Hladan start vibracije


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, jutros sam primjetio prilično snažne vibracije motora kada sam ga upalio jutros jer je jutarnja temperatura malo pala na nekih 12-13 stepeni ali opet ne tako ledeno da utiče baš tako na auto i nakon par minuta sve se smiri i motor skoro nečujno radi. Dosad je sve sa autom bilo ok jedinu grešku koju je dijagnostika prijavljivala je grijač u 6.cilindru ali opet mislim da bi to uticalo na samo paljenje ne na sam rad motora. 

Link to post
Share on other sites

Utiche definitivno, grijachi rade josh neko vrijeme nakon starta motora, da ga zagriju brzhe.

To shto ti opisujesh je tipichan simptom grijacha, kad je hladno, trese se, i tek nakon recimo pola minute se stabilizuje.

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Nije sada temperatura da bi se grejaci pokazali.. proveri dizne bar na dijagnostici

Auto je bio prije mjesec dana kod majstora i jedino što je bilo na dijagnostici je taj 1 grijač 

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, danieldj said:

Auto je bio prije mjesec dana kod majstora i jedino što je bilo na dijagnostici je taj 1 grijač 

Promeni grejac, neka proveri relej da li baca struju ka grejacima, moze i to da bude. Imao sam problem sa tim na istom autu. Na kraju je bila instalacija od kompjutera ka releju, odnosno relej nije dobijao struju i samim tim nije palio grejace. Manifestovalo se kao podrhtavanje prvih 20sek kada se upali auto dok malo ne ugreje. 

Link to post
Share on other sites

Izgleda je na kraju EGR i ovaj majstor je naprskao neki sprej za čišćenje egr i dao mi neki aditiv WYNN'S da sipam u pun rezervoar goriva i kako to nikad nisam koristio a baš i nemam prevelikog povjerenja u ove španske majstore da li je neko to radio možda i kakva su vam iskustva, po internetu ljudi generalno nemaju ni pozitivna ni negativna iskustva. Što se auta tiče on ne pali nikakve lampice ide kao metak i uvijek sam mu sipao skuplju verziju dizela

Link to post
Share on other sites