica za ostale sitnice 😂

Link to post
Share on other sites

Za sta 1000e i vise? Jedino ako kupis neki krs u ceni dobrog e46 pa da ulozis 1000e. Ja sam cetiri e90 imao od 2005 do poslednje 2012 i ni na jednom ne nadjoh 1000e ulaganja. 

I nemoj gume,prenos i registraciju da racunamo u ulaganje, i bicikli gume trebaju da bi isla, gume sve jedno mora kupiti koji god auto da kupi.

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, djukicc said:

Za sta 1000e i vise? Jedino ako kupis neki krs u ceni dobrog e46 pa da ulozis 1000e. Ja sam cetiri e90 imao od 2005 do poslednje 2012 i ni na jednom ne nadjoh 1000e ulaganja. 

I nemoj gume,prenos i registraciju da racunamo u ulaganje, i bicikli gume trebaju da bi isla, gume sve jedno mora kupiti koji god auto da kupi.

Sto ih izmenja toliko?

Link to post
Share on other sites

Kako da ne racuna servis, gume, prenos? To ce neko za dz da mu resi? Ima soma lagano da ulozi ako hoce auto za sebe, a ne za prodaju. A i svi smo mi drugaciji, neko ce reci da je auto sedi i vozi, a neko ce za isti taj auto reci da ima ulaganja 500e, neko ce reci 1000e. Znaci bas je sve relativno. Ja cujem da nesto lupa u prednjem desnom tocku, burazer kaze samo udri po gasu, sve je ok. Njemu je sedi-vozi, meni je za trapadziju. 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dredger said:

Kako da ne racuna servis, gume, prenos? To ce neko za dz da mu resi? Ima soma lagano da ulozi ako hoce auto za sebe, a ne za prodaju. A i svi smo mi drugaciji, neko ce reci da je auto sedi i vozi, a neko ce za isti taj auto reci da ima ulaganja 500e, neko ce reci 1000e. Znaci bas je sve relativno. Ja cujem da nesto lupa u prednjem desnom tocku, burazer kaze samo udri po gasu, sve je ok. Njemu je sedi-vozi, meni je za trapadziju. 

Zamisli auto posle ovog lika sto u 4 e90 nije ulozio 1000e. Dalje necu da se dopisujem, jer vidim da nije dobacio dalje od vulkanizerske radionice, i to verovatno da skine dobre gume :D Imao 4 komada sto mu stojala dok ih ne zabije nekom, tek to sto necemo da racunamo... Uglavnom, veliki servis na n47 sa zamenom vodene pumpa, spanera, kajisa, termostata, racvi vodenih, gumica i crevca i svega sto je problem na toj kilometrazi (~150.000km) kosta, evo recu ti tacno 1370e. 

Link to post
Share on other sites

Na forumu same price o odrzavanju a kupuju se samo polovni delovi i krpi se. Nisam ulozio 1000e jer nisam imao na sta, auto kupim u dobrom stanju i vozim 20 000-30 000km i kupujem sledeci. GUME NE RACUNAM kao ulaganje a ni prenos ni registraciju. Jer sve su to stavke koje moras platiti kad kupis bilo koji auto bio bmw ili mazda.

Ispade kupis los e39 za 2500e i stavis iz besa na njega gume od 1200e, znaci vredi 3700????

Link to post
Share on other sites

Pricamo o potrosnji para na redovno odrzavanje, tu spadaju i gume, da spadaju i gume. E sad sto si prezupcio u glavi da govorimo o vrednosti automobila, to je tvoja stvar. Verovatno si se sa fejsbuka prebacio na forum. Nego, da si taj auto planirao da vozis 100.000km ili jace, mislim da bi ipak uradio po neki servis.. Slobodno vozi n47 bez uradjenog velikog servisa, ili cak m47n sa fabrickom vodenom pumpom i 150.000km.. Samo pun gas, postujem tvoje misljenje, da ne bude zabune. 

Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko meseci sam prodao X3  2005 i kupio X3 iz decembra 2009 u stvarno lepom stanju sa pravih 211.000. Uvezen iz Švajcarske. Lanac se ne čuje  ni malo, mnogi mi kažu da kod N47d20C lanac ne puca tek tako i ako se ne čuje  da ne diram ništa. Međutim, ja neću biti miran ako ne skockam veliki servis i lepo pretresem auto i zamenim ako nešto  još nije o.k. (a uvek još  nešto  nije o.k., to je ipak star auto). Treba kupiti i gume. Za prvi krug ulaganja sam odvojio 1500 eu, pa koliko zakrpi. Čim sam ga kupio uradio sam mali servis, provozis 5.000 km da bih stekao nekakvu sliku o autu i sada ide veliki servis, provera trapova itd. i ako od tih 1500 eu ostane para, neke zimske gume. Na proleće verovatno zamena ulja i filtera u automatskom menjaču, zamena ulja u kočnicama, a možda  i u reduktoru i diferencijalima (Pitaću za savet). Ne znam kako drugačije? Auto košta... 

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, StunterSM said:

Pricamo o potrosnji para na redovno odrzavanje, tu spadaju i gume, da spadaju i gume. E sad sto si prezupcio u glavi da govorimo o vrednosti automobila, to je tvoja stvar. Verovatno si se sa fejsbuka prebacio na forum. Nego, da si taj auto planirao da vozis 100.000km ili jace, mislim da bi ipak uradio po neki servis.. Slobodno vozi n47 bez uradjenog velikog servisa, ili cak m47n sa fabrickom vodenom pumpom i 150.000km.. Samo pun gas, postujem tvoje misljenje, da ne bude zabune. 

Decko nije ni kupio auto, postavio je pitanje u vezi menjaca i odma mu se namece da ce morati da ulozi 1000e i pitao je za M47 motor a ne N47. 95% BMW-ova koji su na oglasu i koji udju u SRB su minimum 200 000+km i bez servisne istorije. Za e90 2005 za koji je on pitao je 300-350 000 minimum da ima taj auto i kako da planira da vozi auto sa 350 000+ jos 100 000km. Takav auto se dovodi samo do voznog stanja, 90% stvari se krpi ili zaobilazi jer nema racun da se ulaze. Da ima pare da ga drzi u fabrickom stanju i odrzava kupovao bi 3god star auto a ne 14 godina.

Iz mog iskustva e90 je sasvim cvrst auto i ako se nadje dobar moze lepo sa njim da se navoza bez ulaganja vecih.

Edited by djukicc
Link to post
Share on other sites

A jel mora da znaci da je los menjac, taj auto je izmenjao bar 2 menjaca za tu starost i km koja uz tu starost ide? Nije lud momak da kupi auto sa losim menjacem, zato je i pitao za menjac, hoce to da izbegne. Ne kazem da ima ljudi da urade ili menjaju menjac pa prodaju auto sa prilicno dobrim menjacem vec da moze da se nadje automatik koji nije u losem stanju i kome nije potreban remont ili zamena u narednih 40-50 000km+.

Link to post
Share on other sites

Rucni menjac ne crkava, ali imas set kvacila koji kosta kao polovan automatski menjac. Obrni okreni, dupe ti od pozadi. Ja bi zbog toga uvek isao na automatik. Automatik je stvarno uzivancija.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dredger said:

Rucni menjac ne crkava, ali imas set kvacila koji kosta kao polovan automatski menjac. Obrni okreni, dupe ti od pozadi. Ja bi zbog toga uvek isao na automatik. Automatik je stvarno uzivancija.

Trebalo bi da kocnice potraju malo duze na manuelnom menjacu

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Desmo said:

Trebalo bi da kocnice potraju malo duze na manuelnom menjacu

To dosta zavisi od vozaca. I gde vozis auto. Kod mene ni jedan auto nije doziveo da mu 2x menjam diskove :) pa ne mogu da dam statistiku :D. Doduse, ja sam stvarno miran vozac i cepam auto uglavnom na otvorenom putu.

10 hours ago, StunterSM said:

Ja imam u e92 automatika, i zadovoljan sam. Mnogo bolje radi od e39 i e46. Dok je onaj u f30 mene ostavio bez teksta, radi kao dsg

Ja sam zadovoljan i sa ovim u e46, kako li tek ovi rade :). Videcemo u nekom od sledecih automobila (nadam se). Ne vraca mi se na manuelnog :D 

Link to post
Share on other sites