Bmw E90 2005-2007


Recommended Posts

3 hours ago, djukicc said:

Vec milion tema ima o tome.

Kupi ono sto ti se svidja.Ako budes citao ovde misljenja i iskustva kupices Audi.

🤣

U tom godistu samo imas taj 163ks, oni su se pokazali kao dosta pouzdani, ako je odrzavan ne bi trebao imati nekih problema. 177ks dolazi u restajlingu e90, on ima problematican lanac, koji je jako skup za zamenu. (Tako kazu, nisam ga posedovao) 🙂

Link to post
Share on other sites

Ja vozim taj - 2006 god. Taj auto ima motor M47TU2 gde je lanac postavljen napred pa ako treba da se menja, nije problem. Od 2007 god. su počeli sa stavljanjem lanca nazad odmah do vozača, i onda je to problem, jer ako se radi mora ceo motor napolje. To su ti neke reference što se tiče lanaca. Moj auto je od proverenog prodavca (moj komšija) pa sam znao sve o njemu i gledao kako ga održava 5 god. pre nego što sam ga kupio. Imam 220000km trenutno, pre dva meseca mu je crkla turbina. Remontovana u Užicu, sve radi ok od onda.

Link to post
Share on other sites

Taj E90 320d sa 163ks mi je ostao u sećanju kao nepoderiv ako se održava kako treba... Imali smo svojevremeno u firmi jedan, kupljen nov 2006-te, za 4-5 godina korišćenja prešao tu negde oko 300k, pržen od strane nekoliko vozača, što kratke gradske relacije, što 200+km/h na autoputu itd. Ali full održavan po BMW preporukama, nikad mu ništa nije crklo dok ga nisu slupali... 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Sigtran said:

Taj E90 320d sa 163ks mi je ostao u sećanju kao nepoderiv ako se održava kako treba... Imali smo svojevremeno u firmi jedan, kupljen nov 2006-te, za 4-5 godina korišćenja prešao tu negde oko 300k, pržen od strane nekoliko vozača, što kratke gradske relacije, što 200+km/h na autoputu itd. Ali full održavan po BMW preporukama, nikad mu ništa nije crklo dok ga nisu slupali... 

Vidis da nije nepoderiv :D Za pravog strucnjaka ... nebo je granica :D 

Link to post
Share on other sites
On 9/4/2019 at 11:16 PM, dulebp said:

🤣

U tom godistu samo imas taj 163ks, oni su se pokazali kao dosta pouzdani, ako je odrzavan ne bi trebao imati nekih problema. 177ks dolazi u restajlingu e90, on ima problematican lanac, koji je jako skup za zamenu. (Tako kazu, nisam ga posedovao) 🙂

Hvala puno na odg, znaci uglavnom da izbjegavam 177ks model?

Link to post
Share on other sites
On 9/5/2019 at 9:15 AM, darkside said:

Ja vozim taj - 2006 god. Taj auto ima motor M47TU2 gde je lanac postavljen napred pa ako treba da se menja, nije problem. Od 2007 god. su počeli sa stavljanjem lanca nazad odmah do vozača, i onda je to problem, jer ako se radi mora ceo motor napolje. To su ti neke reference što se tiče lanaca. Moj auto je od proverenog prodavca (moj komšija) pa sam znao sve o njemu i gledao kako ga održava 5 god. pre nego što sam ga kupio. Imam 220000km trenutno, pre dva meseca mu je crkla turbina. Remontovana u Užicu, sve radi ok od onda.

Znaci od 160ks/163/164 su oke motori?

Link to post
Share on other sites
On 9/4/2019 at 11:16 PM, dulebp said:

🤣

U tom godistu samo imas taj 163ks, oni su se pokazali kao dosta pouzdani, ako je odrzavan ne bi trebao imati nekih problema. 177ks dolazi u restajlingu e90, on ima problematican lanac, koji je jako skup za zamenu. (Tako kazu, nisam ga posedovao) 🙂

500e je zamena lanca. Inace i na 163ks moze lanac biti za zamenu jer i kod njega moze da se istegne ali ne puca kao na 177ks inace u e90 restajlingu ima i 184ks motor.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djukicc said:

500e je zamena lanca. Inace i na 163ks moze lanac biti za zamenu jer i kod njega moze da se istegne ali ne puca kao na 177ks inace u e90 restajlingu ima i 184ks motor.

Ne znam stvarno, nisam posedovao, pa nisam ni imao priliku da proverim cene ni izdrzljivost. Samo znam da su ti restajl jako blizu prvoj seriji sa cenom na oglasima, pa kontam da se nisu bas pokazali kao pouzdani, kao oni sa 163ks. E sad moze biti svasta, da neko vozi brdo km i da nema u opste problema sa tim od 177ks, a neko da "vecera" odmah. A i taj od 184ks je neko spominjao da je valjda ista konstrukcija, samo su vrv popravili problematicne delove od prethodnika. A i oni su dosta skuplji na oglasima od ovih sa 177ks.

Inace generalno dizeli su postali toliko prefinjeni i nakrcani sa svim i svacim, i da su motori problematicni kod svih marki, ne samo kod  Bmw-a. Kod Bmw je problem sto su oni sinonim za kvalitetne proizvodjace motora, a dozvolili su sebi takve greske. Ja sam bio u dilemi da kupim neki od pomenutih modela, al nisam smeo da se upustim u avanture sa potencijalnim problemima koji mogu da odnesu finu sumu novca. Pa sam odlucio da kupim provereni benzinac drugog  brenda. O Bmw benzicima se jako malo zna i pise na forumu, da li bi oni bili bolja kupovina sa manje problema...hmm.

Link to post
Share on other sites

Urade se servisi i miran si 100.000km. Jedino 184 ima bolje resen blok. Tanje hilzne i deblji blok, dok je kod 177 obrnuto. A ljudi ne menjajuntermostate i slicno, a kilometraze su velike.. Uglavnom uz dobrog majstora koji zna sta i kako, mozes da vozis bez problema..

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, StunterSM said:

Urade se servisi i miran si 100.000km. Jedino 184 ima bolje resen blok. Tanje hilzne i deblji blok, dok je kod 177 obrnuto. A ljudi ne menjajuntermostate i slicno, a kilometraze su velike.. Uglavnom uz dobrog majstora koji zna sta i kako, mozes da vozis bez problema..

A koliko kostaju ti servisi? 🙂

Bmw unutrasnjost odlicno skriva km, pa je idealan za uspesno vracanje km. 

Reci mi jel znas da li su 316d(116ks),318d(143ks) isti motori kao i 177ks? 

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Desmo said:

Odakle vadis te kilometraze? 😂

Lepo, usli su sa 10 god starosti (min 40.000km/god) i ovde presli jos i eto 500,600k. Smem da potpisem da je ih 90% takvih.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dulebp said:

A koliko kostaju ti servisi? 🙂

Bmw unutrasnjost odlicno skriva km, pa je idealan za uspesno vracanje km. 

Reci mi jel znas da li su 316d(116ks),318d(143ks) isti motori kao i 177ks? 

Ja sam dao 1370e u startu oko motora, sad sam uradio turbo i ocistio dpf jos 400e. Ostalo sto sam radio nije moralo, cisto zbog nekog zadovoljstva. Bilstein b8 650e,  m3 trap 400e, m paket je izasao mislim oko 500e sa farbanjem sto je dzabe, volan m3 sa saltalicama je bio 350e-200e moj stari sport, felne sa novim gumama su 1000e itd. Ali eto, da se sigurno vozis je izmedju 500e i 1500e, zavisi koliko hoces sigurno 🧐

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, StunterSM said:

Ja sam dao 1370e u startu oko motora, sad sam uradio turbo i ocistio dpf jos 400e. Ostalo sto sam radio nije moralo, cisto zbog nekog zadovoljstva. Bilstein b8 650e,  m3 trap 400e, m paket je izasao mislim oko 500e sa farbanjem sto je dzabe, volan m3 sa saltalicama je bio 350e-200e moj stari sport, felne sa novim gumama su 1000e itd. Ali eto, da se sigurno vozis je izmedju 500e i 1500e, zavisi koliko hoces sigurno 🧐

Hvala za info, i svaka cast za odrzavanje. 😉

Jel imaju problema i sa usisnom granom? I jel i to spada u tih 1370e? 

Edited by dulebp
Link to post
Share on other sites
On 9/6/2019 at 11:12 PM, StunterSM said:

 Jedino 184 ima bolje resen blok. Tanje hilzne i deblji blok, dok je kod 177 obrnuto.

Koliko verzija bloka zapravo ima N47D20?

Koliko sam mogao da pročitam 177 ks N47D20A i takodje 177 ks  N47D20C (2009.) nemaju isti blok motora?

Link to post
Share on other sites

Vozio sam 316d e90 iz 2011. Licno ga uvezo sa 134.000km, prodat sa 240.000, nisam mu radio lanac, nije se cuo uopste. Sad vozim f34, licno ga uvezo sa 178.000 i odradio mu servis lanca na 185.000 otprilike. Verujem da ovaj 316d nema tih problema jer je slabiji dosta, dok kod x18d i x20d moze glava da zaboli ako se ne reaguje na vreme. Da napomenem da se ni na f34 lanac uopste nije cuo. Neki semering na menjacu je otisao i kapalo ulje, to je moralo da se menja pa kad se vec sve skidalo odradio mu servis menjaca i tu majstor spazi da je lanac u dosta losem stanju uz komentar sad da ga sastavim ne bih smeo da ga upalim.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites