e36 [Dirty Diana] 320i


Recommended Posts

citajuci s e viseo e36-ci polako s poceo da se hladim za istu. Sa slika ova koju sam nasao izgleda vise nego d9 ro.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

58 minutes ago, Elvir said:

Zavisi i koji auto. Recimo Audi je tih godina puno poradio na zastiti limarije. Neretko su se mogle videti 80-tke stare po 20 i vise godina, vozenih upravo po nasim krajevima sa izuetno ocuvanom karoserijom.

Skoro sam sredjivao jednu 80ku, 1989g nigde rdje nema 🤐

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milosabs said:

citajuci s e viseo e36-ci polako s poceo da se hladim za istu. Sa slika ova koju sam nasao izgleda vise nego d9 ro.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Meni je e36 jedan od najlepsih automobila (pogotovo iz tog vremena). Ne znam zasto. To i ford capri su mi jedina dva automobila o kojima sam mastao kao tinejdzer i adolescent. Forda jos nisam kupio, a e36 imam. I dalje mi je brutalan auto. Nekako sam poistovetio BMW brend sa tim kolima i sve ostalo uporedjujem sa istim :D.

Link to post
Share on other sites

Update: Postoji velika mogucnost da se radovi otegnu do proleca a to znaci da ce se menjati ceo prednji deo auta (kosevi, grede, vezni lim, krila, hauba, vrata) i da se auto kompletno ofarba unutra i spolja a ujedno da se odradi i kompletno sve od sto je planirano oko mehanike..

Link to post
Share on other sites

Nekada sam I ja grcao kao student kada Sam sredjivao e34ku, prihodi 10000din za zivot u Bgu za mesec dana pa ti Sam izaberi da li ces jesti ili ces sredjivati auto. Svakako I dan danas ogromnu zahvalnost imam prema ljudima Iz kluba koji su mi nebrojano mnogo puta izlazili u susret. Stoga sve u svoje vreme, glavu gore I cepaj napred samo ;)

Edited by Wulelele
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Wulelele said:

Update: Postoji velika mogucnost da se radovi otegnu do proleca a to znaci da ce se menjati ceo prednji deo auta (kosevi, grede, vezni lim, krila, hauba, vrata) i da se auto kompletno ofarba unutra i spolja a ujedno da se odradi i kompletno sve od sto je planirano oko mehanike..

Ima li nesto da je bilo zdravo na njemu ? :D

47 minutes ago, Nemanja-e36 said:

Au brt sta bi ja dao da to sve mogu sam da radim... Zivotna zelja mi je da radim ovakve stvari :) Samo treba tu dosta para :P 

 

I ja bih, samo prvo nemam znanje/iskustvo limara.  :D

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Auto je unisten samo zarad ljudskog faktora...napred je bio lupan (prednja suvozaceva strana) I katastrofalno je uradjen, patos je izbusen dizalicama bio a zadnji kos Koji je zamenjen jeste posledica klizanja prethodnog vlasnika kada je felnu opalio u isecenu cevku od znaka I parkirao amortizer u gepek. 

Svakako bilo sta je bilo, sada ce auto biti vracen bukvalno u fabrickom stanje u svakom segmentu I to je to.

Link to post
Share on other sites

Kad vidim te radove, probude se u meni uznemirujuce uspomene :) 

Samo jako i izguraj to do kraja kada si zagrizao ;) 

Takodje, drugarski savet, neka ti napuni (ispere) sajtne sa voskom. Ja vec par godina nemam problem posle toga.

Edited by smg
Link to post
Share on other sites

Update: Menjace se kompretna prednjica auta sa krilima i veznim limom , ujedno ce i motorni prostor biti sredjen kompletno ali ostatak auta ce morati da saceka farbanje jer bi radovi prelaze visinu cene samog auta :) Stoga bice saren neko vreme :D

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Wulelele said:

Jbg poslednji voz sam uhvatio da mu spasem skoljku :) Da je ostao ovako jos god, dve...to bi bilo to :)

 

Druze taj limar ako ovo uspe da iskrpi na prolece a da ne popizdi, u dupe da ga ljubis! 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...