Recommended Posts

Pozdrav,

interesuje me vase misljenje o automobilima e91 koji se na oglasima nalaze u ceni do 5000 evra.

Da li vredi gledati te modele uopste u tom cenovnom rangu ili je bolje okrenuti se ka trazenju bolje e46ce sa idejom da se ostatak novca ulozi u sta god da zetreba, posebno ako je dizel u pitanju,

a dizeli me najvise interesuju kod oba modela.

iskljucivo me interesuje e91 odnosno karavanska verzija, dok me kod e46 karavanska verzija ne interesuje vec samo limuzina, i uzimao bih i 318 motore komotno, ne mora obavezno biti 320

evo nekih primera

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15043912/bmw-320-320d

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14358792/bmw-318-20-d

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15105632/bmw-320-d-sw

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E90 za te pare ni dusmanu. Zamajac izlece iz njega, trose ulje i vodu dobra vecina skupljih a kamoli ovi, inace osetljivo auto jako a cim je ova cena jaaaaaakoooo je tesko da su filteri bili Heingst i ulje kvalitetno, Turko neki razvukao da je sam auto duzi za par cm :D Bolje narkoman u kuci od loseg bmwa jer ovaj za 4 da uzmes trebace ti jos 2000 da ga vratis u normalu. Imas relativno fin budzet ako ti nije nuzno da bude bmw mozes se okrenuti drugim kolima ako jeste onda neka e46ca ili e39ka su mama :) Pogotovo sto ja kazem iako vecina ne misli tako, E46 i E39 makar i dizeli se voze kao bmw, dok novije generacije nisu bmw tj nemaju vozne karakteristike te, samo veci ekrani i sminkica :)

Link to post
Share on other sites

hvala ti puno na odgovoru i slazem se sa ovim poslednjim sto si rekao, ovo posle su kompjuteri sve..

sto je najgore, nije uopste nuzno da bude bmw, dobio sam dete i gledamo zena i ja da zamenimo Saxa za nesto vece i komotnije, ali smo oboleli od bmw bolesti i jasno

nam je da je racionalnija kupovina neki Megan, Laguna ili Oktavija, ali uhvatilo nas da jurimo ove e46ce, mada se dvoumimo jako i dalje, staro pitanje da li uzeti stari bmw ili drugu marku mladji 4-5 godina...

Link to post
Share on other sites

To su sve polovna auta, i okvirno stara 10god i vise, po meni je najbitnije da se uklopis sa kupovinom auta i odmah ulaganje u veliki servis i jos neke sitnice koje su potrosna stvar. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Golub said:

To su sve polovna auta, i okvirno stara 10god i vise, po meni je najbitnije da se uklopis sa kupovinom auta i odmah ulaganje u veliki servis i jos neke sitnice koje su potrosna stvar. 

i ja sve vise mislim tako.. naravno jedini razlog sto sam i gledao e91 je godiste, neprekidno se u glavi vracam na to da je e46 najmladji moguci koji mogu da uzmem 2004 ili eventualno 2005 ako naleti neki i onda uvek iznova pitam samog sebe da li zaista mogu da budu dovoljno ocuvani posle tolikih godina da mogu da se mere sa nekim Meganom 2009 godiste,

i onda jednom kazem sebi da mogu, pa posle opet prebacujem u glavi da je ipak mladji auto mladji auto pa iako je daleko niza klasa...

Link to post
Share on other sites

Bmw je posle pomenutih modela prestao praviti vozacka kola preformantna sa namerom da traju. Postala je sminkica kao sto vecina auta radi, jeftiniji materijali, veci ekrani i elektronike za neki lazni osecaj luksuza. Megane nov izadje kosta 19990e E46 sa malo finijim paketom opreme je tukao po 33000-37000e iz fabrike tako da toliko o tome. Ti noviji megani i sl tasti jedino pogotovo dci. Pogledaj sebi koliko si spreman uloziti u startu u vozilo i koliko prelazis, sta ocekujes od auta i sl. Ako bar par puta ides na duzi put onda definitivno neka limuzina ili karavan hatch je gradsko auto pricao sta ko hoce :) Izbalansiraj se da finansijski ne moze da te ubije ako vrisne alnaser, alternator i par sitnica koje su normlane posle toliko godina. Novije auto je ipak pouzdanije daleko od toga. Samo se ti saberi POTREBA-ZELJA-MOGUCNOST-BUDUCI PLANOVI. :) Ipak moras sam prelomiti i ako nista provozaj i pogledaj i taj e90 i e46 i megana pa vidi sta ti najbolje lezi.

Link to post
Share on other sites

Slažem se, treba čovek da zna šta hoće, a ja to definitivno ne znam. 

Jako mi se dopada e46, barem ono malo što sam ga vozio, a sa druge strane mi treba pouzdani porodični auto, kojim bismo išli na put od nekih 250km u jednom pravcu jednom mesečno, i to e46 može da bude, nije da ne može, ali definitivno nije najracionalniji izbor za tako nešto  i nisam spomenuo, taj megan bi bio karavan verzija svakako jer heč nam ne radi posao. 

Hvala ti na mišljenju i odgovoru 🙂

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Picvajzmen said:

Slažem se, treba čovek da zna šta hoće, a ja to definitivno ne znam. 

Jako mi se dopada e46, barem ono malo što sam ga vozio, a sa druge strane mi treba pouzdani porodični auto, kojim bismo išli na put od nekih 250km u jednom pravcu jednom mesečno, i to e46 može da bude, nije da ne može, ali definitivno nije najracionalniji izbor za tako nešto  i nisam spomenuo, taj megan bi bio karavan verzija svakako jer heč nam ne radi posao.  

Hvala ti na mišljenju i odgovoru 🙂

E46 ja upalim ujutru odem na put od 450km i onda tamo ostane ugasen sat dva i vratim se nazad bez da stucne, a sa cetri migavca pored puta sam se nagledao raznih kola. Ja sam u moj ulozio 2000e samo u  mehaniku :) Tako da i stariji i noviji ako uzmes racunaj da moras sve zameniti zbog sebe cisto tako da znas. Srecna kupovina cega god i podeli sa nama :)

Link to post
Share on other sites

Ja imam e46 dizel 2.0D 110kW koji relativno dobro odrzavam (bar se nadam). Kada sam kupovao isti, malo sam ga vise i platio (4350) kada je bilo ovih za 3500 kamara. Generalno, mozda ja nisam reper za pametnu kupovinu vozila, cesto mi to u drustvu kroz "zezanciju" i napomenu (u porodici imam 19godisnjaka i 24ogodisnjaka sto se kola tice).

Ali sam se ja gonio logikom da kupim najbolje sto umem, da kupim ono sto mogu da odrzavam bez da se stresiram. Mogao sam da uzmem puno mladji bmw, mozda cak i da se otisnem u seriju 5, ali mislim da nisam pogresio.

Ja sam do skoro putovao svaki dan 150km (sada 1/5 toga, hvala Bogu). Presao koliko hoces km (vise puta u cugu i po 1k km) i da kucnem u drvo sa e46 nisam imao problema (ni sa e36 pre toga). Sve sam menjao preventivno i trudim se da servise zavrsavam na vreme.

Od pehova sam na oba auta imao alternator (ali mi ni jedan nije crkao odma, nego sam ih na prvi znak crkavanja menjao). 

E sad, za tvoju dilemu nemam sta pametno da ti kazem ... ja sam ovako odabrao i vozim teram ... zadnjih 10 godina vozim matore BMW-ove i nisam imao problema. Videcemo sta ce biti kada dodje e46 na zamenu :D.

Link to post
Share on other sites

Eto, taman sad u glavi kažem, mladje je mladje, pusti ti tvoje želje i budi racionalan, i onda mi obojica ovako odgovorite.. 😂

A usput, i žena mi navija za e46 jako.

Dosta mi ljudi iz okruženja tvrdi da im je pouzdan auto, bez obzira na godine, čak da im neko ponudi Renoa iz 2015, izabrali bi e46. 

E sad, i kod novijeg i kod starijeg auta mogu da najebem definitivno.. 

Edited by Picvajzmen
Link to post
Share on other sites

Nista ti ja nisam sugerirao :) . Ja sam ti rekao samo kako sam ja uradio :) . Plus, nisam hteo zadnje pare iz kuce da dam za kola ... to nisam nikada radio. Ali kazem ti, ja sam skroz druga krajnost kada su kola u pitanju. Jos malo pa mi bajs vredi koliko i kola :D:D:D

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, NikNS said:

E90 za te pare ni dusmanu. Zamajac izlece iz njega, trose ulje i vodu dobra vecina skupljih a kamoli ovi, inace osetljivo auto jako a cim je ova cena jaaaaaakoooo je tesko da su filteri bili Heingst i ulje kvalitetno, Turko neki razvukao da je sam auto duzi za par cm :D Bolje narkoman u kuci od loseg bmwa jer ovaj za 4 da uzmes trebace ti jos 2000 da ga vratis u normalu. 

Uzmes E90 manuleca, benzinca i Bog da te vidi. Okej, ide nesto slabije od slicne dizel verzije ali makar imas miran san.

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Elvir said:

Uzmes E90 manuleca, benzinca i Bog da te vidi. Okej, ide nesto slabije od slicne dizel verzije ali makar imas miran san.

Kažem vam, gledao sam e91, svidja mi se karavan, a i jeftiniji je koliko sam video, zato sam i pitao ovde šta mislite o tim e90cama sto su ispod 5000...

Svakako sto je bliže 5000 sve manje para mi ostaje posle za potencijalne probleme.. 

Link to post
Share on other sites

Uzmes e46 u Ok stanju i ulozis 1500e i imas auto koji ce te sluziti odlicno ;) Te starije aute mozes sam da cackas i popravljas a ove novije moras kod majstora ako nemas neki profi alat... Uzmes e46 za 3500e samo da je limarijski super, mehanika se lakse i jeftinije popravi.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Picvajzmen said:

Kažem vam, gledao sam e91, svidja mi se karavan, a i jeftiniji je koliko sam video, zato sam i pitao ovde šta mislite o tim e90cama sto su ispod 5000...

Svakako sto je bliže 5000 sve manje para mi ostaje posle za potencijalne probleme.. 

Malo ti ko moze preneti iskustva benzinca jer su to retki primerci u odnosu na dizele. Mislim da E90/91 318i tipa 2006 je solidan izbor. U pitanju je nasledjen motor iz E46 i prema iskustvima sa stranih foruma, gledas da tocis samo neka vrhunska ulja, gradacije tipa 0w40/0w30 i nema da brines. 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Elvir said:

Uzmes E90 manuleca, benzinca i Bog da te vidi. Okej, ide nesto slabije od slicne dizel verzije ali makar imas miran san.

Al bi se tu tek usrecio ... ja ne znam ni jednog da ne doliva ulje kutlacom :)

A majstora za njih ima, a poneki od tih majstora ume i da ga popravi ... cuo sam :)

Link to post
Share on other sites

Treba jednog da pogledam za vikend 😂

318d e90, 2008 godište. 

Koliko sam video i čuo, skuplji su za održavanje od e46, bez obzira na lanac i što se ne radi veliki servis, ispravite me ako nisam u pravu

A večeras sam vozio malo e39. Pregazio sam svaku ideju o Meganu njime.... 😂

Svideo mi se ozbiljno 

Edited by Picvajzmen
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Picvajzmen said:

Mozda je glupo pitanje, ali jel ima nekih informacija kako se pokazao e46 karavan, bio mi je ruznjikav ali sto ga vise gledam sve mi se vise svidja..

Extra, kao i limuzina, nepoderiv, a veoma lep vagon. Od vagona ne postoji lepsi u tom godistu medju konkurencijom.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, StunterSM said:

Znas li ti sta hoces? 🤣

Kao sto sam rekao, veze nemam 🤣

Sve bih hteo!

Bez sale sad, mislim da mi je najbolja opcija e46 kao sto su ljudi rekli gore, a karavansku verziju nisam uzimao u obzir jer sam smatrao da je ruzna, ali kada sam bolje pogledao svidja mi se, tako da dolazi u obzir veoma.

 

Link to post
Share on other sites