Problemi sa 116i i dijagnostika


Recommended Posts

Pre par dana sam kupio 2005 116i (motor: N45B16A) 145000km, ali prilikom testiranja nisam primetio neke stvari, koje me sad plase i izgleda da cu morati za popravku istih da dam vise nego sto sam platio auto.

Prvi problem, mozda i najveci kojeg nisam primetio je da kad vozim na autoputu nekih 3000 obrtaja povremeno, se cuje lupanje iz motora, lupanje poput lose ustelovanih ventila, cuje se par sekundi i prestane. Jel moguce da je lanac otisao? Jel mogu nekako da dijagnostikujem da li je lanac ili samo zatezac? Jel moze zatezac da se proveri da li dobro radi posao?

 

Drugi problem je, desava se nekad da auto stucne, obicno na nizim obrtajima i kad se to desi, jako zadimi (beo dim). Svecice, bobine?

 

I treci problem je da mi ne radi grejanje/hladjenje. Radi, duva vruc vazduh ka soferci i to je to. Ne mogu da promenim da duva ka meni ili da duva u noge. U pitanju je manuelna klima. Takodje ne radi grejanje sedista. Na netu sam nasao da moze da bude final stage unit ili aku, ali meni ne lici na fsu jer ja mogu da kontrolisem jacinu duvanja ali ne i poziciju. Prethodni vlasnik je zamenio akumulator, a ja merio voltazu (12.4V). Jel mozda ima neko ideju sta moze da mu bude?

 

Auto je prilikom kupovine imao upaljenu check engine lampicu, nije da nije bio bez greske, ali nisam primetio ni jedan od ovih problema a testirao sam auto sigurno dobrih 20tak min. Problemi, sem treceg se desavaju periodicno, prodje dan da nema nikakvih problema i radi kao leptir, dok ima dana da me bas nervira. Ja sam cistio vanos solenoide i greska se ugasila. Hteo sam da teram kod majstora, ali ovde gde zivim, samo dijagnostika me kosta 150eu. U bmw servisu su mi rekli da zamena lanca kosta 1900eu i plus dijagnostika a ja platio auto 3000eu :(

Edited by zeljko85
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odakle si?

Kao i mnogo puta do sada ovako napamet ne vredi, mora na krstenu dijagnostiku. Ne po toj ceni naravno bar osnovno mozes i carlyjem skontati a kamoli ostale stvari koje te muce, beli dim svakako je los i sve sto si naveo ali da te ne plasimo prvo odradi ovo pa nam javi sta se desava. Za te pare kupis motor kompletan sa agregatima i ubacis drugi motor komplet tako da ne brini o popravci. Prvo treba videti sta je tacno.

Link to post
Share on other sites

Imam drugara u Stavangeru pa je pitanje dal ti vredi ici do tamo da proveris auto. Po norveskom onaj ko tij e prodao auto placa popravku kad ti crkne nesto na njemu, tvoje osiguranje mu to naplati jer se vidi da kvar nije novonastali.

Link to post
Share on other sites

Tesko da se isplati putovati do Stavangera, ima sigurno 4/5h voznje, u tom slucaju isplati se platiti majstoru dijagnostiku. U svakom slucaju, hvala na predlogu :) 

Mozda, ako kupis auto od dilera/auto-kuce, onda je to kao sto kazes (u vecini slucajeva), ali ako kupis auto od fizickog lica onda si se moli bogu da je sve ok sa autom. Ti sad pogadjaj od koga sam ja kupio auto :D 

Nije da sam sitnicar (nije mi bas situacija da dajem 60eu za pro verziju - krupna zena, sitna deca), ali ima li nekih izvora gde moze da se nadje Carly za dz?

Link to post
Share on other sites

I od fizickog lica kad kupujes ista je stvar takav je sistem, mora u kupoprodajnom ugovoru bas da stoji da je na tvoju odgovornost al tako niko ne kupuje kola. I ta kola budu na oglasima vecno. Mozes ti uzeti bilo koju da ti bar nesto ocita da znas bolje i to nego voziti auto pa napraviti stetu od 1000e i vise. Tamo recimo pumpe crkavaju non stop jer je gorivo kvalitetno i suvo pa zariba pumpa drugaru je na f20 2013 god zveknula pumpa visokog pritiska zbog toga. :) Pregledaj ti dobro ugovor pod kojim si uzeo kola.

Link to post
Share on other sites

@NikNS@ilovebigasses

Gledao sam, oci mi ostase na ugovoru, ali ne vredi. Stoji da uzimam u stanju kakva jesu. To je to, zarobio sam se kao niko, bas kad mi nije trebalo. Pupujem po 120km dnevno (kuca-posao-posao-kuca). Klinac mali ide u vrtic, zena radi. dok ih se razvezem ubijem 150km dnevno. Evo sad mi se prevrce zeludac, kakav sam som ispao

Link to post
Share on other sites

To je jako retko da neko proda tako auto i to verovatno nisi znao boze moj, mozda nije nesto strasno nego zapusen egr ventil ili slicno. Al znam da je u norveskoj takav sistem i dosta sam upucen pa ti mogu pomoci ali steta sto te on nije uputio na tu stavku na ugovoru pogotovo ako je Norvezanin. Sve te razumem drugar je gore sa devojkom i znam koje je krpljenje kraja sa krajem u pocetku, eno on je uzeo Passat B7 1.6tdi ko sat radi a smesno ga platio malo vise nego ti ovo, tako da ne bi trebalo da je bas neka velika havarija. Uzmi inpu pa iscitaj i daj slike da vidimo sta i kako.

Link to post
Share on other sites

Nije frka oko instalacije, znam stavku ili dve oko kompjutera (master informacionih tehnologija) nego onaj bmw scanner, jel to ono sa linka ili je software?  Ako je ono sa linka jel treba i onaj k+d can kabl i bmw scanner ili je dovoljno samo jedan od ta dva?

Link to post
Share on other sites

Za pocetak hocu da iscitam greske i da pokusam da registrujem bateriju i vidim da li ce to resiti problem sa grejanjem, u sustini sve sam opisao u prvom postu. Ljudi su rekli odradi dijagnostiku pa da vidimo dalje. Dakle samo zelim da dijagnostikujem kvarove/greske

Edited by zeljko85
Link to post
Share on other sites