Kupovina f10/f30


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polovan sestak u Srb. ima li sta gluplje? Ja sam sa 530xd e60 lci presao na f10 520d. Prvo sestak mi ovde nista nije znacio sem malo osmeha kad potopis gas. Vozio po ocajnim putevima koji nisu bezbedni, 115000din davao za registraciju, servisi... itd.... Niko mi od ljubitelja nije prisao i rekao ''svaka cast'' 

Ovde bre ljudi koji ne voze bmw ili su imali samo jedan u zivotu daju savete i bore se da njihova rec bude zadnja dok ovi koji nesto znaju samo citaju postove i nmg da dodju do komentara jer ih uhvati muka kad procitaju sta se pise. 

Npr. 20 ljudi komentarise odrzavanje i ulaganja u f10 i f30 a trojica vozili i jedan stajao pored jednog dok je bio u servisu.

Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, djukicc said:

Polovan sestak u Srb. ima li sta gluplje? Ja sam sa 530xd e60 lci presao na f10 520d. Prvo sestak mi ovde nista nije znacio sem malo osmeha kad potopis gas. Vozio po ocajnim putevima koji nisu bezbedni, 115000din davao za registraciju, servisi... itd.... Niko mi od ljubitelja nije prisao i rekao ''svaka cast'' 

Ovde bre ljudi koji ne voze bmw ili su imali samo jedan u zivotu daju savete i bore se da njihova rec bude zadnja dok ovi koji nesto znaju samo citaju postove i nmg da dodju do komentara jer ih uhvati muka kad procitaju sta se pise. 

Npr. 20 ljudi komentarise odrzavanje i ulaganja u f10 i f30 a trojica vozili i jedan stajao pored jednog dok je bio u servisu.

Upravo tako. Imao F10 520D 5 godina i prodao ga, ali me sramota ovdje dati savjet jer svi bolje od mene znaju kakav je to auto :)

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, dredger said:

Na forumu priznajemo samo predstavljena vozila. To imao sam, prodao sam, to ne pije vode. 

Predstavljen je svaki moj auto bio, ako ciljash na mene.

Link to post
Share on other sites

I ja sam predstavio. A ako treba predstavicu i ove sto sam imao pa prodao posto za svakog imam slike pa cak slike i saobracajne na moje ime. Mozda to treba i uvesti kao uslov da se komentarise neka tema. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da se javim! I dalje nisam kupio auto. Iskreno trenutno sam blizi f30 jer mi se vise uklapa u budzet po kriteriumima koje trazim. Bila je jedna koju sam umalo kupio, medjutim pri detaljnoj proveri auta ustanovljeno je da je km vracena za  preko 50 000 km, auto je imao 150 na satu sve sa navodnom servisnom istorijom a zapravo nakon pretrage pronadjen je podatak da je uradjeni servis u Austriji bio na 180 000 km tacno pre godinu dana.  Znaci za tih godinu dana mogao je preci i dodatnih 50 000 tako da je procena da je skinuto sigurno 50-60 k km... Kada je prodavac to uvideo dobio sam odgovor ''Pa sta, svi to rade'' sto mi je strasno.😂

Drugi auto koji sam gledao isposavilo se da mu je dpf - katalizator totalno ne ispravan. Sto i nije bilo cudno jer je auspuh bio crn, zbog cega sam trazio detaljnu proveru tih komponenti a zanimljivo je da auto nije prijavljivao ni jednu gresku pri test voznji.

Imam sluzbeni auto pa mi nije hitna kupovina i bas cekam pravi auto da naidje, ako imate neke predloge saljite linkove ovde...

Link to post
Share on other sites

Nije baš lako naći 5-6 godina star BMW a da je skorz korektan - da je originalne i normalne kilometraže (tipa do 25k godišnje maksimalno) redovno održavan sa punom i proverivom servisnom istorijom, da je imao jednog, evenutalno dva vlasnika, da nije bio udaran, da mu zaista ništa ne fali itd... Tako da gledaj, čekaj i budi brz da odeš i vidiš kada se nešto novo zanimljivo pojavi na oglasima, jer dobri brzo odu...

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Moze se naci, ali to kosta, kao i sve... Svi bi mi da vozimo dobra kola, sa dostaa opreme, ali da bude dzabaka.. kad pogledsm nase oglase i uporedm ih sa Nemackim, kod nas kola jeftinija..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To je vec ok cena za dobar primerak, ali ovi nasi sto prodaju za 13, 14.000e 320d aut, velika navi, koza, mogu misliti koliko su presli. Ja sam bratu nasao skoro 318d 12/2014, 135.000km pravih, manual, halogenke, mala navi, koza, izasao ga skoro 13.000 na tablice

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sve se slazem, jako mi je tesko da nadjem auto po mom ukusu, jednostavno ne mogu da nadjem nista da valja. Razmatram i opciju da gledam preko da mi neko doveze ali i to je isto lutrija jer kupujem auto preko slikao ovde bar mogu da vidim, provozam odvezem kod majstora... ne znam nisam pametan.

Link to post
Share on other sites

Da li postoji neki sajt gde preko Vina moze da se vidi neka procenjena kilometraza vozila na isti nacin kao sto rade ovi sajtovi gde naplacuju po 10-15eur za tu uslugu. Secam se da pre par godina postojao je neki sajt koji je radio besplatno.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, BorisNs96 said:

Da li postoji neki sajt gde preko Vina moze da se vidi neka procenjena kilometraza vozila na isti nacin kao sto rade ovi sajtovi gde naplacuju po 10-15eur za tu uslugu. Secam se da pre par godina postojao je neki sajt koji je radio besplatno.

Shta ti znachi procjenjena kilometrazha? Ako zhelish prave zapise iz ovlashtenih servisa, ne postoji besplatno , vec to su ti koje si pomenuo za 10-15E. U takvom reportu koji platish, vidjecesh pravu ochitane kilometrazhu svaki put kad je taj auto bio u ovlashtenom servisu. Po tome mozhesh zakljuchiti koliko ima sada otprilike pravih km.  Ako je prije postojao koji je radio besplatno to, vishe ne postoji. Sada besplatno mozhesh da dobijesh samo za zadati VIN koju opremu je imao kad je izashao iz fabrike, kad je proizveden, i slichno.

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, mzex said:

Shta ti znachi procjenjena kilometrazha? Ako zhelish prave zapise iz ovlashtenih servisa, ne postoji besplatno , vec to su ti koje si pomenuo za 10-15E. U takvom reportu koji platish, vidjecesh pravu ochitane kilometrazhu svaki put kad je taj auto bio u ovlashtenom servisu. Po tome mozhesh zakljuchiti koliko ima sada otprilike pravih km.  Ako je prije postojao koji je radio besplatno to, vishe ne postoji. Sada besplatno mozhesh da dobijesh samo za zadati VIN koju opremu je imao kad je izashao iz fabrike, kad je proizveden, i slichno.

Bas na to sam mislio, hvala na informaciji. To za opremu znam naravno, ovaj sajt je bio negde ali izgleda je logicno ugasen jer sto ne bi i oni naplatili.

Link to post
Share on other sites