Kupovina f10/f30


Recommended Posts

Dosao sam u mogucnost da sebi priustim auto do 15-16 hiljada eur te se kao veliki ljubitelj Bmw-a dvoumim izmedju ova dva modela. U sustini koliko gledam oglase cene ova dva modela su prilicno negde slicne. Za novac koji trazim nalazim 2010-11/12 f10-ke sa odlicnom opremom dok kod f30-ke za taj novac u glavnom oprema nije ni blizu ali su novije za godinu ili dve. Razumem da je f30 noviji model tacnije ima ovaj noviji dizajn sa tablet ekranom i da je zbog toga cena slicna izmedju njih ali i dalje me zanima sta su prednosti sta mane kod pomenuta dva modela kao i razlike (sta dobijam sta gubim kod drugog). Gledam samo limuzine 320d/520d sa automatskim menjacem i voleo bih da cujem sve prednosti i mane za oba modela ako je iko vozio/vozi poznaje i slicno... hvala svima na pomoci i nadam se da ce se na forumu uskoro naci jos jedan lep bmw :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskljuchivo gledaj datum proizvodnje za F10 od marta 2011 i novije, jer je do tada veliki problem bio lanac na tom N47 motoru.  F10 je ipak veca klasa od F30, ja se ne bi dvoumio izmedju njih.

Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu savet dati da ako pored tih 15 nemas jos 5 soma, 2 da ulozis, 3 za kvarove, ne razmisljas o f10. Da bi sredio e90 ti treba 1300+ u startu za lanac i ostalo. Menjac ako ode racunaj 2 soma reparacija. A ti kupujes 8 godina staru peticu koja je zgazila u najboljem slucaju 200k km.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, somi92 said:

Ja ti mogu savet dati da ako pored tih 15 nemas jos 5 soma, 2 da ulozis, 3 za kvarove, ne razmisljas o f10. Da bi sredio e90 ti treba 1300+ u startu za lanac i ostalo. Menjac ako ode racunaj 2 soma reparacija. A ti kupujes 8 godina staru peticu koja je zgazila u najboljem slucaju 200k km.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Pa imam, ali se nadam da necu morati toliko da ulozim. U bivsi e90 sam ulozio preko 2500eur i idalje nije bilo sve kako treba tako da sam svestan ulaganja koja me cekaju u slucaju loseg primerka ili manjka srece sa kvarovima. Pre toga sam imao e46 na kojem sam uradio 1 veliki i 2 mala servisa za 3 godine vlasnistva bez ikakvih dodatnih troskova. Uglavno sto gledam je da su automobili kupljeni kod nas i odrzavani u ovlascenom servisu, znaci neku km od 140-180 000 km. Planiram naravno da detaljno pregledam auto kod majstora pre kupovine po cenu da ga ne uzmem budem li se primetilo bilo sta ozbilnije od ulaganja. Bas iz tog razloga u opciji mi je i f30 pa zato i pitam ovde, koliko bi me f30 izasao jeftinije na duze staze, posto mi velicina auta ne igra veliku ulogu.

Link to post
Share on other sites

Ja stvarno nzn ljudi cime se vi drogirate sa ovim ulaganjima i kakve leseve gledate. Druze ja vozim f10 2011god.automatik 520d  Kupio sam auto i na njemu nista sem malog servisa nije bilo da se radi, prethodni vlasnik radio servis menjaca i to je to. Je...m ti taj f10 u koji imas da ulozis 5 soma a platis ga 15.

Link to post
Share on other sites

Imam F30 320d 2017-to a dobar drug fura F10 525d 2013-to, prešao sada već dobrano preko 250k. Kupio ga je pre dve-tri godine sa oko 180k na satu, od prvog i jedinog vlasnika koji je tu kilometražu prešao pretežno po autobahn-u i redovno održavao auto u ovlašćenim servisima. Nikakvih većih kvarova imao nije do sada, samo redovno odrržavanje. 

Iako je oprema kod mene u novijoj trojci bolja (koža, velika tablet touch navigacija, M-paket, itd), ali neki opšti utisak luksuza u vožnji, izolacija buke, osećaj prostranosti itd je ipak nešto bolji kod njega. Sa druge strane, 3-ka je barem 100-nak kg lakša pa daje nešto jači osećaj sportske vožnje naročito na krivudavom putu, a u petici se voziš nekako ušuškanije.

Ako imaš dovoljno para za peticu a voliš luksuz više nego samo bedž i performanse, onda petica. 

Javljaj kako ide potraga... treba strpljenja i ne zaletati se, naročito ne za neke neptrebne delove opreme, npr soft-close vrata (nema na trojci ali postoji na bolje opremljenim peticama) itd, koji kasnije samo povelike probleme mogu da naprave a osim početnog oduševljenja ničemu ne služe.

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, BorisNs96 said:

Sta mislite o ova dva modela? Deluju mi poprilicno dobro

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sale-Sombor said:

Za 15 000e ja ne bi sigurno kupio auto kod nas na tako nekom auto placu ili od nekog nepoznatog uvoznika. 

Takav auto bi kupio ili od proverenog vlasnika ili nekoga koga dobro poznajes da ti doveze auto od preko. 

Gledam da su u pitanju fizicka lica, vozila kupljena nova u srb i slicno, planiram da platim preged auta u radulovicu/delti pre kupovine. Ne znam koliko mi se isplati sa trazenjem, uvozom i svim peripetijama sto se tice inostranstva a da sam opet siguran da je auto top nema pravila..

Link to post
Share on other sites

Ja bih za taj novac pre uzeo trojku, vise mi je momacki auto, petica je dosta ozbiljnija, gledao bi da trojka bude sa nekom prihvatljivom kilometrazom (tipa cca 100.000km) i da je sve proverljivo. kolega sa foruma pod imenom Delija je najavio prodaju svoje trojke pa stupi sa njim u kontakt mislim da bolji auto tesko mozes naci.

Evo jednog predloga za peticu ako je sve kao sto pise u oglasu i naravno najbitnije ako te ne boli da platis 1.000eur registraciju

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14924351/bmw-528-528i

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Sigtran said:

Ako imaš dovoljno para za peticu a voliš luksuz više nego samo bedž i performanse, onda petica. 

A ako volis da vozis auto, a ne da on vozi tebe - onda 3-jka.

Da je tako jednostavno, svi bi vozili 5-ice.

Razlika u ceni novog dobro opremljenog primerka (oba sa istom opremom) je smesna. 6-7% max.

Link to post
Share on other sites

Ja u f30 seo, ne mogu ledja da mi onako upadnu u sediste kako valja. U f10 sedim kao gospodin. Znam da ima vise modela sedista. Serija 5 je prava stvar. U stvari sedmica je prava stvar, razlika izmedju 5 i 7 je ista kao izmedju 3 i 5. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Golub said:

Ja bih za taj novac pre uzeo trojku, vise mi je momacki auto, petica je dosta ozbiljnija, gledao bi da trojka bude sa nekom prihvatljivom kilometrazom (tipa cca 100.000km) i da je sve proverljivo. kolega sa foruma pod imenom Delija je najavio prodaju svoje trojke pa stupi sa njim u kontakt mislim da bolji auto tesko mozes naci.

Evo jednog predloga za peticu ako je sve kao sto pise u oglasu i naravno najbitnije ako te ne boli da platis 1.000eur registraciju

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14924351/bmw-528-528i

Pogledaj keder vrata, na ovoj km nmze tako da se pocepa.

Link to post
Share on other sites
On 10/11/2019 at 12:51 PM, Delija said:

A ako volis da vozis auto, a ne da on vozi tebe - onda 3-jka.

Da je tako jednostavno, svi bi vozili 5-ice.

Tako nekako, 3-ka je definitivno više "drivers car" od 5-tice, naročito sa istim (2.0d) motorom.  5-ticu ću kad budem bio 50+... Naravno ako ne skupim pare za 911 :)

 

Link to post
Share on other sites

Imam u ponudi f30, solidna oprema, xenon, velika nav ali me nervira sto nije dvozonska klima i obicna su stof sedista. Auto je presao pravih 174 000 2.0 184 ks automatik 2014godiste. 2 seta guma i felni covek trazi 16 500eur. Nema ga na oglasima razmislja se da li da proda. E sad vredili to te pare i na sta treba da najvise da obratim paznju?

Link to post
Share on other sites
On 10/12/2019 at 6:57 PM, BorisNs96 said:

Imam u ponudi f30, solidna oprema, xenon, velika nav ali me nervira sto nije dvozonska klima i obicna su stof sedista. Auto je presao pravih 174 000 2.0 184 ks automatik 2014godiste. 2 seta guma i felni covek trazi 16 500eur. Nema ga na oglasima razmislja se da li da proda. E sad vredili to te pare i na sta treba da najvise da obratim paznju?

Bio danas da provozam auto, ide odlicno, menjac je precizan. Takodje je bio kod majstora na detaljnom pregledu jedino sto je zamerka su prednji diskovi koji su za zamenu ostalo sve navodno u super stanju. Dijagnostika ne prijavljuje nikakav problem. Jedino sto mi se ne svidja je ta oprema, sedista su mi bas neudobna i nikako mi ne idu uz ovu klasu automobila. Klimu bi jos mogao i da smislim, alo mi je cena malo prejaka za tu opremu. Jako sam u dilemi sta da radim, ali sam siguran da hocu jos minimalno 2 auta da pogledam pre kupovine.

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Desmo said:

Ako kupujes bmw jer volis bmw i imas pare, kupi ga sa 6 cilindra


Petica 2L dizel automatik 👎👎👎

Da nam je drzava normalna ne bih gledao auto ispod 3000 kubika ali posto je registracija van svake pameti i posto pored ovog auta imam jos 2 registracije u kuci nemam taj luksuz da gledam auto preko 2000 kubika..

Link to post
Share on other sites