E46 318d, 116ks, 2003. Limuzina


Recommended Posts

Došao sam do automobila koji je već predstavljan od drugog člana na forumu i sjajno održavan sa njegove strane. Neko vreme nisam ni hteo da ga predstavljam zbog toga baš, jer predstavljam auto koji je neko drugi jako lepo sredio i uložio u njega i sredstava i volje i ljubavi.

 

Sve u svemu, za sada sam na njemu odradio mali servis, zamenio desnu viljušku, španer klime i pk kaiš klime i glavni pk kaiš. Sipano je Mobil 10w40 ulje.

Nismo, kolega sa foruma ga je pazio i odlično održavao pa ću se potruditi da nastavim barem približno tako dokle god je kod mene, uz to što daleko manje znam i razumem se u mehaniku i sve oko kola, od njega.

 

Za sada, potrošnja na otvorenom 5,9l od čepa do čepa, a u gradu ću ovih dana proveriti takođe od čepa do čepa metodom, ali na bordu uglavnom stoji 9,4 prosečna..

 

Stavio sam mu i M ventile na točkove, veoma važna stavka [emoji23]339754a6370dcbc83f25f2e36d88b1ac.jpg344fd5e7e254418891393f87078712f1.jpgc3996c7ebeb3703101a2e554265bd252.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom, drago mi je da je auto kod pravog entuzijaste i ljubitelja.

Sto se tice odrzavanja, stvarno nisam stedeo i imao je izvanredan tretman🙂, nadam se i da ga je momak koji ga je kupio od mene, pa tebi prodao, isto tako pazio.

Sve najbolje, pun gas!

Link to post
Share on other sites
Lep prevoz, ako si raspolozen da prodas te 18ke javljaj [emoji4]
Iskreno, razmišljao sam o tome zbog naših puteva i vožnje po gradu i ležećih koji niču svuda obeleženi i neobeleženi, mada bi me duša bolela da ih prodam, a i originalni vlasnik bi mi verovatno jako zamerio[emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Otvoreno, deo autoputem, deo magistralni putevi, oko 5,9 l, a u Beogradu sam izmerio 8,3 ali sam sasvim slučajno izbegao neke ozbiljnije gužve u tih stotinak km kad sam merio. Kad kažem ozbiljnije misim na one zastoje kompletne koji su svakodnevni u poslednje vreme.
Verovatno da može niže da se spusti to, navikavam se još na ovakav auto

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Napukla mi je cev auspuha.
Bio sam kod majstora sa idejom da mi zamene tu cev, međutim majstor vozi takođe e4y i kaže da ni na svom automobilu još nije rešio situaciju sa tim jer šta god da je probao, na kraju cev opet pukne od vibracija. Kaže može da stavi drugu cev, cena je 6000 dinara ali ne može da da nikakvu garanciju za rad jer se taj problem ponovo i ponovo vraća kod naših automobila pa onda nije baš voljan da radi to.
Uputio me je da se raspitam u drugim servisima da li je neko našao rešenje za ovaj problem pa ako ne nadjem nikoga ko daje garanciju onda će on menjati cev..
Rekao je da proverim sa Pirketom konkretno mada ne znam da li se Pirke baš bavi time, zvaću ga pa videti..
Svaki savet je dobrodošao


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Čuo sam da je možda najbolje rešenje polovan auspuh ali od 330ce isključivo, jer bi on bio trajnije rešenje.. Ali to se plašim da ću kod nas jako teško naći. Pa neki drugi predlog ako neko ima?
Na kraju da stavim i tu novu cev pa koliko izdrži.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Picvajzmen said:

Da, evo sad gledam, stvarno ima. Ko beše taj momak Mirko Fabri na kupujem prodajem, nešto mi je poznato to ime, kao da sam ga video na forumu da se spominje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Mirko je dobar lik skroz i odlican majstor... Mislim da je cak jedno vreme i bio na forumu. 

Otvara i svoj servis u martu ili maju nisam dobro zapamtio

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Picvajzmen said:

Da, evo sad gledam, stvarno ima. Ko beše taj momak Mirko Fabri na kupujem prodajem, nešto mi je poznato to ime, kao da sam ga video na forumu da se spominje?

Meni Mirko održava trojku, ja sam prezadovoljan.

I radom, objašnjenjima, cenama delova, cenom usluge...

Jedino je malo muka doći do termina, ali sve što valja mora da se čeka.

Link to post
Share on other sites

Danas sam bio na Goliji kod ženinih, kada krenuli smo ka Beogradu počeo je auto da se puši ispod haube sa leve strane, i čini mi se da je pušio više kada pojača grejanje u kabini. Preko noći je temperatura pala ispod nule bila pa sam pretpostavio da je od neke kondenzacije ili sl jer je ubrzo prestao.

Reko da prijavim za svaki slučaj ovde ako neko zna o čemu je reč konkretno [emoji1]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites