Problemi sa 116i i dijagnostika


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neozbiljan je [emoji1787]
Kasno si mi rekao, dobio sam otkaz sa posla jer sam ukrao kabl od štampača i sad mi žena i dete nemaju šta da jedu pa ću se i razvesti, nadam se da te grize savest što zajebavaš glupe i neke i uništavaš im živote

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Neko, neki predlog kako, šta da gledam?

Ovo grejanje mi je trenutno prioritet. Prefledao sam sve osigurače, čitavi su. Pregledao žice, deluju ok, registrovao bateriju... nemam vise ideja sta da gledam. Čudne mi ove temperature (footwell temp -50c, ventilation temp -43c), jel moguce da je neki senzor rikavela pa bacio ihkr modul u limp mode?

Kad udjem u ihkr modul mogu da ocitam ugao pozicije duvanja, ali pozicija se ne menja

Edited by zeljko85
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Picvajzmen said:

Kasno si mi rekao, dobio sam otkaz sa posla jer sam ukrao kabl od štampača i sad mi žena i dete nemaju šta da jedu pa ću se i razvesti, nadam se da te grize savest što zajebavaš glupe i neke i uništavaš im živote

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Vidi KABAL pase u interfejs, znaci sam kabal, parce kabla. Koristi kabal za stampace, digitalne foto aparate i slicno. Usb AB

Link to post
Share on other sites

Cim se gadja takvim vrednostima senzori su rikavela.. Tipa ja kad sam otkinuo podkrilo gde je smesten senzor spoljne temperature pokazuje -40 stepeni tako da klasican simptom, mada probaj da sad kad si iskodirao akumulator izvadis ostavis celu noc bez akumulatora da svaki modul ostane bez struje i sutra vratis pa od samog tog praznjenja i dobijanja struje vrati sam sebe u normalu, ali sanse su male. :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Update - ako nekog upste zanima :)

Imao sam do sad 7,8 bmw-a ali ovakvo smece nikad u zivotu. Ako se neko ikad odluci da kupi 116i sa n45 motorom, nek mu je bog u pomoci ili sam ja neverovatan baksuz. 

Sto se tice grejanja, nisam uspeo da ustanovim kvar, jos uvek. Zamenio sam kontrolni panel => nista, ispitao step motore => nista, ostaje mi da probam da zamenim FSU (mada sumnjam da je to, jer ventilator radi normalno, grejanje radi, mogu da kontrolisem jacinu duvanja i nemam problema sa akumulatorom), i da probam da nabavim malo bolji multimetar ili probnu lampu da testiram LIN-BUS ka steperima.

Vanos, nisam nista dirao, i dalje se cuje kako se cuje i to ne mogu nista da diram dok ne skupim malo para, pa cu da probam da resavam problem kad dodje vreme. 

I dalje dimi i gotovo sam 100% siguran da je zbog pcv membrane ili creva do usisne grane. Pre nego sto sam skidao membranu nisam mogao da otvorim cep na poklopcu ventila koliki je vakum bio, sad kad sam skinuo, ocistio vise nema tog vakuma, ali kad otvorim cep zadimi kao parna lokomotiva, ne vidi se od dima.

Jel postoji neko resenje da se blokira pcv ventil znam da nije optimalno resenje ali vise mi je muka auta, hocu da probam da ga sredim maksimalno koliko je u mojoj moci i da ga prodam?

 

edit: Zaboravio sam da dodam, od kako ga imam, upalila se lampica za ABS od kako mi je vulkanizer zamenio gume, auto trokira dok ne upali gresku na bordu i ventilator na radijatoru je prestao da radi

Edited by zeljko85
Link to post
Share on other sites

Mene vec nervira a tvoj je auto, jel moguce da je takav feler....

Iskreno znajuci cene popravki gore, naci nekog naseg mehanicara pa sa njim videti sta i kako jer to na tom autu nisu cista posla....

Pogotovo sto kazes da se nije zaustavio na tome nego i jos stvari odlazi...

Link to post
Share on other sites

Ne vredi matori, bio sam kod par njih, jedan nece da ima posla sa BMW-ima, drugi nema vremena da trazi gremline i treci radi samo za sebe(preprodavac) tako da sam izvisio za majstora. Bio sam i kod par lokalnih majstora ali stvarno nemam para za njih (najbolje sto sam nasao je: dijagnostika i zamena lanca - 1100eu i sam je rekao da je pitanje koliko ce to stvari da resi na autu :( ). 

Link to post
Share on other sites

Ma sve znam, drugar mi je u Oslu, a imam jednog u Stavangeru, sve je skupo da je ludilo. A pitanje da li ga kao takvog mozes dovuci do Srbije pa za manje kesa to resiti. U svakom slucaju prodaja mu ne gine... Bar bih ja tako

Link to post
Share on other sites

Uzas, greini :( Ovamo ima dobrih majatora za krseve od BMW, mozda bi i pronaali gremline.

Kakav bre lanac, lanac na ovim kolima nije sigurno, to je maltene vecno.

 

To s ABS je moguce da je pocupao greskom ABS kabl.

 

Ja na mom kecu 118D 2006, za godinu i kusur dana srecom ni jednu jedinu gresku elektronike...

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Ne znam sta je, proveravao sam, sve stoji na mestu. Nigde se ne primecuje da je bilo sta zapinjalo tako da je verovatno slucajnost da se to bas sad desi. Mene sad interesuje da li je senzor ili je onaj abs prsten jer obicno kad upalim auto nema greske i u toku lagane voznje krene da torkira, cuje se abs kako radi i ukljucuje se kontrola proklizavanja. Tek kad izadjem na otvoren put on da gresku i tad vise ne seca ni nista. Sad da li je senzor ili prsten, pitanje

 

@dredger

Pa bre sta da ti kazem, ljudi tamo, ljudi ovde, svuda ima djubradi. Mada je i moja greska sto nisam citao ugovor, pise da kupjem auto u stanju kakvom stoji i jbga

Edited by zeljko85
odg za dredger
Link to post
Share on other sites