Bmw E90 2005-2007


Recommended Posts

Fascinantno mi je da nakon toliko godina razvoja nisu uspeli da na osnovu spanera ubace senzor koji ce kaze da se isteglio lanac ... 

Ili bar da ga projektuju tako da moze da se jednostavnim alatom izmeri istegljenost istog bez da se skida ceo motor ... i sta ga stanjuju iz verzije u verziju koji moj ... pa nije to bajs da mu treba sto tanji ... 

Juce sam bas geldao sa m43 motora iz e36 ... lancuga debela ... na e46 je vec tanji ...  

Link to post
Share on other sites

Merenje lanca je jednostavno, a alat jos jednostavniji, ko se bavi biciklizmom zna :D isto su mogli uraditi i za auto, kad se vec skida poklopac ventila da se izmeri istegnutost, bar kod modela sa lancem napred jer je pristupacnije ali elem carka je u zaradi...

Link to post
Share on other sites

Brate, na 150.000km zameni lanac i to se zna. Ko nece, neka ceka pa sta bude, kakvi senzori sad jesi normalan 🤣 A mora da se menja, da bi se pare uzele i posle prodaje auta. Sto pre budete toga svesni i prihvatili cinjenice, bice vam lakse..

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, StunterSM said:

Brate, na 150.000km zameni lanac i to se zna. Ko nece, neka ceka pa sta bude, kakvi senzori sad jesi normalan 🤣 A mora da se menja, da bi se pare uzele i posle prodaje auta. Sto pre budete toga svesni i prihvatili cinjenice, bice vam lakse..

Vidi lepi, jedno je biti svestan realnosti (sto ocigledno i jesam) a drugo je opravdavati to ;). Jasno je u kom smeru ide autoindustrija (ne samo po BMW brendu nego svi idu ka tom smeru).

Ali da je to "bolje" na duze staze ... da ga j***m ako jeste. Ako mene pitas, BMW je do sada pratio glas da su sportske masine poznate i po performansama i pouzdanosit (generalno je takva reputacija pratila sve "premium" nemacke brendove. Ta prica sa e90 pa nadalje sa lancima, pa to je za malu decu. Jedna greska koja se provukla tom brendu i onda imas gomilu likova koji to opravdavaju. A u biti je greska koju su na kraju uspeli da svale na grbacu potrosaca. U slengu poznato jos i kao "dick move" :)

Link to post
Share on other sites

Nije covece greska, zamisli da ima kais koji se menja na 150.000km. Nije to greska, smanjene su zamajne mase u kompletnom motoru, i vise nije lenj sa 177ks kao ranije sto je bio. Jedina greska je tu sto su nasi dzepovi prazni kao i drzava i plate..

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, StunterSM said:

Nije covece greska, zamisli da ima kais koji se menja na 150.000km. Nije to greska, smanjene su zamajne mase u kompletnom motoru, i vise nije lenj sa 177ks kao ranije sto je bio. Jedina greska je tu sto su nasi dzepovi prazni kao i drzava i plate..

Slozicemo se da se ne slazemo. Ako mene pitas, staviti lanac sa zadnje strane motora je znak da nije namenjen da se menja na tako cest interval. 150k nije puno kilometara (pogotovo ne na tom zapadu). 

I smanjenje zamajne mase sa tanjim lancem ... daj brate mili ... pa to ne znaci ni na bajsu gde ozbiljan vozac drzi 450w manje od 1/3 konja i PTW ratio mu je 6.5 - 7 w/kg a ne nekom BMW-u koji je 300w/kg odokativno PTW ratio. Jasno mi je da smanjis zamajac, pa cak i kolenasto vratilo da olaksas ... ali na lancu ... to je smesna prica (bar iz moje tacke gledista). Cisti inzenjerski promasaj, a verovatno i QC promasaj ;)

Link to post
Share on other sites
Just now, smg said:

Slozicemo se da se ne slazemo. Ako mene pitas, staviti lanac sa zadnje strane motora je znak da nije namenjen da se menja na tako cest interval. 150k nije puno kilometara (pogotovo ne na tom zapadu). 

I smanjenje zamajne mase sa tanjim lancem ... daj brate mili ... pa to ne znaci ni na bajsu toliko (koliko druge stvari prvo, pogon, tockovi i slicno) gde ozbiljan vozac drzi 450w manje od 1/3 konja i PTW ratio mu je 6.5 - 7 w/kg a ne nekom BMW-u koji je 300w/kg odokativno PTW ratio. Jasno mi je da smanjis zamajac, pa cak i kolenasto vratilo da olaksas ... ali na lancu ... to je smesna prica (bar iz moje tacke gledista). Cisti inzenjerski promasaj, a verovatno i QC promasaj ;)

 

Link to post
Share on other sites