M57 2.5d E60 los ler, nemiran rad motora


Recommended Posts

Nemam vremena da se pozabavim ovim problemom, elem da li je neko imao slican ? klacka mi gore dole, osetim dok to radi sitne vibracije na motoru i polako pocinje da me iritira, jednog momenta sam zadrzao gas na oko 1000 rpm i pocne da ludi i da mi trese auto. neki mi pomenuse neki regulator ili dizne, mada po dijagnostici dizne su dobre a opet kazu ne moze dijag da da pravu prognozu, mora se skida, da se provere itd

Link to post
Share on other sites

Da, povezali smo dve dijagnostike i dosli do nekih zakljucaka. Prvo, @Stefan L.auto je odlican, gotovo svi parametri kako treba, par nekih sitnica sto je normalno i da kazemo da smo pronasli/otkrili moguce uzroke problema. Brat ce to ubrzo resiti, najverovatnije zacepljen DPF filter koji nije mogao da se regenerise iz razloga sto su crkli grejaci te proces nije mogao biti obavljen 😁 takodje valjalo bi proveriti usis i usisnu granu (leptire na usisnoj). 

Link to post
Share on other sites
On 10/1/2019 at 9:55 PM, ilovebigasses said:

Da, povezali smo dve dijagnostike i dosli do nekih zakljucaka. Prvo, @Stefan L.auto je odlican, gotovo svi parametri kako treba, par nekih sitnica sto je normalno i da kazemo da smo pronasli/otkrili moguce uzroke problema. Brat ce to ubrzo resiti, najverovatnije zacepljen DPF filter koji nije mogao da se regenerise iz razloga sto su crkli grejaci te proces nije mogao biti obavljen 😁 takodje valjalo bi proveriti usis i usisnu granu (leptire na usisnoj). 

Isti problem sam imao na F10 kada se upali nemiran rad i posle ugreje, smiri,  zatim mi se zacepio dpf i nemiran rad kao na snimku, ociscen dpf, zamenjen grejac na cilindru 4 i relej, opet isto posle 3000km(koliko je trebalo da se zacepi dpf ponovo usled naseg divnog goriva). Nije radio regeneraciju. Na kraju se ispostavilo da je na usisnoj grani izbijao dim, bilo cadjavo na jednom mestu, i sprzio kabl koji povezuje racunar koji kontrolise relej grejaca i auto uopste nije palio grejace. Auto, odnosno kompjuter vidi da se pale grejaci a u stvari nikada ne stigne signal do releja. Zamenjene te instalacije i evo 25 000 kasnije nijedan problem. Redovna regeneracija, DPF odlican, miran rad i na -10...  Tako da je Savina ko u Njegosa :)

Link to post
Share on other sites

VUce hvala za info. :) ovaj porucio sam crevo sto ide od EGR-a na dole posto se moje probusilo, slucajno izvalih da nemam dovoljno snage prilikom preticanja i slicno, mada sam privremeno obmotao nekom K2 bandaz trakom koja je ni za K pa sam jos uzeo izolir trake, mada dzabe, ovo kad krene da nadima ne vredi, barem imam takav utisak. Uskoro grejaci relej i da se dizne provere. Ako mi to ne vrati svu snagu onda ne znam :D  krenem da dodajem gas sve vise i vise a on ono ko da nece da ide u obrtaje, dodje na 2000 2100 i promeni brzinu, ne daje mi jednostavno da idem preko 2500.. ne racunam KIK, dakle normalna voznja normalno dodavanje gasa, 2x brzo gas nece da puni, zaprao krene da puni i polako obara obrtaje

Link to post
Share on other sites