Picvajzmen

E46 318d, 116ks, 2003. Limuzina

Recommended Posts

Došao sam do automobila koji je već predstavljan od drugog člana na forumu i sjajno održavan sa njegove strane. Neko vreme nisam ni hteo da ga predstavljam zbog toga baš, jer predstavljam auto koji je neko drugi jako lepo sredio i uložio u njega i sredstava i volje i ljubavi.

Sve u svemu, za sada sam na njemu odradio mali servis, zamenio desnu viljušku, španer klime i pk kaiš klime i glavni pk kaiš. Sipano je Mobil 10w40 ulje.

Nismo, kolega sa foruma ga je pazio i odlično održavao pa ću se potruditi da nastavim barem približno tako dokle god je kod mene, uz to što daleko manje znam i razumem se u mehaniku i sve oko kola, od njega.

Za sada, potrošnja na otvorenom 5,9l od čepa do čepa, a u gradu ću ovih dana proveriti takođe od čepa do čepa metodom, ali na bordu uglavnom stoji 9,4 prosečna..

Stavio sam mu i M ventile na točkove, veoma važna stavka 339754a6370dcbc83f25f2e36d88b1ac.jpg344fd5e7e254418891393f87078712f1.jpgc3996c7ebeb3703101a2e554265bd252.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Neka je sa srecom, drago mi je da je auto kod pravog entuzijaste i ljubitelja.

Sto se tice odrzavanja, stvarno nisam stedeo i imao je izvanredan tretman🙂, nadam se i da ga je momak koji ga je kupio od mene, pa tebi prodao, isto tako pazio.

Sve najbolje, pun gas!

Lep prevoz, ako si raspolozen da prodas te 18ke javljaj
Iskreno, razmišljao sam o tome zbog naših puteva i vožnje po gradu i ležećih koji niču svuda obeleženi i neobeleženi, mada bi me duša bolela da ih prodam, a i originalni vlasnik bi mi verovatno jako zamerio

Inače, posle menjanja viljuške mi se upalila lampica za DSC i žuta za ručnu kočnicu što sam rešio centriranjem trapa (1600din) .

10w40 nikako nije ulje za taj motor.....narocito pred zimu.
Nisi prvi koji mi to kaže. Sipano je na sugestiju majstora

Sipam u moj 5w40 na predlog majstora već tri god i sve ok. Proveri to za ulje, samo održavaj i uživaj :)

Otvoreno, deo autoputem, deo magistralni putevi, oko 5,9 l, a u Beogradu sam izmerio 8,3 ali sam sasvim slučajno izbegao neke ozbiljnije gužve u tih stotinak km kad sam merio. Kad kažem ozbiljnije misim na one zastoje kompletne koji su svakodnevni u poslednje vreme.
Verovatno da može niže da se spusti to, navikavam se još na ovakav auto

Ljudi, odlepila mi se lajsna iznad vrata zadnjih što ide, čime da je zalepim nazad jel ima neko ideju?