Recommended Posts

Ja bas gledao cene ulja sad, bmw original ulje 5w30 je 1100 - 1300 zavisi od prodavnice, a shell je 1080 najjeftinije sto sam nasao. Uzecu original bmw da ga slikam za oglas [emoji23]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, danieldj said:

Da ali na ovaj sto si stavio postoji specifikacija bmw LL-04 a na ovaj što ja imam je nema ali sem toga je sve identično 

Ma ista su to ulja, samo su npr do nekog datuma placali odobrenja, a nakon toga ne, pa ne smeju vise d stave na ambalazu oznaku LLo4. Nema tu nista cudno. SIpaj slobodno (ako je original), prati stanje, a sl put biraj neko sa oznacenim LL odobrenjem.

 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, miksa said:

Sto u Španiji postenjacine nema dalje...? 

Cisto sumnjam da za trziste Spanije dolazi roba iz Moldavije, S.Makedonije, Albanije... Imam izuzetno pozitivna iskustva sa auto delovima iz EU, a cini mi se da je i Spanija clanica iste...?🤪😜

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, danieldj said:

Da ali na ovaj sto si stavio postoji specifikacija bmw LL-04 a na ovaj što ja imam je nema ali sem toga je sve identično 

na ovo 0-30 je OK a na 5-30 mora ima oznaku M da bi bio za BMW ,koliko vidim ti imas oznaku C3 ??  ovo je sa castrolove stranice !! 

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

Na zvanicnom sajtu FEBI stoji preporuka za BMW, cak moze da se stavi tacan model i pokaze koje ulje je preporuka za taj motor. Od par mehanicara sam cuo da su prezadovoljni kvalitetom Febi ulja a i cenom naravno

Edited by Golub
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Golub said:

Na zvanicnom sajtu FEBI stoji preporuka za BMW, cak moze da se stavi tacan model i pokaze koje ulje je preporuka za taj motor. Od par mehanicara sam cuo da su prezadovoljni kvalitetom Febi ulja a i cenom naravno

Jedno je preporuka proizvodjaca ulja,a  drugo odobrenje koje izdaje BMW za dato ulje. I Nisotec preporucuje svoje ulje za neki model,a li na pakovanjima nema BMW odobrenja (LL-01, LL-04). To su razlicite stvari.

 

Link to post
Share on other sites

Po meni ulje je ulje. 

Samo je fora koliko hoces da se otvoris za njega. Jeftinije logicno da je losije. 

Dal ima oznaku, preporuku ili sta vec bas me briga. 

Ja sam ranije sipao samo Motul u e39 i bilo je sve perfekt. Pre toga sipao Mobil u e36. 

Posle u drugu e39ku samo bmw-ovo ulje iz bmw flasice. 

Sad u X5 sipam shell kao sto mi covek preporucio.  Redovna cena 1050din i ja imam popust karticu i kosta me oko 840din/l sto je skoro 500din jeftinije od bmw-ovog ulja. Na 8l usteda je fina. Ostane za separator uljnih para ili filtere ulja i goriva... 

Link to post
Share on other sites
On 9/20/2019 at 5:25 PM, miksa said:

Po meni ulje je ulje. 

Samo je fora koliko hoces da se otvoris za njega. Jeftinije logicno da je losije. 

Dal ima oznaku, preporuku ili sta vec bas me briga. 

Ja sam ranije sipao samo Motul u e39 i bilo je sve perfekt. Pre toga sipao Mobil u e36. 

Posle u drugu e39ku samo bmw-ovo ulje iz bmw flasice. 

Sad u X5 sipam shell kao sto mi covek preporucio.  Redovna cena 1050din i ja imam popust karticu i kosta me oko 840din/l sto je skoro 500din jeftinije od bmw-ovog ulja. Na 8l usteda je fina. Ostane za separator uljnih para ili filtere ulja i goriva... 

BMW ulje skoro svugde u BgD je oko 1050 din... Al kontam da he isto u pitanju

Link to post
Share on other sites

meni ide uskoro zamjena ulja ? dosad sam sipao Castrol 5-30 i nisam imao nikakvih problema auto ne trosi ulje , posto je tesko naci castrol 5-30 sa oznakom M , mislio sam da redjem na 

Castrol 0-30 ali neznam dali je to dobro da mi ne pocne trositi ulje posto je auto preslo 300.000 ?? ovo je mnogo rijedje ? ili da uzmem BMW 5-30 ?

Link to post
Share on other sites

Sad se vratih sa Shelove pumpe u Novom Sadu, pogledao sam ponudu ulja. Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30 je 1200 dinara, a svake srede je 30% popust na litarska i četvorolitarska pakovanja.

U Siluxu to isto ulje 1552 dinara ( https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/motorna-ulja/4488242/motorno-ulje-shell-helix-ultra-ect-c3-5w30-1l )

Na Shelovoj pumpi sa popustom izađe 840 dinara.

Zbunjuje me razlika, da li je moguće da su toliko različite cene?

Tj. da li su Shellove pumpe kod nas zaista Shellove ili se samo tako zovu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dizem temu iz mrtvih, ali da se posavetujem.

imam e90 benzinku n46b20 blok 129ks u prefektnom stanju motora sa malo km.

elem do sad sam sipao bmw twinpower 5/30 ulje kupovano u ovlascenom servisu, ali posto servis radim van mesta gde zivim, a pored kuce imam servis malo ozbiljniji koji mi servisira sluzbena vozila i nije bilo problema i rekoh aj kod njega cu uradim servis da ne idem u deugo mesto i kazem mu da poruci sve filtere i da bi da sipam Shell ulje racunajuci da ce poruciti Ultra 5/30 on poruci helix hx8 5/30 koje nema ll04 odobrenje i kojem je baza drugacija. Servis radim radim na 6-10000 km svakog decembra pa koliko predjem a nikad preko 10k. Elem dali da izguram ovo ulje narednu godinu ili da menjam, sa obzirom na problematiku poznatog motora?

 

 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, zoki_doshs said:

Dizem temu iz mrtvih, ali da se posavetujem.

imam e90 benzinku n46b20 blok 129ks u prefektnom stanju motora sa malo km.

elem do sad sam sipao bmw twinpower 5/30 ulje kupovano u ovlascenom servisu, ali posto servis radim van mesta gde zivim, a pored kuce imam servis malo ozbiljniji koji mi servisira sluzbena vozila i nije bilo problema i rekoh aj kod njega cu uradim servis da ne idem u deugo mesto i kazem mu da poruci sve filtere i da bi da sipam Shell ulje racunajuci da ce poruciti Ultra 5/30 on poruci helix hx8 5/30 koje nema ll04 odobrenje i kojem je baza drugacija. Servis radim radim na 6-10000 km svakog decembra pa koliko predjem a nikad preko 10k. Elem dali da izguram ovo ulje narednu godinu ili da menjam, sa obzirom na problematiku poznatog motora?

 

 

LL4 obicno vazi za dizel modele sa DPF sistemom. Mada nije presudno.

Shell uveliko zastupa BMW-a u izboru ulja. U tog benzinca mozes i 5w40 da sipas. Mozes i jos redje, tipa 0w40. Mozes i taj 5w30.

Sipaj i nek ide zivot!

 

Link to post
Share on other sites